facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

03.01.2012

Podsumowanie roku 2011 według NaviExpert

Podsumowanie roku 2011 w NaviExpert

Zwycięstwa w licznych testach i plebiscytach, nowe odcinki autostrad, premiera w Android Markecie – to był wyjątkowy rok dla Użytkowników i zespołu NaviExpert. Oznaczał przede wszystkim znaczący wzrost społeczności NaviExpert, która na koniec 2011 r. osiągnęła 1,5 mln Użytkowników. To także umacnianie pozycji lidera na rynku nawigacji i obecność w standardowych ofertach usług nawigacyjnych najważniejszych operatorów – Orange, Play, Plus, T-Mobile.

Maj, wrzesień i listopad to również kolejne wersje NE, z których każda wprowadziła nowe funkcjonalności. Rok 2011 upłynął pod znakiem rewolucji trafficowej, ale o tym więcej niebawem…

Tymczasem przypominamy o tym, co działo się w 2011 roku. W naszym zestawieniu znajdziecie najważniejsze wydarzenia dotyczące NaviExpert, choć oczywiście wszyscy doskonale pamiętamy także te mniej ważne, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Chodzi chociażby o grę „Z Dżoaną do Mediolanu”, która w lutym i marcu rozgrzewała Fanów NaviExperta czy wesoły głos licencjonowanego śląskiego instruktora, z którym możemy podróżować od czerwca.

Kalendarium NaviExpert – najważniejsze wydarzenia 2011 roku

Luty 2011

ZMIANA OFERTY ABONAMENTOWEJ

Poszerzamy ofertę abonamentową NaviExpert, udostępniając m.in. naszym Użytkownikom możliwość zakupu

1-miesięcznego abonamentu NaviPlan przez SMS.

Marzec 2011

E-SIECI DLA NAVIEXPERT

Wzbogacamy bazę punktów użytecznych miejsc, tzw. POI o blisko 60 tys. punktów – sklepów, sieci handlowych, usługowych i finansowych, ich lokalizacji i udogodnieniach dla klientów. Dostawcą bazy jest serwis e-sieci.pl.

Maj 2011

NAVIEXPERT PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM MIEJSKICH EVENTÓW

Możliwości NaviExpert doceniają organizatorzy miejskich eventów. NaviExpert zostaje partnerem technologicznym Nocy Muzeów oraz organizowanej w Katowicach akcji Miasto Ogrodów. W aplikacjach są udostępniane specjalnie przygotowywane na te okazje punkty POI, a uczestnicy eventów mogą korzystać z aplikacji za darmo. Tylko na samą akcję Noc Muzeów baza NaviExpert obejmowała 141 miast i miejscowości.

Noc Muzeów z NaviExpert
Noc Muzeów z NaviExpert

SIEDMIODNIOWY TEST I WYBIERANIE GŁOSOWE W NAVIEXPERT

NaviExpert wprowadził na rynek nową wersję aplikacji z niedostępną do tej pory w nawigacjach funkcją wybierania głosowego. Użytkownicy telefonów z systemem Android i nawigacją GPS NaviExpert mogą wypowiedzieć cel podróży lub szukane na mapie użyteczne miejsce i bez zbędnych kliknięć rozpocząć nawigację. Nowa wersja NaviExpert zyskała również możliwość integracji z Facebookiem, a planujący wakacyjne podróże majądostęp do bezpłatnego, siedmiodniowego testu nawigacji NaviExpert.

Czerwiec 2011

NAVIEXPERT NAJLEPSZĄ NAWIGACJĄ NA ANDROIDA

NaviExpert zdobył pierwsze miejsce i blisko 40 proc. głosów w plebiscycie na najlepszą nawigację, przeprowadzonym przez Android.com.pl – największy polski serwis skupiający użytkowników mobilnych urządzeń w systemie Android. Społeczność Android.com.pl wybierała najlepszą aplikację nawigacyjną spośród dostępnych w Polsce, biorąc pod uwagę szybkość działania, niezawodność, maksymalne wykorzystanie możliwości Androida, dane traffic oraz cenę.

Order - Najlepsza Aplikacja Nawigacyjna 2011
Order – Najlepsza Aplikacja Nawigacyjna 2011

NAVIEXPERT T-MOBILE EDITION

W czerwcu rebranding przechodzi jeden z liderów rynku operatorskiego – Era. Zmiany dotyczą także wersji operatorskiej NaviExpert, funkcjonującej do tej pory jako NaviExpert Era Premium Edition.
Już w dniu wielkiej premiery marki T-Mobile na polskim rynku, abonenci tej sieci mogą korzystać z dedykowanej wersji NaviExpert T-Mobile Edition.

