facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

22.09.2012

NaviExpert doprowadzi Cię do celu w… Dzień bez Samochodu

Europejski Dzień bez Samochodu 2012

Dzisiaj Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w wielu polskich miastach pojedziemy komunikacją miejską za darmo. A dzięki NaviExpert bez problemu zaplanujemy trasę transportem publicznym.

Idea jednego dnia w roku, kiedy dobrowolnie rezygnujemy z jazdy samochodem, powstała we Francji w 1998 roku. Dzień bez Samochodu ma na celu zachęcić Europejczyków do korzystania z alternatywnych, bardziej ekologicznych środków transportu, takich jak komunikacja miejska czy rowery. W Polsce do tej proekologicznej kampanii przyłączyły się już 84 miasta.

Bez biletu autobusami, tramwajami czy pociągami podmiejskimi możemy pojechać w Warszawie. Z tej okazji wszyscy warszawscy kontrolerzy dostali nawet wolne. W stolicy bez biletu można korzystać także z parkingów „Parkuj i jedź”. Z kolei kierowcy z ważnym dowodem rejestracyjnym pojadą za darmo komunikacją miejską m.in. w Częstochowie, Rzeszowie, Krakowie czy Poznaniu.

NaviExpert jest wyjątkowo przydatny także w Dzień bez Samochodu, bo to jednocześnie Twój miejski przewodnik! NaviExpert precyzyjnie wytycza trasę komunikacją miejską, na bieżąco informuje o przesiadkach i lokalizacji przystanków, a także o cenie biletów. Nawigacja środkami komunikacji miejskiej działa w oparciu o dane z serwisu jakdojade.pl i jest dostępna dla Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Torunia, Wrocławia i Warszawy.

Więcej o tym jak zaplanować trasę transportem publicznym przy pomocy NaviExpert na filmiku na YouTube.


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...