NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

27.09.2016

Ograniczenia prędkości i fotoradary w Google Maps? Możesz mieć je już dziś

Ograniczenia prędkości i fotoradary w GoogleMaps

Najnowsza wersja Ryśka oznaczona numerem 3.1 odświeża działanie i wygląd pływającej ikony. Dzięki temu Rysiek jeszcze lepiej współpracuje i uzupełnia darmowe nawigacje, takie jak Mapy Google, o aktualne informacje drogowe oraz ograniczenia prędkości.

Fotoradary , kontrola drogowa, wypadki, roboty drogowe czy niebezpieczne miejsca na drodze wymagają od kierowców nie tylko szczególnej uwagi, ale i odpowiedniego przystosowania szybkości poruszania się na jezdniach. Często jednak łatwo przeoczyć znak ograniczenia prędkości. Z pomocą przychodzi jednak nasza darmowa aplikacja Rysiek. Prezentuje ona ostrzeżenia dotyczące m.in. tego, czy na drodze pojawi się kontrola drogowa lub fotoradary oraz umożliwi wykorzystywanie telefonu jako samochodowego wideorejestratora.

Ponadto nasza darmowa aplikacja wyświetla komunikaty o ograniczeniu prędkości obowiązującym na danym odcinku drogi i informuje o zbyt szybkiej jeździe. Dzięki niej wiesz także, jakie jest natężenie ruchu oraz otrzymujesz ostrzeżenia o wypadkach.

Wielu kierowców korzysta na co dzień z popularnych, darmowych nawigacji na Androida, jak choćby nawigacja Google Maps. Częstokroć są one jednak uboższe o bieżące informacje drogowe, które można usłyszeć np. przez CB radio, a także nie prezentują ograniczeń prędkości. Można to zmienić, instalując darmową aplikację Rysiek. Współpracuje ona z każdą aplikacją nawigacyjną w systemie Android, dostępną w Google Play.

Rysiek – skuteczny antyradar, ale nie tylko

Po zainstalowaniu Ryśka i zminimalizowaniu aplikacji do postaci pływającej ikony, wyświetlane jest ograniczenie prędkości. W trakcie jazdy, jeżeli zaczniemy łamać przepisy, ikona ograniczenia prędkości zacznie pulsować, przypominając o zdjęciu nogi z gazu. Wówczas usłyszymy również sygnał dźwiękowy, jeżeli zaznaczyliśmy taką opcję w ustawieniach. Rysiek w zminimalizowanej formie, współpracując z każdą nawigacją, wyświetli także ostrzeżenia o fotoradarach czy kontrolach drogówki. Po kliknięciu w ograniczenie prędkości użytkownicy mogą sami wysyłać ostrzeżenia innym kierowcom, a także skorzystać z wideorejestratora dostępnego w aplikacji.

Najnowszą wersję Ryśka oznaczoną numerem 3.1 można pobrać za darmo z Google Play.


Podobne wpisy

09.11.2018 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2018 | Aktualności drogowe

1 listopada z NaviExpert

26.10.2018 | Po godzinach

NaviExpert na Retro Motor Show

12.09.2018 | Bez kategorii

Przekraczasz prędkość przy szkole?...

31.08.2018 | Bez kategorii

Korkowy zawrót głowy

03.08.2018 | Nawigacja NaviExpert

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]