facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

05.01.2018

Jakie dywaniki do samochodu na zimę?

Dywaniki samochodowe to niezbędny gadżet, w który powinien być wyposażony każdy samochód. Na rynku istnieją 2 rodzaje dywaników: gumowe i welurowe. Które będą lepsze na zimę? Wybór wydaje się oczywisty. Dzisiaj opowiemy Wam dlaczego akurat te dywaniki bardziej nadają się na warunki zimowe.

Jakie dywaniki do samochodu welurowe czy gumowe

Z dywanikami samochodowymi jest trochę jak z oponami – w zależności od pory roku należy je wymienić. Zima ma to do siebie, że nawet podczas krótkiej drogi do samochodu, nasze buty pokrywają się śniegiem lub błotem. Jakie wycieraczki wybrać, aby nie ubrudzić sobie samochodu? Wycieraczki gumowe skuteczne ochronią przed wszelkimi zimowymi zabrudzeniami.
Materiał, z których są wykonane – guma – idealnie chroni środek samochodu przed topniejącym śniegiem. Niektóre modele zostały nawet wyposażone w wyższy brzeg, aby powstała woda nie wylała się do środka samochodu.
Jeżeli zależy nam na wyższym komforcie polecamy kupno dywaników troszkę droższych, ponieważ tańsze modele są wykonane z kiepskiej jakości gumy, która wypełnia samochód nieprzyjemnym zapachem.

Źródło: dwr.pl

Kiedy używać dywaników welurowych?

Dywaniki welurowe o wiele lepiej sprawdzają się latem. Zimą, kiedy wnosimy do samochodu śnieg i błoto narażamy welurowe wycieraczki na wchłonięcie całej wody. Może doprowadzić to do parowania szyb w środku auta a w skrajnych przypadkach do zgnicia dywaniku.
Niepodważalnym atutem welurowych dywaników jest ich wygląd. Dywaniki gumowe różnią się tylko wytłoczonym wzorem i wysokością brzegu. Dywaniki welurowe wyglądają bardziej estetycznie a szeroka gama kolorystyczna pozwala na dopasowanie wycieraczek do tapicerki.

Źródło: pokrowcenamiare.pl

Jak zamocować dywanik samochodowy?

Kiedy wybierzesz już odpowiedni dywanik należy go zamocować, aby się nie przesuwał. Większość samochodów wyposażona jest w mocowania do dywaników. Jeśli Twój samochód nie ma fabrycznych mocowań możesz spokojnie zamontować je samodzielnie. Pomoże Ci w tym zestaw kołków do zamocowania w wycieraczce, które następnie wkręca się w wykładzinę. Niekiedy nawet taki zestaw jest dołączany do dywaników.
 
Wybierając dywaniki samochodowe na zimę, warto kierować się aspektami praktycznymi, dlatego polecamy dywaniki gumowe. Guma jest nieprzepuszczalna, nie zatrzyma więc wilgoci, przez co nie będziesz miał zaparowanych szyb ani nieprzyjemnych zapachów w aucie. Pamiętaj jedynie o regularnym wylewaniu powstałej wody, która pozostała w środku dywaników.


Podobne wpisy

22.01.2020 | Co nowego?

Działo się w 2019! Podsumowanie roku...

13.01.2020 | Bez kategorii

Zaplanuj ferie z NaviExpert

06.12.2019 | Bez kategorii

Korytarz życia i jazda na suwak –...

08.11.2019 | Aktualności drogowe

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada...

31.10.2019 | Aktualności drogowe

Gdzie będą kontrole i zmiany w organizacji...

01.10.2019 | Nawigacja NaviExpert

Nawigacja NaviExpert zwycięzcą testu...