facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

24.02.2012

Sprawdź zanim ruszysz w drogę!

Korkosfera - Gazeta.pl Radom

Jak najszybciej przejechać przez miasto, omijając korki? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć już na stronach lokalnych Gazeta.pl, w sekcji komunikacja. Dzięki współpracy z dostawcą nawigacji mobilnej, firmą NaviExpert, Czytelnicy portalu mają dostęp do serwisu korkosfera.pl – przyjaznego web plannera, który pozwala na obserwację natężenia ruchu, a także wytyczanie tras przejazdu omijających korki i utrudnienia na drodze. W tej chwili serwis wdrażają kolejne oddziały Gazeta.pl.

Web planner wykorzystuje dynamiczne dane o natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Źródłem danych jest Community Traffic online – technologia generująca i przetwarzająca na bieżąco dane dotyczące prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące łącznie z monitoringu kilkuset tysięcy pojazdów (użytkownicy NaviExpert oraz profesjonalny monitoring floty AutoGuard i Finder). Natężenie ruchu wizualizowane jest w postaci kolorów, odpowiadających określonym przedziałom aktualnych prędkości na danych odcinkach dróg, dzięki czemu kierowca ma dokładny obraz sytuacji na drodze.

korkosfera.pl to także stale aktualizowana baza fotoradarów i remontów. Dzięki interaktywnemu mechanizmowi, sami użytkownicy serwisu mogą zgłaszać remonty, utrudnienia, fotoradary lub nowe odcinki na mapie.

Mapa Korkosfera.pl
Mapa Korkosfera.pl

Serwis korkosfera.pl występuje także w wersji mobile: bezpłatnej aplikacji na telefony z systemem Android (dostępna w Android Market). W oparciu o mobilną mapę Polski korkosfera.pl mobile prezentuje tę samą warstwę traffic wraz ze śledzeniem pozycji GPS na mapie, co pozwala na doskonałą orientację w sytuacji na drodze. Aplikacja wskazuje korki, remonty oraz informuje o ograniczeniach prędkości.

– Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl i sprawdzić, jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub nawigacji NaviExpert, która prowadzi, omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzeże przed fotoradarem. W chwili gdy na drodze zmienia się sytuacja i może ona mieć wpływ na wcześniej wytyczoną w nawigacji trasę – następuje automatyczne przeliczanie trasy. W ten sposób kierowca zawsze podąża najbardziej optymalną trasą – tłumaczy Andrzej Jaszkiewicz, Prezes NaviExpert.


Podobne wpisy

04.10.2021 | Co nowego?

NaviExpert z nową funkcją zwraca uwagę...

30.07.2021 | badania NaviExpert

Wakacyjne powroty – którą trasę...

25.06.2021 | Bez kategorii

Do drogi, gotowi… START! NaviExpert...

26.05.2021 | Co nowego?

Stacje ładowania elektryków? Znajdziesz...

25.03.2021 | Funkcje

Sprawdź, czy korzystasz ze wszystkich...

18.01.2021 | Nawigacja NaviExpert

2020 w pigułce – zobacz, co działo...