Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

07.04.2023

Wielkanocne podróże. Co o nich wiemy?

Święta Wielkanocne nie są czasem, kiedy decydujemy się na kilkudniowe wyjazdy. Takie są przynajmniej wnioski z analizy danych o świątecznym ruchu drogowym z 2022 roku, pochodzące od Was – użytkowników NaviExperta

Jak wynika z naszych badań, Wielkanoc jest raczej czasem odpoczynku w trybie stacjonarnym. Już w piątek, ruch nieznacznie maleje względem standardowego ruchu w ten dzień tygodnia. Mniej niż zwykle jeździmy także w przedświąteczną sobotę. Najmniejszy ruch na drogach przypada jednak w świąteczną niedzielę. Liczba wytyczanych przez kierowców tras jest wówczas od 20% do 40% mniejsza niż w pozostałe niedziele kwietnia.  

Czego jeszcze dowiadujemy się z danych NaviExpert?  

– Chętniej i dalej podróżujemy w  świąteczny poniedziałek. Liczba układanych tras jest wówczas 10-20% większa w stosunku do pozostałych kwietniowych poniedziałków. Ich długość rośnie natomiast niemal dwukrotnie. Ruch w lany poniedziałek jest jednocześnie o około 30% większy niż w świąteczną niedzielę. Jego największe natężenie przypada między 12 a 18. Jeśli więc planujemy w ten dzień odwiedzić rodzinę lub przyjaciół – najlepiej omijać podróże w tym przedziale czasu – mówi Katarzyna Przybylska z NaviExpert. 

A jak wygląda sytuacja na drogach jeśli chodzi o kontrole drogowe? 

W Wielki Piątek, Wielką Sobotę i świąteczny poniedziałek ich liczba rośnie o kilkanaście procent względem nieświątecznych, kwietniowych odpowiedników tych dni. W pierwsze święto spada o 9%.  

Specjaliści z NaviExpert przeanalizowali dane o ruchu drogowym z kwietnia 2022 roku, pochodzące od użytkowników systemu NaviExpert oraz Rysiek, a także z monitoringu flot samochodowych. 

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...