Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

09.05.2016

NaviExpert Telematics – wprowadzamy nową usługę dla firm!

NaviExpert Telematics

Uwielbiamy dni takie jak ten! Właśnie na świat wydaliśmy nasze najmłodsze dziecko – usługę NaviExpert Telematics , skierowaną do firm dysponujących własnymi flotami. Dzisiejszy dzień jest szczególny także dlatego, że pierwszy raz w historii naszej firmy wprowadziliśmy na rynek nie tylko usługę, ale i urządzenie: NaviExpert OBD , będące jej elementem.

Od dziś na stronie telematics.naviexpert.pl , a dokładnie w naszym sklepie internetowym firmy posiadające auta firmowe mogą kupić usługę NaviExpert Telematics . Brzmi enigmatycznie? Już wyjaśniamy o co chodzi.

Na koszty związane z zarządzaniem flotą składa się wiele elementów – począwszy od tych dotyczących eksploatacji aut służbowych, jak koszty paliwa, serwisu, napraw powypadkowych, po związane z efektywnością pracy osób korzystających z samochodów firmowych. Coraz więcej fleet managerów zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętnie motywując kierowców, mogą w znacznym stopniu obniżać koszty obsługi floty. Ale jak to robić, by osiąganie celu było jak najprostsze? Wystarczy odpowiednie narzędzie.

Takim narzędziem jest nowa usługa wprowadzona na rynek przez NaviExpert – NaviExpert Telematics , która dołącza do istniejących już produktów biznesowych NaviExpert Monitoring i NaviExpert API . To rozwiązanie wykorzystuje urządzenie NaviExpert OBD wpinane do gniazda OBDII oraz panel flotowca – NaviExpert Biznes , z którego korzystają fleet managerowie. Dzięki urządzeniom montowanym w samochodach służbowych, do systemu trafiają dane o lokalizacji samochodów, średniej prędkości, z jaką poruszają się auta oraz dynamice jazdy, a także informacje o tym, czy kierowcy korzystają z pojazdów służbowych w godzinach pracy, czy poza nimi. Administrator floty w panelu widzi zarówno aktualną pozycję auta, jak i wcześniej przebyte trasy. Ma też wgląd w dane dotyczące tego, czy kierowcy podróżują zgodnie z przepisami oraz ekonomicznie – czyli czy unikają gwałtownych hamowań i przyspieszeń.

NaviExpert Telematics w samochodzie
NaviExpert Telematics w samochodzie

Co z tą wiedzą zrobić? Oczywiście wykorzystać najlepiej jak to możliwe. Informacje o lokalizacji auta to szansa na zweryfikowanie czy pracownik rzeczywiście odwiedził wszystkie miejsca, które odwiedzić powinien. Dane dotyczące stylu jazdy można z kolei sortować i sprawdzać, jak jeżdżą poszczególni kierowcy w określonych kategoriach – bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Następnie, tworząc rankingi najlepszych kierowców, można motywować ich poprzez wprowadzenie grywalizacji np. z nagrodami do tego, by osiągali jak najlepsze wyniki. Dla firm to sposób na oszczędności przy wykorzystaniu nowatorskich i przyjemnych metod – zamiast kija mamy marchewkę.

O telematyce w branży flotowej mówi się coraz więcej, ale nadal jest wykorzystywana w niewielu firmach. Wielu osobom kojarzy się albo z czymś bardzo skomplikowanym, wykorzystywanym tylko przez firmy dysponujące flotami liczącymi kilkadziesiąt czy kilkaset samochodów, albo jest sprowadzana wyłącznie do wiedzy o lokalizacji auta. Wchodząc na rynek z nową usługą chcemy pokazać, że jest inaczej. To doskonałe narzędzie zarówno dla dużych firm, jak i tych posiadających kilka aut. Mimo że za naszym rozwiązaniem stoją skomplikowane algorytmy, to dla firm usługa jest bardzo łatwa do wdrożenia i daje dużo większe korzyści niż sama wiedza wynikająca z lokalizacji auta. Pozwala również na dużo większe oszczędności.

O usłudze

Usługę NaviExpert Telematics możemy nabyć za pośrednictwem strony telematics.naviexpert.pl . Jest dostępna w dwóch modelach płatności. W pierwszym kupujemy roczną usługę NaviExpert Telematics z modułem OBD za 815 zł bez żadnego kontraktu. W drugim modelu, przy umowie na 24 miesiące, jednorazowy koszt urządzenia to 55 zł. Tyle samo wynosi comiesięczna opłata abonamentowa za jedno auto. Urządzenia NaviExpert OBD nie wymagają skomplikowanego montażu – wystarczy je wpiąć do gniazd OBDII samochodów, które mają być monitorowane. Mogą to zrobić sami pracownicy. Od chwili zamontowania urządzeń, zaczynają one przekazywać informacje o aucie i sposobie korzystania z niego do systemu, w którym loguje się administrator floty.

Więcej informacji dotyczących usługi wraz z opcją zakupu znajdziecie tutaj.


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...