Lipiec 2011

BADANIA NAVIEXPERT

W związku z profesjonalizacją wykorzystania danych trafficowych NaviExpert rozpoczynamy cykl badań nad natężeniem ruchu w największych polskich miastach. Badania są prowadzone przy wykorzystaniu technologii Community Traffic online i polegają m.in. na przygotowywaniu zestawień średnich prędkości w centrach wybranych miast. W wyniku prowadzonych badań okazuje się m.in. że korzystając z NaviExpert kierowcy oszczędzają do 26 proc. czasu codziennie traconego w korkach!

Sierpień 2011

NAVIEXPERT WYGRYWA TEST PC FORMATU

NaviExpert wygrywa test zorganizowany przez redakcję magazynu PC Format. Organizatorzy testu docenili m.in. jakośćbieżących informacji o ruchu drogowym oraz system działania ostrzeżeń oograniczeniach prędkości. NaviExpert pokonał aplikacje OviMaps, Sygic oraz Navigon.

Test PC Format - NaviExpert wygrywa
Test PC Format – NaviExpert wygrywa

Wrzesień 2011

NAVIEXPERT 7.0 – OMIJA KORKI ZAWODOWO

Na rynek trafia najnowsza wersja NaviExpert 7.0. Aplikacja jest wyposażona w dynamiczną warstwę traffic, prezentowaną na mapie w postaci kolorów, z których każdy odpowiada określonemu przedziałowi prędkości na danym odcinku. Taki sposób prezentacjisytuacji na drodze, daje kierowcy owiele większy komfort i sprawia, że bardziej świadomie podąża optymalną drogą zpominięciem korków i remontów. Automatyczne przeliczanie trasy odbywa się, kiedy sytuacja na podstawie zmiennych danych o natężeniu ruchu drogowego możemieć znaczący wpływ na przebieg wcześniej wytyczonej drogi. Wersja NaviExpert7.0 wprowadza również wiele pozytywnych zmian w ergonomii aplikacji.

OMIJAJ KORKI ZAWODOWO – KORKOSFERA.PL OD NAVIEXPERT

NaviExpert oferuje kierowcom zupełnie nowerozwiązanie! Korkosfera to rewolucyjny projekt, dzięki któremu kierowcy zyskujądostęp do bieżących danych traffic, prezentowanych na mapach w postaci kolorów, z poziomu komputera i telefonu komórkowego. Korkosfera obejmuje trzy użyteczneprodukty: web planner pod adresem korkosfera.pl, najnowszą wersję nawigacji NaviExpert 7.0 wyposażoną w warstwę traffic z autoaktualizacją oraz bezpłatną mobilną aplikację korkosfera.pl mobile na telefony z systemem Android.

Zobacz serwis korkosfera.pl

NAVIEXPERT WKRACZA DO ANDROID MARKETU

Od września największe źródło aplikacji na Androida jest bogatsze o dwie aplikacje od NaviExpert: CityZenka – wygodny miejski nawigator, który opracuje plan podróży komunikacją miejską wnajwiększych polskich miastach i korkosferę.pl mobile, przydatną aplikację pomagającą oswoić miejskie korki.

CityZenek na Sony Ericsson Xperia
CityZenek na Sony Ericsson Xperia

Listopad 2011

NAVIEXPERT WYGRYWA Z AUTOMAPĄ W TEŚCIE AUTO ŚWIAT PORADNIK

Auto Świat Poradnik po raz kolejny przeprowadził test nawigacji posiadających funkcję aktywnego omijania koków, w którym NaviExpert zmierzył się z AutoMapą. Przejazd miał miejsce w godzinach szczytu na dzień powprowadzeniu ogromnych zmian w organizacji ruchu związanych z zamknięciem jednego z głównych mostów na i wielu ulic w okolicy, co wiązało się z dużymi utrudnieniami i korkami. Walka była wyrównana, ale konfrontację wygrał NaviExpert.

WIELKI TEST NAWIGACJI NA SZÓSTE URODZINY NAVIEXPERT

W listopadzie 2005 roku firma NaviExpert wydała premierową wersję nawigacji samochodowej – NaviExpert 1.0. Od tego momentu wiele się zmieniło – zarówno w samej nawigacji, jak i dla spółki, która przeszła drogę od typowego start-upu do poważnej, prężnie rozwijającej się firmy. By uczcić szóste urodziny, wspólnie z najaktywniejszymi Użytkownikami forum NaviE-xpert przeprowadziliśmy wielki test naszej nawigacji. Sprawdziliśmy w nim, jak z omijaniem korków w Warszawie radzą sobie jej mieszkańcy, a jak wyposażeni w nawigację NaviExpert przyjezdni. Do testu zaprosiliśmy także taksówkarza, który – jak mogłoby się wydawać – będzie znał się jak nikt inny na lokalnych skrótach i perfekcyjnym omijaniu korków. A jednak… NaviExpert wygrał na wszystkich odcinkach co oznacza, że wygraliśmy również my wszyscy – Użytkownicy nawigacji NaviExpert.

