Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

14.01.2019

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Krynicy Zdrój?

Województwa kujawsko – pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie właśnie rozpoczęły ferie. Sprawdzamy, którymi drogami najlepiej dojechać w popularne miejsca na zimowy wypoczynek.

 

Województwa kujawsko – pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie właśnie rozpoczęły ferie. Sprawdzamy, którymi drogami najlepiej dojechać w popularne miejsca na zimowy wypoczynek.

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Krynicy Zdrój? Sprawdziliśmy sytuację panującą na trasach dojazdowych do popularnych polskich ośrodków narciarskich oraz podpowiadamy jak wybrać optymalną trasę, by uniknąć niespodzianek czekających na kierowców.

 

Wybierając się na zimowy odpoczynek warto pamiętać, że oprócz trudnych warunków pogodowych, należy liczyć się także ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Odradzamy więc jazdę na pamięć.

 

I tak np. z Poznania do Zakopanego – w zależności od trasy, którą wybierzemy – możemy na swojej drodze spotkać 10 fotoradarów i oczywiście – drogówkę. Jak wynika z ubiegłorocznych danych z okresu ferii, zebranych za pośrednictwem aplikacji NaviExpert oraz Rysiek – miejsc, w których najczęściej kierowcy zgłaszali kontrole w drodze ze stolicy Wielkopolski do Zakopanego było aż… 15! Tak jak liczba i lokalizacja fotoradarów jest od dłuższego czasu niezmienna, tak lokalizacje kontroli drogowych zmieniają się w zależności od dnia i godziny. Często jednak funkcjonariusze drogówki korzystają z puli swoich ulubionych „miejscówek”.  Wybierając się w podróż, warto więc korzystać z powiadomień CB w nawigacji NaviExpert, które zawczasu informują o tym, gdzie aktualnie stoi patrol policji, zlokalizowany jest fotoradar czy odcinkowy pomiar prędkości.

 

Trasy oszczędzające czas

 

Natężenie ruchu na drogach zmienia się dynamicznie, a wraz z rozpoczęciem ferii zimowych można być niemal pewnym, że popularne drogi dojazdowe do górskich miejscowości będą się korkowaćJak wynika z naszych analiz, w piątek poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych, w zależności od wybranej trasy, kierowcy mogli zaoszczędzić od kilkunastu do – jak w przypadku m.in. trasy z Poznania do Szklarskiej Poręby – ponad 30 minut. Podobne różnice występowały w przypadku tras z Krakowa do Szklarskiej Poręby, czy z Zielonej Góry do Krynicy Zdrój.

 

Po rozpoczęciu ferii i pojawieniu się na drogach większej liczby samochodów, kierowcy udający się na południe Polski, wybierając optymalną trasę, będą mogli zaoszczędzić średnio kilkadziesiąt minut. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić trasę w serwisie: traffic.naviexpert.pl. Jako że warunki, zwłaszcza na długich trasach, potrafią się dynamicznie zmieniać, już podczas samej podróży przede wszystkim warto zaufać wskazówkom nawigacji NaviExpert. W ten sposób ominiemy najbardziej zakorkowane odcinki.

 

Trasy rekomendowane przez NaviExpert z większych aglomeracji do najpopularniejszych zimą miejscowości turystycznych*

 

Gdańsk:

 

 

Kraków:

 

 

Łódź:

 

 

Poznań:

 

 

Warszawa:

 

 

Wrocław:

 

 

Zielona Góra:

 

 

 

*Dane z czwartku, 10 stycznia, w godzinach popołudniowego szczytu drogowego.

 

Szerokiej drogi!

 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...