Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

06.11.2014

Nowa, płynna i funkcjonalna wersja NaviExpert 9.0 na 9. urodziny naszej aplikacji

NaviExpert 9.0 na 9. urodziny

Z okazji 9. urodzin naszej nawigacji przygotowaliśmy dla Was jej nową wersję na telefony z Androidem. NaviExpert 9.0 przynosi nowy wygląd, płynne przesuwanie mapy, funkcję płacenia za parkowanie z poziomu aplikacji oraz wiadomości informujące o czasie dojazdu na miejsce.

Ale ten czas mija! Od udostępnienia pierwszej wersji NaviExpert upłynęło w listopadzie 9 lat. Wersja 1.0 była dostępna na telefony z małymi ekranami i klawiszami, działała z podłączonym odbiornikiem GPS i pozwalała użytkownikom przede wszystkim wytyczać trasę i przeglądać mapę. Kolejne wersje przyniosły nowe funkcje, m.in. różne typy tras (w tym omijające korki), ostrzeżenia CB, asystenta pasa ruchu, wyszukiwanie punktów na trasie czy optymalizację tras wielopunktowych.

NaviExpert 1.0
NaviExpert 1.0

Dziewiąte urodziny postanowiliśmy uczcić w sposób szczególny – właśnie udostępniliśmy w Google Play najnowszą wersję NaviExpert oznaczoną numerem 9.0. Nowa wersja doczekała się płynnego przesuwania mapy (koniec ze skaczącą żabką!) oraz nowoczesnego interfejsu podążającego śladem najnowszych trendów w projektowaniu aplikacji dla systemu Android. Aplikacja zyskała stabilność oraz nowoczesny wygląd.

Zmiany graficzne oraz przejście na technologię OpenGL to nie jedyne nowości, jakie pojawiły się w NaviExpert 9.0. W najnowszej wersji nawigacji na telefony z Androidem udostępniliśmy informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi z poziomu aplikacji.

Dzięki współpracy ze SkyCash, funkcja jest dostępna w 30 miastach całej Polski i pozwala użytkownikom zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukania parkomatów czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy oraz przedłużyć parkowanie. Kiedy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania w jednym z tych miast, po zakończeniu nawigacji na ekranie aplikacji pojawia się dodatkowa ikona z symbolem parkingu. Po kliknięciu w nią mamy możliwość zapłacenia za parking bez wychodzenia z samochodu. Płatność odbywa się poprzez aplikację SkyCash. Na podstawie geolokalizacji aplikacja wywołuje ekran z miastem, w którym się znajdujemy. Wybór strefy parkowania następuje natomiast po stronie użytkownika. Jeśli nie mamy zainstalowanej aplikacji – NaviExpert przeniesie nas do Google Play, byśmy mogli ją pobrać. By skorzystać z aplikacji wystarczy zarejestrować się w systemie SkyCash i doładować konto np. poprzez przelew internetowy. System SkyCash działa na zasadzie mobilnej portmonetki.

NaviExpert z płatnościami za parkingi
NaviExpert z płatnościami za parkingi

Kolejna z funkcji, która pojawia się w najnowszej wersji, przyda się nie tylko użytkownikom aplikacji, ale także… ich bliskim. Od dziś na pytanie „Kochanie, o której będziesz?” użytkownicy mają gotową, precyzyjną i bardzo wiarygodną odpowiedź. Nowa wersja niesie bowiem ze sobą funkcję wysyłania przez SMS szacowanego przez nawigację w oparciu o informacje o korkach na trasie i jej przebiegu czasu dotarcia na miejsce.

W ciągu 9 lat diametralnie zmieniły się możliwości telefonów komórkowych, rynek, wymagania użytkowników, możliwości bibliotek dla aplikacji mobilnych i trendy graficzne. Cieszymy się, że z okazji 9. urodzin NaviExpert możemy w Wasze ręce oddać najlepszą w historii wersję naszej aplikacji. Dynamiczny rozwój naszej aplikacji nie byłby możliwy, gdyby nie wymagająca, stale rosnąca społeczność użytkowników i nasza ambicja, by dostarczać jak najlepsze rozwiązania na rynku.

 


Podobne wpisy

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...