NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

07.07.2011

Nawigacja w telefonie

Nawigacja w telefonie

Wiele ze współcześnie produkowanych telefonów komórkowych posiada wbudowany odbiornik GPS, co w połączeniu ze specjalną aplikacją oraz skonfigurowanym połączeniem GPRS (internet w komórce) sprawia, że możemy je wykorzystać jako nawigację, której funkcjonalność jest taka sama, a nawet większa, niż tradycyjnych urządzeń do nawigacji – tak jest w przypadku NaviExpert. Ten artykuł kierujemy do osób, dla których temat nawigacji w telefonie jest zupełnie nowy, które dopiero szukają informacji o tym, jak wykorzystać własnego smartfona do nawigacji samochodowej.

Podstawowa sprawa – telefon z odbiornikiem GPS

By cieszyć się nawigacją w telefonie, potrzebny jest oczywiście telefon komórkowy z wbudowanym odbiornikiem GPS. Większość współczesnych telefonów ma moduł GPS. Jeśli macie już telefon, ale nie wiecie, czy ma on wbudowanego GPS-a, możecie to zweryfikować, patrząc w jego specyfikację. Jeśli stoicie przed zakupem czy wymianą telefonu, warto upewnić się, że ma on także wbudowanego GPS-a – choćby pytając w komentarzu do tego artykułu, chętnie podpowiemy.

Oczywiście może się zdarzyć (choć rzadko), że Wasz telefon nie będzie posiadał wbudowanego odbiornika GPS. Istnieje wtedy możliwość skorzystania z urządzenia zewnętrznego, podłączonego np. za pomogą Bluetooth. Warto jednak podkreślić, że urządzenia GPS są coraz częściej obecne w telefonach, gdyż służą one coraz większej liczbie usług geolokalizacyjnych.

System operacyjny w telefonie

Nawigacja NaviExpert w systemie Android
Nawigacja NaviExpert w systemie Android

Drugą sprawą, o której warto wiedzieć, jest to, że współczesne telefony – smartfony mają zainstalowane systemy operacyjne, które są platformą do działania każdej aplikacji, również tej nawigacyjnej. Najpopularniejszym obecnie systemem na urządzenia mobilne jest Android i na nim m.in. działa nawigacja NaviExpert. Inne systemy operacyjne, które możecie spotkać, to Symbian, Windows Phone (Mobile) czy Bada – również na nich możecie uruchomić nawigację NaviExpert. W urządzeniach Apple (np. iPhone) możecie spotkać system iOS. Z naszej strony polecamy Wam szczególnie system Android, który może obsługiwać wiele dodatkowych funkcji nawigacji, np. wybierania głosowe.

Jaka nawigacja na telefon?

Jeśli macie już odpowiedni telefon, przed Wami kolejny wybór, a mianowicie instalacja oprogramowania nawigacyjnego. Na rynku dostępne są rozwiązania płatne i bezpłatne oraz offline i online. My skupimy się na rozwiązaniach płatnych oraz online, gdyż tylko one mogą zapewnić najlepszą jakość i w praktyce okazać się najbardziej skutecznymi i oszczędnymi.

Nawigacja online w telefonie wymaga przede wszystkim skonfigurowania połączenia z Internetem w Waszym telefonie. Jest to niezbędne, gdyż każdorazowo przy wyznaczaniu trasy będą pobierane dane ze stron producenta z uwzględnieniem informacji choćby o aktualnych korkach czy przebudowach dróg. Dzięki temu nasze mapy będą bardziej aktualne niż te offlinowe, wgrywane np. raz w roku.

Oczywiście najważniejszą sprawą jest sama aplikacja do nawigowania. Polecamy oczywiście nawigację NaviExpert, której jakość i wartość potwierdzają różne testy i rekomendacje.

NaviExpert wybór redakcji PC Format
NaviExpert wybór redakcji PC Format

Jak pobrać nawigację NaviExpert?

By pobrać nawigację NaviExpert na Wasz telefon, wystarczy wejść na stronę getne.pl i po wybraniu modelu telefonu pobrać ją i zainstalować. Co więcej, możecie skorzystać z opcji 7-dniowego przetestowania nawigacji.
 

Jeśli nie wiecie, jak zainstalować nawigację w Waszym telefonie, pomocny może okazać się ten filmik instruktażowy:

 

 

By korzystać z nawigacji w telefonie w Waszym samochodzie przydatne będą jeszcze dwie rzeczy: uchwyt na telefon oraz ładowarka samochodowa do telefonu. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące nawigacji w telefonie czy konfiguracji NaviExpert, zapraszamy do dyskusji.

 

Uchwyt do nawigacji w telefonie
Uchwyt do nawigacji w telefonie

Podobne wpisy

07.12.2018 | Bez kategorii

Jazda na rezerwie? Dlaczego nie…

09.11.2018 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2018 | Aktualności drogowe

1 listopada z NaviExpert

26.10.2018 | Po godzinach

NaviExpert na Retro Motor Show

12.09.2018 | Bez kategorii

Przekraczasz prędkość przy szkole?...

31.08.2018 | Bez kategorii

Korkowy zawrót głowy