Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

30.10.2014

Nawigacja pomoże w podróżach na groby najbliższych

Cmentarz w nawigacji Naviexpert

Jak co roku, 1 listopada, z okazji Wszystkich Świętych możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach i utrudnień komunikacyjnych wokół cmentarzy. Kierowcy powinni przygotować się nie tylko na zmiany w organizacji ruchu, ale także na tymczasowe zamknięcia niektórych fragmentów ulic. Korzystając z informacji pochodzących od lokalnych służb drogowych i samorządów, NaviExpert będzie na bieżąco o nich informował.

 

Zwiększony ruch na drogach związany z dniem Wszystkich Świętych wynika z tego, że wiele osób udaje się w dłuższe trasy do miejscowości, w których znajdują się groby najbliższych, a następnie wszyscy kierują się ku cmentarzom. Korki na wylotówkach i spowolniony ruch na trasach międzymiastowych to więc jedno z czym musimy się co roku zmierzyć, drugie to nerwowa atmosfera związana ze zmianami organizacji ruchu i falami pieszych zalewającymi ulice wokół cmentarzy. Do tego dochodzą zamknięcia fragmentów ulic, tymczasowe parkingi, objazdy, a zmiany w organizacji ruchu dezorientują kierowców, którzy zmuszeni są odstać swoje w przycmentarnych korkach. Zmotoryzowani muszą też liczyć się ze wzmożonymi kontrolami na drogach, związanymi z corocznie prowadzoną przez policję akcją Znicz.

By uniknąć dodatkowego stresu w podróży i skupić się na tym, co naprawdę ważne w tych dniach przygotowaliśmy dla Was wygodne i kompleksowe wsparcie. Dzięki funkcji omijania korków nawigacja wytycza trasy omijające najpoważniejsze utrudnienia, natomiast bieżące ostrzeżenia o fotoradarach, kontrolach drogowych i wypadkach pomogą bezpiecznie i bez niespodzianek dotrzeć do celu. To jednak nie wszystko. W bazie użytecznych punktów miejsc (tzw. POI) znajdują się cmentarze i parkingi, które i w tym roku zostały uzupełnione także o te dodatkowo wydzielone przez samorządy do parkowania tylko podczas Wszystkich Świętych. Aby wyszukać jeden z POI, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać lub wybrać głosowo nazwę cmentarza, a system wyświetli wszystkie możliwe wyniki dla danej lokalizacji, w tym listę parkingów przy każdym z cmentarzy.

Jako że NaviExpert jest nawigacją online i korzysta z aktualizowanych na bieżąco map przy wytyczaniu trasy, aplikacja będzie uwzględniać także zmiany organizacji ruchu oraz zamknięcia wybranych fragmentów dróg w kilkudziesięciu miastach Polski, w tym wszystkich wojewódzkich oraz powyżej 100 tys. mieszkańców, ale także w mniejszych miejscowościach. Z myślą o wszystkich niezmotoryzowanych użytkownikach NaviExpert, nawigacja komunikacją miejską będzie natomiast uwzględniać zmiany rozkładów jazdy z okazji Wszystkich Świętych oraz dodatkowe linie kursujące na cmentarze.

Listopadowe podróże są doskonałą okazją do tego, by przetestować nawigację za darmo, w ramach udostępnianego nowym użytkownikom aplikacji bezpłatnego, 7-dniowego testu usługi. W tym czasie przygotowaliśmy także promocję z 30% zniżką na roczne abonamenty dostępne w Google Play i App Store.

Lista miast z uwzględnionymi w nawigacji zmianami organizacji ruchu w dzień Wszystkich Świętych

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Rzeszów, Zabrze, Bytom, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Płock, Opole, Wałbrzych, Zielona Góra, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Ostrołęka, Głogów, Racibórz, Świdnica, Grudziądz, Inowrocław, Legionowo, Siedlce, Sopot, Słupsk, Pleszew, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Koło, Kłodawa, Skórzewo, Konarzewo, Dopiewo, Luboń, Rozdrażew, Przemyśl.


Podobne wpisy

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...

27.10.2023 | Aktualności drogowe

1 listopada na polskich drogach

29.08.2023 | Konkursy

Osiemnastka NaviExpert. Świętuj...