facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

24.06.2013

Operator powiadomi o przekroczeniu limitu transferu danych

Ustawa o prawie telekomunikacyjnym

Dostawcy usług telekomunikacyjnych od soboty mają obowiązek informować swoich klientów o przekroczeniu limitu transferu danych w ramach wykupionego pakietu. Nie będziemy już zaskakiwani wysokimi rachunkami.

 

Zeszłoroczna nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego poza wprowadzeniem krótszych umów na telefon czy skrócenia czasu przechowywania informacji o naszych połączeniach, nakłada także na operatorów GSM obowiązek informowania swoich klientów o przekroczeniu przez nich ustalonego limitu transferu danych. Ma to zapobiec wystawianiu sporych rachunków nieświadomym przekroczenia limitu konsumentom.

Art. 1 pkt 50 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, który wszedł w życie 22 czerwca brzmi: „Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych świadczący usługę dostępu do sieci Internet w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej jest obowiązany do oferowania pakietów transmisji danych oraz do natychmiastowego nieodpłatnego informowania abonenta o przekroczeniu przez abonenta limitu transmisji danych w ramach wybranego przez abonenta pakietu”.

Ta informacja z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy nie posiadają oferty danych pakietowych z tzw. „lejkiem”. Od teraz każdy będzie miał koszty pod kontrolą.


Podobne wpisy

26.11.2021 | Android

Przejdź do Google Play i kup NaviExpert...

29.10.2021 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu na 1 listopada....

04.10.2021 | Co nowego?

NaviExpert z nową funkcją zwraca uwagę...

30.07.2021 | badania NaviExpert

Wakacyjne powroty – którą trasę...

25.06.2021 | Bez kategorii

Do drogi, gotowi… START! NaviExpert...

26.05.2021 | Co nowego?

Stacje ładowania elektryków? Znajdziesz...