Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.03.2019

Nowa aplikacja do dzielenia się lokalizacją od Telematics Technologies

Seeya to nowa, darmowa aplikacja służąca do udostępniania własnej lokalizacji i obserwowania na mapie pozycji bliskich osób. Dostawcą rozwiązania jest producent popularnej nawigacji samochodowej NaviExpert.

 

Najnowsza aplikacja Telematics Technologies trafiła właśnie do Google Play. Aplikacja ma pomóc wszystkim tym, którzy lubią wiedzieć gdzie są ich bliscy: dzieci, partnerzy, rodzice czy znajomi. To także idealne rozwiązanie dla tych, których denerwują ciągłe telefony z pytaniami „gdzie jesteś?”. – W trosce o naszych bliskich szukamy coraz częściej rozwiązań mogących poprawić ich bezpieczeństwo oraz  zoptymalizować wspólną komunikację. Nasza najnowsza aplikacja wpisuje się w tę potrzebę i doskonale oddaje sens hasła „sharing is caring”, co w naszym przypadku sprowadza się po prostu do dzielenia lokalizacją – tłumaczy Adam Bąkowski, prezes zarządu Telematics Technologies.

 

Seeya umożliwia zarówno dzielenie się swoją pozycją z bliskimi, jak i obserwowanie lokalizacji tych osób, które udostępnią nam swoje położenie. Wyróżnikiem aplikacji jest prostota. Wystarczy jedno kliknięcie, aby udostępnić swoją lokalizację wybranym osobom poprzez SMS, e-mail czy aplikacje takie jak Messenger, WhatsApp, Skype, Hangouts itp. Aby obserwować udostępnioną pozycję nie trzeba mieć nawet zainstalowanej aplikacji – link z lokalizacją drugiej osoby na mapie można wyświetlić w serwisie www z poziomu przeglądarki.

 

Seeya umożliwia osobie wysyłającej swoją lokalizację także wskazanie czasu, przez jaki aplikacja będzie udostępniać jej pozycję (np. tylko przez godzinę). Współdzielenie lokalizacji można w każdym momencie wyłączyć.

 

– Na rynku jest dostępnych kilka rozwiązań do dzielenia się lokalizacją. Dlaczego więc zdecydowaliśmy się na wydanie własnej aplikacji? Po pierwsze, uważamy że darmowe rozwiązania mają często zbyt duże opóźnienia w pokazywaniu pozycji lokalizowanych osób. Niektóre z nich pozostawiają też wiele do życzenia jeśli chodzi o politykę ochrony danych osobowych.   Częstym problemem w przypadku płatnych aplikacji jest to, że mają zbyt wiele funkcji, które komplikują korzystanie z nich – mówi Bąkowski. I dodaje: – To zresztą zupełnie naturalny kierunek w rozwoju naszego portfolio produktowego. W końcu od lat działamy na rynku usług lokalizacyjnych.

 

Poza aplikacją Seeya, z funkcji współdzielenia lokalizacji niebawem będą mogli skorzystać także użytkownicy aplikacji NaviExpert. Popularna nawigacja już wkrótce zostanie wzbogacona o możliwość udostępniania swojej pozycji podczas nawigowania. Obok wysyłania SMSa z czasem dojazdu do celu będzie to kolejny sposób na powiadamianie bliskich osób o statusie naszej lokalizacji.

 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka