Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

19.07.2012

NaviExpert najlepszą nawigacją! Kolejne zwycięstwo w testach

Magazyn Motor Logo

Zakorkowane miasta to codzienność, która doskwiera wielu kierowcom. Również w wakacje. Wyniki testu nawigacji tygodnika Motor pokazały po raz kolejny, że NaviExpert jest najlepszym pomocnikiem w omijaniu korków.

 

Podczas testu redakcja sprawdziła skuteczność pięciu nawigacji online pozwalających unikać stania w korkach w czterech miastach: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Samochody testowe miały do pokonania stosunkowo krótkie odcinki drogi, ale z powodu zakorkowanych ulic trzeba było wykazać się dużą pomysłowością w planowaniu trasy.

 

O miejscu w rankingu decydował łączny czas przejazdu przez cztery miasta. Mimo że NaviExpert wybierał niestandardowe trasy przejazdu danych odcinków, pojawiał się na mecie w czołówce. O zwycięstwie zdecydowała przede wszystkim aktualność map oraz wykorzystanie napływających na bieżąco informacji o zmieniających się warunkach drogowych. Szczegółową relację z testu można przeczytać w najnowszym numerze Motoru.

 

Oprócz NaviExpert redakcja tygodnika Motor testowała również AutoMapę (2. miejsce), nawigację Mio (3. miejsce), Garmin (4. miejsce) i TomTom (5. miejsce).

 

Ze względu na różnice natężenia ruchu w zależności od momentu podróży, warto sprawdzać trasy dojazdu na bieżąco przy pomocy nawigacji NaviExpert lub serwisu Korkosfera.pl.

 

Przypominamy także o naszym czerwcowym raporcie, w którym pokazujemy różne warianty podróży na wakacje.

 

Ciąg zwycięstw NaviExpert

 

NaviExpert jest liderem niezależnych testów prowadzonych przez redakcje czasopism motoryzacyjnych i technologicznych. Tylko w ostatnich miesiącach zwyciężył w teście nawigacji omijających korki przygotowanym przez Auto Moto (lipiec) oraz w teście aplikacji do nawigacji w smartfonach, zorganizowanym przez PC Format (czerwiec).

 

Już w kwietniu tego roku NaviExpert pokazał, że świetnie sprawdza się w miejskich warunkach wygrywając Wielki Test Nawigacji przeprowadzony przez Antyradio we współpracy z Auto Światem. Przejechanie wszystkich wyznaczonych przez organizatorów tras razem z NaviExpert zajęło ekipom w sumie 198 minut. Drugie miejsce zajęła AutoMapa, z wynikiem 230 minut. Na trzecim miejscu usytuował się Google Navigation z czasem 336 minut, z kolei na czwartym – Nokia Maps z czasem 349 minut.

 


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...