facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

28.08.2012

Paliwo drożeje? Nawigacja pomoże zatankować taniej!

Ceny paliw w NaviExpert

Nowa usługa NaviExpert pozwala kierowcom na szybkie i efektywne porównywanie cen paliw na stacjach w okolicy, w której się znajdują. To pomocne narzędzie, szczególnie w obliczu czekających nas kolejnych podwyżek cen benzyny i oleju napędowego.

Nowa funkcjonalność nawigacji mobilnej NaviExpert powstała, by ułatwić kierowcom orientowanie się w cenach paliw na najbliższych stacjach. Czytelna i intuicyjna porównywarka dostarcza informacji o aktualnych cenach paliw według wybranej kategorii oraz wskazuje te stacje, na których można zatankować najtaniej. By z niej skorzystać nie trzeba mieć wykupionego abonamentu – wystarczy za darmo pobrać aplikację na telefon z adresu getne.pl i skorzystać z wyszukiwarki. Usługa jest dostępna w nowszych wersjach oprogramowania NaviExpert (powyżej wersji 6.2.1). Wkrótce pojawi się także dla telefonów z systemem Windows Phone.

Wprowadzenie nowej funkcji jest efektem współpracy NaviExpert z tank24, portalem paliwowo-społecznościowym dla kierowców. Dane dotyczące cen paliw pochodzą z informacji pozyskiwanych od użytkowników serwisu tank24.org oraz z transakcji kupna paliwa, co gwarantuje wysoką dokładność danych.

Dzięki prostemu i funkcjonalnemu rozwiązaniu kierowcy mogą na bieżąco orientować się w cenach paliw – nawet na nieznanym terenie. Aby sprawdzić cenę benzyny, ON lub LPG, wystarczy w aplikacji wybrać odpowiedni rodzaj paliwa. System sprawdza aktualne dane i wyświetla listę najbliższych stacji benzynowych, na których preferowany przez nas rodzaj paliwa jest dostępny wraz z jego ceną. Miejsca, w których ceny są najniższe, w aplikacji są oznaczone symbolem grosza. Dodatkowo, po kliknięciu ikony wybranej stacji (tzw. POI), możemy sprawdzić ceny innych dostępnych na niej paliw, a także oferowane na stacji usługi. Serwis tank24.org umożliwia zgłaszanie poprawek w przypadku, gdy podana cena różni się od rzeczywistej ceny benzyny na stacji.

W dzisiejszych czasach i przy obecnych kosztach eksploatacji samochodów nawet niewielka oszczędność w skali dnia czy tygodnia może oznaczać wielką różnicę finansową w skali roku. Mamy nadzieję, że dzięki nowej funkcji NaviExpert, nasi użytkownicy jeszcze efektywniej będą oszczędzać pieniądze i czas, który straciliby łowiąc okazje na własną rękę – komentuje Paweł Kozłowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Porównywarka cen paliw to kolejne udogodnienie w nawigacji NaviExpert, które pomaga kierowcom w redukowaniu kosztów jazdy. NaviExpert to przede wszystkim doskonałe narzędzie do omijania korków, które słynie z inteligentnego wyznaczania tras. W nawigacji istnieje również możliwość wybrania trasy ECO oraz szacowania poziomu zużycia paliwa na podstawie danych wprowadzonych przez kierowcę do aplikacji.

Jak wynika z naszych danych, najwyższe ceny benzyny są w województwie zachodniopomorskim. Za każdy rodzaj paliwa – diesel, 95, 98, LPG – zapłacimy tam najwięcej. Ropę i benzynę bezołowiową 95 najtaniej zatankujemy w województwie lubelskim, 98 w świętokrzyskim, a gaz w podkarpackim i podlaskim – tłumaczy Dariusz Wata z tank24. I dodaje Warto pamiętać, że średnie ceny paliw różnią się nie tylko w obrębie województw, ale także w różnych punktach dystrybucji. Nawet na stacjach tych samych koncernów można zaobserwować różnicę kilkunastu groszy na litrze. Tank24.org i NaviExpert umożliwiają sprawdzanie tych różnic na bieżąco.


Podobne wpisy

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...

24.09.2019 | Co nowego?

Lokalizator GPS Seeya z ofertą premium

29.08.2019 | badania NaviExpert

[INFOGRAFIKA] Od poniedziałku do miast...

14.08.2019 | Aktualności drogowe

Którędy na długi weekend sierpniowy?