Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

01.09.2015

Akcesoria przydatne w podróży – ładowarka samochodowa do telefonu

Ładowarka samochodowa

Szybko wyczerpująca się bateria to jedna z tych wad smartfonów, której doświadczył na własnej skórze każdy jego posiadacz. Wbrew zapewnieniom producentów telefonów komórkowych – konieczność codziennego podładowania nowoczesnego telefonu jest nieunikniona. Sytuacja nieco się komplikuje jeśli jesteśmy w podróży, gdzie tym trudniej o dostęp do tradycyjnej ładowarki i gniazdka elektrycznego. Wówczas to naprawdę warto zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową, która to naładuje nasz smartfon niezależnie od miejsca i czasu, w którym się znajdujemy.

Korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie smartfona można by mnożyć. Pomijając już opcje wykonywania połączeń czy wysyłania wiadomości tekstowych, umożliwia on dostęp do Internetu, poczty, rozrywki oraz niemniej istotnej funkcji – nawigacji samochodowej. Nic więc dziwnego, że wielu z nas, nie wyobraża już sobie życia bez telefonu komórkowego. Nie chcąc więc zostać odciętym od wyżej wymienionych dobrodziejstw, warto stać się właścicielem ładowarki samochodowej.

W zależności od liczby urządzeń, które chcemy naładować do wyboru mamy ładowarki z jednym lub dwoma gniazdami USB. Jeśli w samochodzie korzystamy zarówno z telefonu jak i tabletu, warto zaopatrzyć się w ładowarkę, która posiada odpinany kabel i jest wyposażona w pełnowymiarowy port USB.

Jaka końcówka?

Wybierając ładowarkę do samochodu należy zwrócić uwagę na to czy jej końcówka pasuje do posiadanego przez nas modelu telefonu. Większość współczesnych telefonów korzysta z micro USB, jednak dostępny na rynku i dość popularny iPhone’y 5s – zaopatrzony jest już w końcówkę Lightning. Uniwersalna ładowarka winna więc w swoim zestawie posiadać mnogość końcówek pasujących do różnych urządzeń. Jeśli jednak posiadamy już ładowarkę samochodową zaopatrzoną w wejście USB, wówczas można ją w prosty sposób uczynić uniwersalną, zaopatrując się w specjalną przejściówkę, która na jednym końcu ma łącze USB, a na drugim wiele wtyczek do różnych urządzeń mobilnych.

Ile energii elektrycznej zużywa smartfon?

Wiele tańszych modeli ładowarek samochodowych dysponuje prądem ładowania o natężeniu 500 mA. O ile przy zwykłym telefonie komórkowym taka ilość energii będzie wystarczająca, tak w przypadku smartfona lub tabletu – niezupełnie. Tym bardziej, jeśli chcemy urządzenie pomyślnie wykorzystywać jako nawigację samochodową. Warto zatem pamiętać, że im bardziej zaawansowane urządzenie oraz im częściej korzystamy z różnych aplikacji, tym jego pobór energii elektrycznej jest większy. W takim wypadku zalecaną minimalną wartością dla ładowarki są te o natężeniu 2 A (2000 mA).

Ładowarki znanych producentów czy ich tańsze odpowiedniki?

Mimo wszystko zaleca się kupowanie ładowarek markowych, choćby ze względu na pewność, że parametry, które na nich widnieją, są prawdziwe. Poza tym – w razie usterki możemy się zawsze zwrócić bezpośrednio do producenta. Jeśli jednak zechcemy zaoszczędzić i kupić ładowarkę mniej znanego dostawcy, to przed dokonaniem transakcji zachęcamy zasięgnąć dostępnych w Internecie opinii na temat danego produktu.

Przykładowe rekomendowane modele ładowarek samochodowych wraz z cenami znajdziecie tutaj


Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...