facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

22.09.2012

NaviExpert doprowadzi Cię do celu w… Dzień bez Samochodu

Europejski Dzień bez Samochodu 2012

Dzisiaj Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w wielu polskich miastach pojedziemy komunikacją miejską za darmo. A dzięki NaviExpert bez problemu zaplanujemy trasę transportem publicznym.

Idea jednego dnia w roku, kiedy dobrowolnie rezygnujemy z jazdy samochodem, powstała we Francji w 1998 roku. Dzień bez Samochodu ma na celu zachęcić Europejczyków do korzystania z alternatywnych, bardziej ekologicznych środków transportu, takich jak komunikacja miejska czy rowery. W Polsce do tej proekologicznej kampanii przyłączyły się już 84 miasta.

Bez biletu autobusami, tramwajami czy pociągami podmiejskimi możemy pojechać w Warszawie. Z tej okazji wszyscy warszawscy kontrolerzy dostali nawet wolne. W stolicy bez biletu można korzystać także z parkingów „Parkuj i jedź”. Z kolei kierowcy z ważnym dowodem rejestracyjnym pojadą za darmo komunikacją miejską m.in. w Częstochowie, Rzeszowie, Krakowie czy Poznaniu.

NaviExpert jest wyjątkowo przydatny także w Dzień bez Samochodu, bo to jednocześnie Twój miejski przewodnik! NaviExpert precyzyjnie wytycza trasę komunikacją miejską, na bieżąco informuje o przesiadkach i lokalizacji przystanków, a także o cenie biletów. Nawigacja środkami komunikacji miejskiej działa w oparciu o dane z serwisu jakdojade.pl i jest dostępna dla Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Torunia, Wrocławia i Warszawy.

Więcej o tym jak zaplanować trasę transportem publicznym przy pomocy NaviExpert na filmiku na YouTube.


Podobne wpisy

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...

24.09.2019 | Co nowego?

Lokalizator GPS Seeya z ofertą premium

29.08.2019 | badania NaviExpert

[INFOGRAFIKA] Od poniedziałku do miast...

14.08.2019 | Aktualności drogowe

Którędy na długi weekend sierpniowy?