Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

20.01.2022

Szybki skok w miniony rok

Szybki skok w stary rok, czyli podsumowanie 2021 w NaviExpert 

Kolejny rok za nami. Kultywując już naszą tradycję, przygotowaliśmy dla Was krótkie przypomnienie tego, co działo się w naszej nawigacji w minionych 12 miesiącach. Zapraszamy do lektury!

Każda aktualizacja, nowa funkcja czy zmiana interfejsu aplikacji NaviExpert bazuje na twardych danych. To statystyki pokazują nam, czy zmierzamy w dobrym kierunku. Jak było w 2021 roku? Zanotowaliśmy ponad 1 milion logowań unikalnych użytkowników, a miesięcznie z NaviExperta korzystało 673,3 tys. płacących użytkowników. Przeciętny kierowca pokonał z naszą aplikacją w ciągu roku 715 km i jeździł z nią średnio 706 minut. To wzrost w porównaniu do roku 2020! 

NaviExpert to aplikacja stworzona dla kierowców i przez kierowców. W 2021 roku to Wy, drodzy użytkownicy, ułożyliście ponad 126 milionów tras, po raz kolejny bijąc rekord z poprzedniego roku! Z naszą nawigacją pokonaliście ponad 326 milionów kilometrów, a w trakcie jazdy korzystaliście z niej łącznie przez prawie 5.5 miliona godzin!

Zmiany na mapach

Podczas gdy Wy pokonywaliście trasy wytyczone przez aplikację, my skupialiśmy się na wprowadzaniu zmian i aktualizacji do NaviExpert. Wysłaliśmy do Was prawie milion wiadomości o remontach i wypadkach, mających wpływ na płynność ruchu w Waszej okolicy. Nanieśliśmy na mapy nowe remonty drogowe, zmiany w organizacji ruchu, nowe inwestycje drogowe, zaktualizowaliśmy bazę fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości i punktów POI (m.in. stacje ładowania pojazdów elektrycznych, paczkomaty InPostu, punkty szczepień). 

Safety first!

Lata mijają, ale pewne rzeczy się nie zmieniają. Naszym priorytetem jest nieustająco bezpieczeństwo na drodze – zarówno Wasze, Waszych współpasażerów, jak i pozostałych uczestników ruchu. W 2021 roku pochyliliśmy się nad tematem rozproszenia kierowcy w trakcie jazdy. Jak się bowiem okazuje, aktywne korzystanie z telefonu podczas jazdy (trzymanie go podczas rozmowy, pisanie SMS-ów) może być przyczyną nawet co czwartego wypadku! Naszą odpowiedzią było wdrożenie do aplikacji nowego wskaźnika Skupienie, który jest dostępny w zakładce Mój styl jazdy i pozwala na ocenę poziomu skupienia podczas prowadzenia samochodu. Sytuacje, w których kierowca rozmawia przez smartfon bez użycia zestawu głośnomówiącego, wyciąga telefon z uchwytu, coś na nim ogląda – traktuje jako czynniki rozpraszające. W zakładce Mój styl jazdy udostępniliśmy Wam także spersonalizowane wskazówki dotyczące stylu jazdy. Analizują one nawyki poszczególnych kierowców i rekomendują obszary do poprawy. Po co to wszystko? Większość kierowców uważa, że ich umiejętności są na wyższym poziomie niż przeciętny. To bywa zgubne i prowadzi do brawury. Analiza stylu jazdy kierowców i spersonalizowane wskazówki umożliwiają nam wejście w rolę prywatnego trenera doskonalenia techniki jazdy. 

Co przyniesie rok 2022?

W 2021 roku rozpoczęliśmy dwa obszerne projekty, które będziemy kontynuować w tym roku. Pierwszy z nich, to wyczekiwana przez Was synchronizacja NaviExperta z Android Auto, drugi – wprowadzenie kolejnych usprawnień w działaniu aplikacji na iOS i CarPlay. W 2021 roku udostępniliśmy także nową mapę w trybie nawigowania w wersji eksperymentalnej dla betatesterów, która lada dzień będzie dostępna również dla pozostałych użytkowników. Prace z nią związane pozwolą nam na większą kompatybilność aplikacji z Android Auto, a jednocześnie gruntownie odświeżą tryb nawigacji i sprawią, że będzie on bardziej czytelny. Więcej na temat nowej mapy w trybie nawigowania przeczytacie na naszym blogu już wkrótce!

O nowych projektach będziemy Was informować jak zwykle na blogu i w naszych mediach społecznościowych. Póki co – do zobaczenia na drodze!

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...