facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

04.12.2014

Rysiek z wideorejestratorem – widzi misie i nagrywa misie!

Rysiek z wideorejestratorem – widzi misie i nagrywa misie

Właśnie udostępniliśmy w Google Play nową wersję Ryśka z wideorejestratorem. Teraz podróżując z naszym ostrzegaczem możecie nagrywać filmy z drogi bez konieczności posiadania dodatkowego, drogiego urządzenia. Już wkrótce nowa wersja Ryśka pojawi się także w App Store.

 

 

 

Popularność kamer samochodowych, wykorzystywanych przez kierowców jako czarne skrzynki, rośnie z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej kierowców chce korzystać z aplikacji drogowych „ubezpieczających ich podróże”. Ostrzegacze i wideorejestratory należą do tej samej grupy. My postanowiliśmy połączyć je w jednej aplikacji. Dla kierowcy to przede wszystkim wyższy komfort podróży – bo nie musi uruchamiać kilku aplikacji czy urządzeń naraz. Kolejny plus to oszczędność – zarówno aplikacja, jak i wszystkie jej funkcje są darmowe.

 

Dlaczego warto korzystać z funkcji wideorejestratora?

 

• w razie stłuczki/wypadku nagranie może służyć jako dowód w sprawie przed sądem

• film można wykorzystać w postępowaniu ubezpieczeniowym oraz zabezpieczeniu się przed próbą wyłudzenia odszkodowania

• nagrywane pliki GPX pozwalają odtworzyć dokładny przebieg trasy dzięki zapisowi logów GPS

 

Ponadto, Rysiek umożliwia nagrywanie niebezpiecznych zachowań innych kierowców na drodze i poprawia komfort oraz bezpieczeństwo podróży.

 

Filmy z wideorejestratora są nagrywane w pętli, co znaczy, że najstarsze materiały są zastępowane przez nowsze, dzięki czemu nie ma ryzyka, że pamięć urządzenia zapełni się samymi filmami. Wystarczy ustawić maksymalną liczbę i długość nagrań, po przekroczeniu których najnowsze filmy będą zastępowały te najstarsze. Jakość nagrań zależy od jakości kamery w urządzeniu. W zależności od naszych upodobań możemy też zmieniać położenie widoku wideorejestratora w aplikacji.

 

Na co zwrócić uwagę korzystając z wideorejestratora? Musimy pamiętać, by nie poddawać nagrań obróbce, modyfikacjom ani żadnej innej technicznej ingerencji – tego typu nagrania będą miały dla sądu nikłą wartość dowodową. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać filmów z wideorejestratora w internecie z uwagi na ochronę danych osobowych. Jeśli bowiem wideo daje możliwość zidentyfikowania osoby będącej sprawcą (np. nr rejestracyjny auta) – zaczynamy podlegać pod reżim ustawy o ochronie danych osobowych, możemy też zostać pozwani o naruszenie dóbr osobistych.

 

Do tej pory Rysiek funkcjonował przede wszystkim jako antyradar. Od dziś jego zastosowanie znacznie się rozszerza, niemniej idea towarzysząca aplikacji od samego początku pozostaje jak najbardziej aktualna: Rysiek – teraz już niemal w dosłownym znaczeniu – widzi misie i inne przeszkody na drodze.

 

Pobierz najnowszą wersję Ryśka z Google Play!

 


Podobne wpisy

29.07.2020 | badania NaviExpert

[RAPORT] Wakacje za kierownicą 2020....

10.07.2020 | Nawigacja NaviExpert

Do kina z NaviExpert

01.07.2020 | Co nowego?

Ułatwienia w dodawaniu POI w NaviExpert

26.06.2020 | Aktualności drogowe

[RAPORT] Planujesz urlop? Tam na pewno...

11.06.2020 | Aktualności drogowe

Polacy wrócili do weekendowych podróży!

08.06.2020 | Nawigacja NaviExpert

Magiczne podróże – tylko z NaviExpert