Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

01.07.2015

Dziennikarze sprawdzą czy trudno być bezpiecznym kierowcą

Dziennikarze sprawdzą czy trudno być bezpiecznym kierowcą

Koniec z mówieniem o bezpieczeństwie na drogach. Pora na działanie! I to zgodnie z zasadą: każdy zaczyna od siebie. NaviExert oraz LINK4 w ramach prowadzonej przez siebie akcji „Bezpieczna jazda z LINK4” zaprosili dziennikarzy oraz blogerów – do tego, by podjęli wyzwanie bezpiecznej jazdy i na własnej skórze sprawdzili czy bycie bezpiecznym kierowcą jest trudne.

Każdy z nas deklaruje, że chciałby, by na drogach było bezpieczniej. Bezpieczeństwo za kierownicą to także temat wielu kampanii społecznych. Niestety zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku w dużym stopniu mowa o deklaracjach lub zachętach, które nie przekładają się na zmianę zachowań kierowców. NaviExpert oraz LINK4 w ramach akcji „Bezpieczna jazda z LINK4” postanowili podejść do tematu bezpieczeństwa na drogach w inny sposób. Jaki? Poprzez skupienie się na każdym kierowcy z osobna i danie mu narzędzia do samokontroli, które jest zarazem indywidualnym motywatorem do bezpiecznej jazdy.

Kilka dni temu LINK4 wprowadził nową ofertę , w ramach której każdy kto wykupi ubezpieczeniową polisę komunikacyjną (AC lub OC) otrzymuje roczną licencję na nawigację NaviExpert na Androida. Z darmowej, jednak krótszej, bo 3-miesięcznej nawigacji NaviExpert mogą skorzystać też osoby, które zostawią swoje dane na stronie producenta aplikacji . Po wpisaniu otrzymanego kodu do aplikacji, NaviExpert otrzymuje dodatkową sekcję: „Bezpieczna jazda z LINK4”. Dzięki tej sekcji nawigacja nie tylko podpowiada jak dojechać do celu, ale też zlicza punkty za przejechany dystans, kilometry przejechane w sposób bezpieczny (zgodny z przepisami) oraz płynny (bez gwałtownych hamowań i przyśpieszeń). Zdobyte w ten sposób punkty danego kierowcy są sumowane i widoczne w rankingu bezpiecznej jazdy, który można obserwować w aplikacji NaviExpert, w sekcji Bezpieczna jazda lub na stronie LINK4.

Znaki zakazu
Znaki zakazu

Czy bycie dobrym – bezpiecznym i jeżdżącym płynnie kierowcą jest trudne i czy taki sposób motywowania do zmiany zachowań za kółkiem działa? To będzie mógł ocenić każdy, kto weźmie udział w pierwszym konkursie, który rozpoczyna się z początkiem lipca i potrwa cały miesiąc. Poza klientami NaviExpert i LINK4 wezmą w nim udział także dziennikarze oraz redaktorzy kilku redakcji, zajmujący się m.in. tematyką motoryzacyjną oraz technologiczną, a także popularni blogerzy. Nie przestraszyło ich to, że zmienianie drogowej rzeczywistości muszą zacząć od siebie. Co myślą o akcji sami zainteresowani? – Zabawa z aplikacjami, które pokazują jak jeździmy jest przednia. Zawsze uważałem, że jeżdżę dość bezpiecznie (nigdy nie miałem wypadku ani poważnej stłuczki) natomiast bawiąc się tego typu narzędziami okazało się, że nie tylko mogę jeździć jeszcze bezpieczniej, ale przy tym bardziej ekonomicznie. W akcji warto wziąć udział chociażby po to, by bardziej krytycznie spojrzeć na swoje przyzwyczajenia za kierownicą – mówi Grzegorz Marczak, autor i założyciel bloga Antyweb.pl. Piotr Stanisławski z Technologie.Gazeta.pl dodaje: – Polacy masowo zabijają siebie i innych przy pomocy samochodów, więc każda akcja, która może kogokolwiek uratować ma sens i jest godna pochwały. Sam bawię się z NaviExpertem i Linkiem4 od kilku dni i zauważyłem, że znacznie bardziej zwracam uwagę na to, czy nie przekraczam aby dozwolonej prędkości. Już samo to należy uznać za spory sukces programu.

