Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

23.07.2015

NaviExpert i Rysiek zwycięzcami testu tygodnika „Motor”!

Znaki drogowe zakaz wyprzedzania i ograniczenia prędkości

W numerze 27/2015 tygodnika motoryzacyjnego „Motor” ukazał się test systemów informujących o ograniczeniach prędkości NaviExpert i Rysiek okazały się w nim bezkonkurencyjne. Nasze aplikacje wygrały z Automapą, MapąMap, TomTomem, fabryczne zainstalowanymi nawigacjami w maździe i peugeocie oraz Coyote.

Co do tego, że warto jest przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, zwłaszcza w obliczu wejścia w życie znowelizowanej ustawy zaostrzającej sankcje wobec kierujących pojazdami. Przypomnijmy, że od 18 maja tego roku za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym musimy liczyć się z dziesięcioma punktami karnymi, mandatem w wysokości 400 – 500 zł oraz skazaniem na uroki podróżowania komunikacją miejską przez trzy miesiące włącznie.

Co i gdzie?

Dziennikarze „Motoru” za cel testu postawili sobie porównanie obowiązujących na wybranych odcinkach dróg ograniczeń prędkości z tymi, które podawały wymienione wyżej aplikacje. Test przeprowadzony został na dystansie ponad 300 km, na drogach jednojezdniowych (drogi wojewódzkie: 702, 704, 708; drogi krajowe: 14 i 50), dwujezdniowych (DK8), jak i drogach szybkiego ruchu (S8 i A2).

Wyniki

NaviExpert i Rysiek okazały się najdokładniejszymi aplikacjami ostrzegającymi o obowiązujących ograniczeniach prędkości ! Jak podkreślają autorzy testu, aplikacje szczególnie dobrze poradziły sobie się w określaniu maksymalnej dopuszczalnej prędkości w niejasnych sytuacjach, takich jak odwołania poprzedniego ograniczenia przez skrzyżowanie. „Wiedza” naszych aplikacji na temat tego, które skrzyżowania są rzeczywiście skrzyżowaniami, a nie tylko połączeniem węzłów drogowych (kiedy to nie obowiązuje mechanizm odwołania ograniczenia), co dla przeciętnego kierowcy jest trudne do rozróżnienia, okazała się być najpełniejsza spośród poddanej testowi konkurencji.

NaviExpert i Rysiek pokonały w teście konkurencję i zdobyły ex aequo pierwsze miejsce. Obydwie aplikacje korzystają bowiem z tych samych źródeł informacji o zdarzeniach na drodze.

Wyniki testu przeprowadzonego przez najstarszy tygodnik motoryzacyjny w Polsce dla nas są kolejnym powodem do dumy, z kolei dla naszych Użytkowników stanowią potwierdzenie, że korzystają z najlepszych na rynku aplikacji dla kierowców.


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...