Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

18.02.2011

Android market w przeglądarce internetowej

Anroid Market

Na początku lutego Google zaprezentowało dwa nowe produkty dla użytkowników Androida. Pierwszy z nich powinien zainteresować użytkowników tabletów (nowa wersja systemu Android na te urządzenia oznaczona 3.0 Honeycomb). Druga nowość wydaje się jeszcze bardziej oczekiwana przez społeczność Androida i jest nią Android Market w wersji przeglądarkowej. To właśnie internetowy sklep Androida będzie tematem tego artykułu.

Co oznacza uruchomienie Marketu Androida dla użytkowników? Przede wszystkim możliwość wygodnego przeglądania na ekranie komputera aplikacji dostępnych na Androida i bezpośrednie instalowanie ich na telefonie podłączonym do komputera.

Strona Android Market na pierwszy rzut oka

Patrząc na samą stronę, uderza przede wszystkim dość prosty design, bez zbędnych fajerwerków. Najważniejsze są aplikacje – reszta ma stanowić dla nich tło. Na pewno strona jest przejrzysta.

Strona Android Market
Strona Android Market

Funkcjonalność przeglądarkowego Android Market

Po ocenie designu czas na ocenę praktyczną. I tutaj ja osobiście jestem rozczarowany, gdyż dość surowy design udzielił się niestety również sposobowi prezentacji aplikacji – wstępnej selekcji tego, co nas interesuje, dokonujemy na podstawie samego logo oraz nazwy aplikacji. Zdecydowanie jest to mało praktyczne rozwiązanie, trzeba kliknąć w każdą aplikację osobno, żeby przeczytać jej opis. Ponadto przydałyby się większe możliwości filtrowania aplikacji – oczywiście są one podzielone tematycznie, ale w poszczególnych kategoriach możemy zobaczyć tylko najlepsze darmowe i najlepiej sprzedające się aplikacje.

Jak zainstalować aplikację? Żeby móc pobierać i instalować aplikacje, trzeba zalogować się na swoje konto (identycznie jak w przypadku wersji Marketu znanej z telefonów). Jeśli chodzi o sama instalację, to w tym przypadku Google nie zawiodło, gdyż jest to wyjątkowo intuicyjne – po wybraniu przy aplikacji „Install”, jeżeli nasz telefon jest podłączony do komputera, to okienko, które się pojawi, będzie wyglądało następująco:

Android Market - instalacja aplikacji
Android Market – instalacja aplikacji

Po zatwierdzeniu poprzez kliknięcie Install, aplikacja wyląduje bezpośrednio na naszym telefonie:

Android Market - instalacja aplikacji na telefonie
Android Market – instalacja aplikacji na telefonie

Prawda, że proste? W przypadku problemów sprawdźcie wersję swojego Androida, bo część aplikacji będzie działać np. od wersji 2.2 w górę.

Podsumowując nowe narzędzie, Android Market w przeglądarce komputera jest ciekawą alternatywą dla standardowego sposobu instalacji aplikacji na telefonie, niestety nie obyło się bez potknięć, ale można mieć nadzieję, że wymienione niedociągnięcia z czasem zostaną poprawione, tak by jeszcze ułatwić użytkownikom Androida wyszukiwanie ciekawych aplikacji.

My tymczasem tym artykułem rozpoczynamy serię o tym, jakie aplikacje, oprócz NaviExpert rzecz jasna, warto zainstalować na Waszym telefonie z Androidem.


Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka