NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz

04.05.2016

Nawigacja tylko na dalekie podróże? Bzdura!

Nawigacja tylko na dalekie podróże? Bzdura!

Czasy, w których po nawigację sięgało się tylko podczas dalekich podróży, a jazda po mieście z nawigacją w uchwycie uchodziła za szczyt obciachu, już dawno odeszły w niepamięć. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że korzystanie z nawigacji na co dzień po prostu się opłaca.

Jak ich do tego przekonaliśmy? A chociażby tak, że mogą omijać korki i z wyprzedzeniem dowiadywać się o tym, co się dzieje na drodze, a dzięki temu podróżują bezpieczniej i unikają mandatów. Dodatkowo nie dają się zaskakiwać remontami czy zmianami organizacji ruchu, a znalezienie miejsca parkingowego i opłacenie go jest po prostu dużo łatwiejsze. Ale to nie wszystkie możliwości, jakie daje NaviExpert. Jest ich zdecydowanie więcej, a można się o nich przekonać na własnej skórze podczas tygodniowego testu aplikacji. Wystarczy ją pobrać za darmo z odpowiedniego marketu – Google Play (dla telefonów z systemem Android), App Store (dla urządzeń z systemem iOS) lub ze Sklepu Microsoft (dla urządzeń z systemem Windows Phone). Po pobraniu aplikacji przez siedem dni możemy z niej korzystać zupełnie za darmo. Po tygodniu dostęp do usługi wygasa i dopiero wówczas od nas zależy, czy będziemy chcieli wykupić płatny dostęp.

Google Play Logo App Store Microsoft Marketplace Logo Getne.pl

Pobierając aplikację z marketu warto wcześniej zapoznać się z jej możliwościami, a dopiero później przystąpić do testowania. Ciekawych „jak to działa, że to działa” zachęcamy do lektury poniższego przewodnika.

Korki?

To już nie problem Wszystkich wychodzących z założenia, że znają swoje miasto jak własną kieszeń, a w korkach zwyczajnie trzeba odstać swoje, podczas siedmiodniowego testu postaramy się przekonać, że bez NaviExperta ani rusz. Potwierdzają to setki tysięcy kierowców uzależnionych od naszej nawigacji ? Za skutecznością aplikacji stoją zaawansowane algorytmy. Skomplikowane? Tak, jak najbardziej, ale ich działanie sprowadza się do tego, że nasz system po prostu wie jak się jeździ po mieście. Anonimowe informacje o tym, z jakimi prędkościami poruszają się samochody na konkretnych odcinkach dróg pochodzą od samych użytkowników naszych aplikacji, a także z profesjonalnego monitoringu floty. Jeśli na którymś z nich NaviExpert wykrywa korek bądź niższą prędkość, nawigacja omija zakorkowane odcinki i wytycza trasę alternatywną. Dla kierowców oznacza to przede wszystkim tyle, że nie muszą tracić czasu w korkach, ale też – że zawsze znają dokładny czas dotarcia do celu, bo ten podaje im aplikacja. Co więcej – NaviExpert pozwala nam też na wysłanie wybranej osobie SMS-a z naszym czasem dotarcia do celu. Tak, wiemy, to bardzo praktyczne ?

NaviExpert na smartfonach
NaviExpert na smartfonach

Bezpieczna podróż i brak mandatów

NaviExpert z wyprzedzeniem ostrzega o tym, co dzieje się na drodze. System wykorzystuje informacje o fotoradarach, kontrolach drogowych, niebezpiecznych miejscach oraz wypadkach. Dane pochodzą ze zgłoszeń kierowców podróżujących z NaviExpertem oraz naszą drugą aplikacją – Rysiek, nasłuchu tradycyjnego CB radia, monitoringu radia i Internetu. Informacje te są dodatkowo weryfikowane przez naszych moderatorów. Wiele źródeł gwarantuje, że nic nie zaskoczy na drodze!

Parkingi

Problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania? Nie z NaviExpert ? Aplikacja wyświetla propozycje parkingów znajdujących się w najbliższej okolicy celu podróży. Jeszcze przed wyruszeniem w trasę wskazuje informacje nie tylko o odległości do najbliższego parkingu od wybranego miejsca docelowego, ale także o kosztach postoju czy typie miejsca parkingowego. A wszystko po to, by skrócić czas podróży i zaoszczędzić stresu związanego z szukaniem parkingu, nie tylko w centrach dużych miast. Ale to nie wszystko! NaviExpert to też informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi z poziomu aplikacji. Dzięki funkcji dostępnej w aż 42 miastach całej Polski, aplikacja pozwala zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukaniu parkomatu czy wracaniu do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy lub przedłużyć parkowanie.

Nawigacje na smartfonach
Nawigacje na smartfonach

Mapa nie dość, że zawsze pod ręką, to jeszcze aktualna

Last but not least – mapy, czyli serce nawigacji. W NaviExpert nie ma potrzeby dokonywania samodzielnej czy odpłatnej aktualizacji map. Ponieważ jest to aplikacja działająca w trybie online, za każdym razem przy jej uruchomieniu nawigacja korzysta z najaktualniejszych map, które zawierają najnowsze odcinki dróg, remonty i zmiany organizacji ruchu. Ale to nie wszystko. NaviExpert to także wygodny i szybki dostęp do aktualnej bazy miejsc użyteczności publicznej (POI), liczącej w sumie ponad 450 tys. punktów handlowych i usługowych. Wystarczy wybrać interesujące nas miejsce i rozpocząć nawigację. To proste. Możemy przytoczyć jeszcze kilkadziesiąt powodów, dla których warto skorzystać z naszej nawigacji. Ale nie będziemy tego robić. Niezdecydowanych zachęcamy do skorzystania z darmowego testu aplikacji i przekonania się na własnej skórze o jej skuteczności.


Podobne wpisy

12.10.2017 | Aktualności drogowe

Półmaraton Królewski w Krakowie –...

12.10.2017 | Aktualności drogowe

18. PKO Poznań Maraton – zmiany organizacji...

04.10.2017 | Aktualności drogowe

Miasta znów zwolniły. Przygotuj się...

04.09.2017 | Aktualności drogowe

Szykuj się na powrót korków na drogach!

10.07.2017 | Konkursy

Poznaj wyniki Pysznego POIedynku

15.06.2017 | Aktualności drogowe

Kamery na światłach – gdzie i...