facebook
Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

30.10.2013

Jak nie utknąć w przycmentarnych korkach?

Zakorkowana droga dwupasmowa

Więcej aut na drogach międzymiastowych, korki i tymczasowe zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz wzmożone kontrole drogowe. To połączenie co roku w okolicach Święta Zmarłych wróży zamęt i nerwowość na drogach.

 

Na początku listopada sytuacja na drogach staje się napięta. Pół Polski rusza w dłuższe trasy – do miejscowości, gdzie znajdują się groby bliskich – a następnie cała Polska kieruje się ku cmentarzom. W pierwszej kolejności robi się więc tłoczno na drogach międzymiastowych, potem jest nerwowo w okolicach cmentarzy z powodu zwiększonego natężenia ruchu samochodów i fal pieszych, zalewających ulice. Do tego dochodzą zamknięcia fragmentów ulic, tymczasowe parkingi, objazdy, a zmiany w organizacji ruchu dezorientują kierowców, którzy zmuszeni są odstać swoje w przycmentarnych korkach.

Jak co roku przychodzimy z pomocą kierowcom korzystając z pochodzących od lokalnych służb informacji o zmianach w organizacji ruchu, objazdach, zamknięciach fragmentów ulic czy tymczasowych parkingach przy cmentarzach w kilkudziesięciu miastach w całej Polski (w tym wszystkich wojewódzkich). Aktualizowane na bieżąco mapy online pozwalają użytkownikom nawigacji widzieć tylko te zmiany, które obowiązują w rzeczywistości.

Wśród miast ze szczegółowymi danymi o zmianach organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych znalazły się: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Sopot, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Rzeszów, Bytom, Bielsko-Biała, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Kalisz, Koszalin, Legnica, Płock, Rybnik, Tarnów, Wałbrzych, Wejherowo oraz Zamość.

Sporym ułatwieniem dla kierowców będzie możliwość nawigowania do cmentarzy i na okoliczne, również te tymczasowe, wprowadzone tylko na czas listopadowego weekendu, parkingi, które znajdą się w bazie POI (miejsc użytecznych). Dzięki wykorzystaniu danych o prędkościach, z jakimi poruszają się kierowcy na drogach, NaviExpert pomoże też uchronić się przed korkami, które tworzą się w okolicach cmentarzy. Aplikacja przetwarza te dane i wytycza trasy, omijając najbardziej zakorkowane odcinki.

W trakcie zbliżającego się listopadowego weekendu możemy spodziewać się także znacznie większej liczby policyjnych patroli, dlatego warto skorzystać z funkcji ostrzeżeń CB dostępnej w NaviExpert.


Podobne wpisy

06.05.2020 | Bez kategorii

Koniec kwarantanny na drogach!

28.04.2020 | Android

Masz NaviExpert z getne.pl? Przejdź...

22.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

5 formalności związanych z autem, które...

16.04.2020 | badania NaviExpert

Wiemy, czy Polacy zastosowali się do...

08.04.2020 | Nawigacja NaviExpert

Alternatywne środki transportu w dobie...

01.04.2020 | Co nowego?

NaviExpert Home rozwiąże problemy z...