 

Grudzień 2011

NAVIEXPERT PROWADZI NOWO ODDAWANYMI ODCINKAMI DRÓG

1 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Tuż po nim, nowy fragment został udostępniony na wirtualnej mapie NaviExpert. Oddawane stopniowo do użytku nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad są nabieżąco udostępniane w nawigacji NaviExpert. 14 października został otwarty kolejny odcinek autostrady A1 – z Nowych Marz do Torunia. W rzeczywistym czasie zostały oddane m.in. również fragmenty drogi S8, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz wiele innych. Dzięki udostępnianym na bieżąco odcinkom w nawigacji, jej Użytkownicy oszczędzają swój czas i poprawiają komfort podróży.

NAVIEXPERT 7.1 POKAZUJE I SKUTECZNIE OMIJA KORKI

NaviExpert wprowadza na rynek wersję 7.1 – jedynąnawigację, która pokazuje i automatycznie omija korki drogowe pozwalająckierowcy zaoszczędzić nawet 20% czasu codziennie traconego w korkach. W nowej wersji kierowca może podczas nawigacji na bieżąco śledzić aktualną sytuację drogową. Jeżeli w trakcie jazdy na naszej trasie zmieni się sytuacja drogowa, np. pojawią się nowe korki, NaviExpert 7.1 dzięki technologii Community Traffic online, automatycznie zmieni trasę na optymalną. Wszystko to przy transferze danych nawet 10-krotnie mniejszym niż w innych mobilnych nawigacjach.

NaviExpert 7.1 już do pobrania!
NaviExpert 7.1 już do pobrania!

NOWA ODSŁONA NAVIEXPERT W SIECI PLUS

Do grona operatorów, którzy w standardowej ofercie usług mają nawigację NaviExpert dołączył Plus. Od grudnia abonenci tej sieci będą mogą korzystać z dedykowanej wersji nawigacji NaviExpert Plus w modelu subskrypcyjnym. Dotej pory z wersji operatorskich NaviExpert mogli korzystać abonenci sieci Play,Orange i T-Mobile. Od grudnia nawigację NaviExpert Plus w modelu subskrypcyjnym może pobrać każdy abonent tej sieci, wysyłając SMS otreści NAVI na numer 8045.

NaviExpert Plus w Twoim telefonie przez 7 dni za darmo
NaviExpert Plus w Twoim telefonie przez 7 dni za darmo

NAVIEXPERT MIAŻDŻY KONKURENCJĘ

Niekwestionowane zwycięstwo i prawie 2 godzinyprzewagi NaviExpert nad rywalami na dosyć krótkim odcinku: Warszawa-Łódź – towynik testu przeprowadzonego przez tygodnik motoryzacyjny „Motor”! Testowane nawigacje – Garmin, TomTom, Navigon i AutoMapa korzystały również z technologii tarffic online. Wynik testu jednoznacznie potwierdza najwyższą skuteczność omijania korków i wytyczania optymalnych tras przez nawigację NaviExpert.

 

NaviExpert miażdży konkurencję
NaviExpert miażdży konkurencję

NAVIEXPERT W GRONIE LAUREATÓW PRESTIŻOWYCH KONKURSÓW

NaviExpert zdobywa kolejne zaszczytne tytuły – tym razem Lidera Regionalnego w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju.NaviExpert zwyciężył w kategorii dynamicznie rozwijająca się firma! Organizatorem konkursu jest FundacjaInnowacji i Rozwoju. Jako lider edycji regionalnej NaviExpert przechodzi do drugiego etapu konkursu. W etapie ogólnopolskim firma zmierzy się z ze zwycięskimi przedsiębiorstwami z pozostałych regionów. W grudniuNaviExpert znalazł się także w gronie finalistów innego prestiżowego konkursu -Najlepsze Nowe Spółki, organizowanego przez Infor Biznes, wydawcę Dziennika Gazety Prawnej. Firma zdobyła drugie miejsce i kampanię reklamową na łamach tego dziennika.

NAVIEXPERT NA RYNKU POZAOPERATORSKIM

Od grudnia NaviExpert można kupić w formie fizycznej. Dzięki współpracy z liderem dystrybucji IT, firmą ABC Data S.A., która w grudniu rozpoczęła sprzedaż licencji abonamenty będą się pojawiać także w sklepach internetowych. Do tej pory można było wykupić dostęp do usługi wyłącznie online na stronie producenta nawigacji bądź korzystając z modelu subskrypcyjnego, oferowanego przez największych operatorów sieci komórkowych. Dostępność licencji NaviExpert na rynku pozaoperatorskim ma przyczynić się m.in. do wzrostu liczby Klientów.


Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...