Do wyzwania bezpiecznej jazdy zdecydowali się przystąpić (kolejność alfabetyczna):

– Domański Michał z Motoryzacja.Interia.pl (nick: PanDomap),

– Jurecki Jacek z Motoryzacja.Interia.pl (nick: alfaromeo),

– Kacperek Paweł z Connected Life Magazine oraz lokalizacja.info (nick: pawelkacperek),

– Kazimierski Maciej z TotalMoney.pl (nick: Ziootek),

– Kisiała Andrzej z Telix.pl (nick: Kandrzej),

– Majszyk Konrad z Dziennika Gazety Prawnej (nick: tomcat),

– Marczak Grzegorz, twórca i autor bloga Antyweb.pl (nick: grzegorz.marczak),

– Owczarek Adam z mGSM i Angory (nick: adam.owczarek1),

– Paczuski Paweł z Komputer Świat (nick: pawelpaczuski)

– Pobocha Maciej z Connected Life Magazine oraz lokalizacja.info (nick: mx_maciek)

– Rafał vel. Blogo, autor bloga Blogomotive.pl (nick: blogomotive),

– Rejowski Piotr z Moto.Onet.pl (nick: piotr.rejowski),

– Reprezentant Auto Świat,

– Stanisławski Piotr z Technologie.Gazeta.pl (nick: pstan),

– Wyrzykowski Artur z PC Format (nick: Artur_pcf).

Konkurs

Pierwszy konkurs z nagrodami rusza z początkiem lipca i potrwa miesiąc. Kierowcy, którzy zdobędą w rankingu pierwsze pięćdziesiąt miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez LINK4, NaviExpert, Sony oraz Sobiesław Zasada Centrum. Do wygrania są:

Konkurs "Pokaż dziennikarzom kto jeździ bezpieczniej"
Konkurs „Pokaż dziennikarzom kto jeździ bezpieczniej”

Miejsce 1 – smartfon Sony Xperia Z3

Miejsce 2-3 – smartfony Sony Xperia E4g

Miejsca 4-10 – vouchery na paliwo 700 zł

Miejsca 11-20 – szkolenia z bezpiecznej jazdy w Sobiesław Zasada Centrum

Miejsca 21-30 – vouchery na paliwo 300 zł

Miejsca 31- 50 – zestawy narzędzi do samochodu „Niezbędnik kierowcy”

Co ważne – system przyznawania punktów jest tak skonstruowany, by nie premiować wyłącznie „długodystansowców”, którzy bardzo dużo kilometrów na co dzień pokonują z nawigacją, ale przede wszystkim tych, którzy jeżdżą z nią bezpiecznie i płynnie. Dystans 10 km przejechanych z aplikacją przekłada się bowiem na 1 zdobyty punkt. Jeśli natomiast 90-100% trasy przejedziemy zgodnie z przepisami – wówczas otrzymujemy za każdy przejechany kilometr 1 punkt (a więc mamy już 11 punktów!). Jeżeli zgodnie z przepisami przejedziemy natomiast 50-89% trasy: za każdy przejechany kilometr zdobędziemy pół punktu (co przekłada się łącznie na 6 punktów). Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o przelicznik związany z płynną jazdą. Innymi słowy jeśli jeździmy bezpiecznie i płynnie to za 10 km możemy otrzymać maksymalnie 21 punktów. Minimalnie możemy otrzymać 1 pkt. Stąd premia za płynną i bezpieczną jazdę jest łącznie 20 razy większa niż liczba punktów za same kilometry. W skrócie oznacza to tyle, że nie wystarczy dużo jeździć. Przejechany – nawet najdłuższy dystans nie da nam tylu punktów co jazda zgodna z przepisami i w sposób płynny. W konkursie więc każdy ma szansę na wygraną.

Pełen regulamin konkursu dostępny jest tutaj .


Podobne wpisy

14.06.2022 | Aktualności drogowe

Droga droga na wakacje? Podpowiadamy,...

09.06.2022 | Nawigacja NaviExpert

Polacy za kółkiem. Jak wypadamy na...

14.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Zapraszamy Cię do alfa testów NaviExpert...

14.04.2022 | Android

NaviExpert dla getne.pl – ważne...

05.04.2022 | Nawigacja NaviExpert

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Jak...

31.03.2022 | Bez kategorii

Która aplikacja najlepiej ostrzega o...