facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

24.06.2013

Operator powiadomi o przekroczeniu limitu transferu danych

Ustawa o prawie telekomunikacyjnym

Dostawcy usług telekomunikacyjnych od soboty mają obowiązek informować swoich klientów o przekroczeniu limitu transferu danych w ramach wykupionego pakietu. Nie będziemy już zaskakiwani wysokimi rachunkami.

 

Zeszłoroczna nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego poza wprowadzeniem krótszych umów na telefon czy skrócenia czasu przechowywania informacji o naszych połączeniach, nakłada także na operatorów GSM obowiązek informowania swoich klientów o przekroczeniu przez nich ustalonego limitu transferu danych. Ma to zapobiec wystawianiu sporych rachunków nieświadomym przekroczenia limitu konsumentom.

Art. 1 pkt 50 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, który wszedł w życie 22 czerwca brzmi: „Dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych świadczący usługę dostępu do sieci Internet w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej jest obowiązany do oferowania pakietów transmisji danych oraz do natychmiastowego nieodpłatnego informowania abonenta o przekroczeniu przez abonenta limitu transmisji danych w ramach wybranego przez abonenta pakietu”.

Ta informacja z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy nie posiadają oferty danych pakietowych z tzw. „lejkiem”. Od teraz każdy będzie miał koszty pod kontrolą.


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...