NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

17.01.2018

Wyjazd samochodem na ferie – 11 gadżetów umilających długą podróż

„Daleko jeszcze?” to często zadawane pytanie podczas podróży potrafi nieźle wyprowadzić z równowagi każdego kierowcę. Jednak prawda jest taka, że kilkugodzinna podróż jest nużąca dla wszystkich uczestników jazdy, łącznie z kierowcą. Jeżeli więc wraz z rodziną wybierasz się na ferie własnym samochodem, sprawdź co warto wziąć ze sobą, aby podnieść komfort zimowego podróżowania.

Co na dobry początek

1. Gadżetem małym, ale bardzo funkcjonalnym jest rozdzielacz USB. Podłącza się go do zapalniczki samochodowej, dzięki czemu uzyskujemy kilka wejść USB. Niektóre modele posiadają również dodatkowe gniazdo zapalniczki, aby nie eliminować innych gadżetów zakończonych na tego typu wtyczkę. Jeżeli chcemy korzystać z kilku „umilaczy” podróży równocześnie, taki rozdzielacz jest niezbędny.

Źródło: TECHfresh.pl

2. Kolejna sprawa to ogrzewanie samochodowe, które bardzo wysusza powietrze wewnątrz pojazdu. Jeżeli ważna jest dla Ciebie dobra jakość powietrza powinieneś zainteresować się samochodowym nawilżaczem powietrza. Ponadto neutralizuje on zapachy papierosów, spalin i smogu. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż pozbywa się bakterii z powietrza.

Źródło: allegro.pl

3. Przydatny może być również organizer do bagażnika, dzięki któremu luźno położone rzeczy w bagażniku nie będą się samoistnie przemieszczać zakłócając Twoją podróż.

Źródło: xdomowo.pl

4. Nie zapomnij też o dobrej muzyce! Możesz zdać się na radio bądź puścić swoją playlistę. Pomoże Ci w tym transmiter FM, który za pomocą fal radiowych Twojego radia samochodowego pozwoli na odtworzenie playlisty z smartfona, mp3 lub innego przenośnego urządzenia.

Źródło: allegro.pl

 

Coś dla dzieci

Zasada jest taka – im starsze dziecko, tym mniej urozmaiceń potrzebuje. Nastolatkowi wystarczy smartfon z dostępem do internetu, słuchawki oraz ładowarka samochodowa. Tutaj może przydać się rozdzielacz USB o którym pisaliśmy wcześniej.

5. Jeżeli chodzi o maluchów sprawa jest trochę trudniejsza. Wielofunkcyjnym rozwiązaniem jest stolik samochodowy, który montuje się do fotelika dziecka lub do siedzenia. Dzięki temu gadżetowi nasz maluch może robić to co najbardziej lubi np. rysować, czytać bajki, bawić się maskotkami itd.

Źródło: fajnazabawka.pl

6. Przydatny może okazać się też pokrowiec na tablet montowany na zagłówku przedniego fotela. Dzięki niemu dziecko podczas oglądania bajek nie będzie musiało trzymać urządzenia w rękach, co automatycznie minimalizuje ryzyko upuszczenia go na ziemię.

Źródło: allegro.pl

7. Podobnym gadżetem do pokrowca na tablet jest organizer również mocowany do przedniego fotela. Możesz umieścić w nim napoje, przekąski ale i również zabawki, kredki, czy inne gadżety Twojego dziecka.

Źródło: patalonia.pl

Czy jedzie z nami… kierowca?

Wypoczęci i zadowoleni pasażerowie to jeden z elementów udanej podróży. Jednak podczas jazdy najważniejszy jest kierowca. To od jego doświadczenia, ale i samopoczucia zależy przebieg podróży, dlatego nie może zabraknąć gadżetów specjalnie dla niego.
8. Praktyczny może okazać się solidny uchwyt na smartfon. Wypadający przy każdym zakręcie telefon z uchwytu nie poprawia komfortu jazdy kierowcy. Przy wyborze uchwytu na smartfona warto zwrócić uwagę na rodzaj mocowania. My polecamy przyssawkę, która odpowiednio zamontowana na przedniej szybie nie pozwoli kierowcy na odwracanie wzroku od drogi. Uchwyt mocowany do kratki nawiewu równie dobrze spełnia swoja rolę – smartfon jest znacznie bliżej nas, praktycznie na wyciągnięcie ręki.

Źródło: allegro.pl

9. Oprócz dobrze zamontowanego telefonu ważna jest też dobra nawigacja samochodowa, która doprowadzi Cię do celu. My zachęcamy do skorzystania z NaviExpert, tym bardziej, że na ferie przygotowaliśmy promocję na abonamenty na Polskę i Europę. NaviExpert podpowie, którą trasą ominiesz korki i nieprzyjemne niespodzianki na drodze. Jeżeli cenisz sobie komfort trasy którą jedziesz więcej o promocji dowiesz się TUTAJ.
 


 
10. Lubisz popijać ciepłą kawę lub herbatę podczas drogi?  Ciepły napój możesz  kupić na stacji benzynowej w papierowym kubku, który niestety nie utrzymuje temperatury napoju zbyt długo. Rozwiązaniem jest kubek termiczny wyposażony w grzałkę, która po podłączeniu do zapalniczki samochodowej utrzymuje ciepło wewnątrz kubka.

Źródło: allegro.pl

11. Gadżetem rzadko spotykanym u kierowców są okulary samochodowe. Służą one do rozjaśniania drogi podczas nocnej jazdy lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Okulary te zwiększają widoczność dzięki swoim soczewkom polaryzacyjnym, które chronią przed promieniami UV i światłem odbitym od płaskich powierzchni.

Źródło: allegro.pl

Jak widzisz samochodowych „umilaczy” jest całkiem sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli masz swoje sprawdzone sposoby na podniesienie komfortu jazdy kierowcy i pasażerom koniecznie daj znać co to jest! 🙂 Na pewno się z nami zgodzisz, że takie sceny lepiej ogladać w filmie niż doświadczać w rzeczywistości 😉
 


Podobne wpisy

14.02.2019 | Co nowego?

Nawigacja z głosem bliskiej osoby zmniejszy...

29.01.2019 | Android

Głosujemy na NaviExpert i NaviExpert...

14.01.2019 | Bez kategorii

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego,...

27.12.2018 | Nawigacja NaviExpert

Ile czasu musi upłynąć by wsiąść...

07.12.2018 | Bez kategorii

Jazda na rezerwie? Dlaczego nie…

09.11.2018 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...