Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

21.12.2011

Test systemu Community Traffic Online – oszczędź nawet 26 proc. czasu!

Nawigacja NaviExpert na Samsung Galaxy

W dniach 16-19 grudnia przeprowadziliśmy w Warszawie i Poznaniu test, który pokazał, jak wiele można zyskać, korzystając z nawigacji online. Ostatni przedświąteczny weekend, z „handlową” niedzielą, to duże wyzwanie dla systemu omijającego korki. Nasze badanie nie tylko pokazało zalety udoskonalonego systemu Community Traffic Online, ale również pozwoliło nam wyliczyć, ile czasu realnie zyskuje użytkownik korzystający na co dzień z tej technologii.

Ulepszony Community Traffic Online

W najnowszej wersji nawigacji użytkownicy mają do dyspozycji ulepszony system omijania korków. Teraz Community Traffic Online pozwala nie tylko wyznaczyć najbardziej optymalną trasę, dzięki której nawigacja ominie korki, ale też, stale zbierając aktualne dane o średniej prędkości jazdy na drogach w całej Polsce, automatycznie aktualizuje trasę, jeśli w trakcie jazdy sytuacja się zmieni. Tak więc, w przypadku pojawienia się informacji o korku w trakcie jazdy, który znacznie wydłuży czas przejazdu, nawigacja automatycznie przeliczy trasę, rekomendując, o ile to możliwe, jego ominięcie.

Test systemu Community Traffic – obliczamy oszczędność czasu

W ciągu 4 dni testu prowadzone były szczegółowe analizy na podstawie specjalnie przygotowanej metodologii. W obu miastach wyznaczono prostokąt wokół centrum, którego przekątna w przypadku Poznania była równa ok. 10 km, a dla Warszawy – ok. 20 km. Dla tego obszaru liczone były m.in. średnie prędkości dla całego miasta.

Na początku pomiaru wylosowano też 15 par punktów, które znajdowały się w odległości min. 4 km w Poznaniu i min. 8 km w Warszawie. Dla każdej pary punktów zostały wyznaczone trasy pomiędzy nimi – rekomendowana (z wykorzystaniem systemu Community Traffic Online) oraz prowadząca głównymi arteriami. Każda z nich był ściśle monitorowana przez cały dzień pod kątem czasu potrzebnego na ich pokonanie.

Efekty badania? Podsumował je prezes NaviExpert, Andrzej Jaszkiewicz: Wyposażenie naszej nawigacji w „sztuczną inteligencję” – jaką możemy spokojne nazwać technologię Community Traffic Online – to milowy krok do przodu w kwestii postrzegania dzisiejszych nawigacji samochodowych. Chcieliśmy sprawdzić, jak w trudnych warunkach drogowych nasze rozwiązanie pomaga kierowcom. Wyniki tylko potwierdzają jego skuteczność. W piątek po południu kierowca, który korzystał z NaviExpert 7.1 w Warszawie mógł zaoszczędzić nawet 40% czasu. To wynik spektakularny, który pokazuje jakiej skali oszczędności w codziennym poruszaniu się po miastach może zyskać użytkownik nawigacji NaviExpert .

Szczegółowe wyniki możecie zobaczyć poniżej. Oś minutowa po lewej stronie pokazuje średni czas potrzebny na pokonanie jednej trasy (czasy przejazdu dla 15 najpopularniejszych tras są sumowane i z nich obliczana jest średnia). Oś procentowa po prawej stronie pokazuje procentowy zysk minut w stosunku do dłuższej trasy (czyli np. jeżeli trasa drogami głównymi między danymi punktami, o danej godzinie trwa 26 minut, a trasa rekomendowana 20 min. to kierowca zyskuje 6 minut, czyli 23% czasu jakiego potrzebowałaby na pokonanie trasy drogami głównymi).

Wyniki testu systemu Community Traffic
Wyniki testu systemu Community Traffic

NaviExpert zamierza cyklicznie powtarzać badania w oparciu o tą metodologię i oczywiście będziemy informować na blogu o ich wynikach.


Podobne wpisy

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...

28.08.2023 | badania NaviExpert

RAPORT: Czy wysokie ceny zepsuły nam...

04.08.2023 | Co nowego?

Odcinkowy pomiar prędkości...

10.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

7 rzeczy, o których warto pamiętać...

05.07.2023 | Nawigacja NaviExpert

Wyjazd z psem za granicę – jak się...
do góry
NaviExpert ©2023.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
innowacyjna gospodarka