Naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz Pobierz

08.11.2019

Zmiany organizacji ruchu 11 listopada [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Z myślą o użytkownikach naszej nawigacji, dokładnie przeanalizowaliśmy wszelkie zmiany organizacji ruchu i możliwe utrudnienia związane z obchodami 11 listopada. Z NaviExpert bezpiecznie dotrzecie w wybrane miejsce i ominiecie największe korki oraz zablokowane odcinki.

Tegoroczny listopad to prawdziwie wdzięczny miesiąc, który zapewnia aż dwa długie weekendy. Już za chwilę będziemy wspólnie świętować kolejną, 101. rocznicę odzyskana niepodległości. Miejskie imprezy i atrakcje, takie jak biegi niepodległościowe czy marsze, to dla niektórych dobra zabawa, a dla innych – uciążliwe utrudnienia na drogach.

Poniżej przedstawiamy listę utrudnień na drogach w największych polskich miastach w dniu 11 listopada.

Warszawa

31. Bieg Niepodległości

Warszawski Bieg Niepodległości to wydarzenie, które wiąże się licznymi zamknięciami dróg. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać w godz. 5:00 – 15:00.

10-kilometrowa trasa biegu będzie wiodła aleją Jana Pawła II, ulicą Chałubińskiego i aleją Niepodległości. Start i metę zlokalizowano przy ulicy Stawki, nieopodal Ronda Zgrupowania AK Radosław. Przed startem zaplanowanym na godz. 11:11 tysiące biegaczy odśpiewa hymn.

Mapa trasy Biegu Niepodległości oraz biegów towarzyszących.

Marsz Niepodległości

Uczestnicy marszu wyruszą z ronda Dmowskiego o godz. 15:00, następnie przejdą przez al. Jerozolimskie aż do PGE Stadionu Narodowego. Manifestacja ma potrwać do godz. 19:00.

Poza tym, z okazji Święta Niepodległości organizowane będą prelekcje, pokazy filmów, wykłady czy gry miejskie.

Mapa trasy Marszu Niepodległości

Więcej atrakcji związanych z obchodami odzyskania niepodległości, które także będą mieć przełożenie na płynność przemieszczania się po stolicy znajdziecie tutaj.

Gdynia

Bieg Niepodległości

Poniedziałkowy bieg to już tradycyjna część obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę oraz gdyńskiego Biegowego Grand Prix.

W roku ubiegłym, w wydarzeniu wzięło udział ponad 4,5 tys. biegaczy. Trasa tegorocznego biegu wygląda następująco: START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – Jerzego Waszyngtona – Św. Piotra – Tadeusza Wendy – Bernarda Chrzanowskiego – Polska – Janka Wiśniewskiego – Jana z Kolna – Tadeusza Wendy – Portowa – Plac Kaszubski – Świętojańska – Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”.


Mapa trasy Biegu Niepodległości w Gdyni

Specjalny bieg z okazji święta Niepodległości odbędzie się też 11 listopada na terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo, na dystansie 10 km. Start zaplanowano na godz. 11:30.

Parada Niepodległości

Ciesząca się ogromną popularnością parada ulicami miasta przejdzie po raz 17. W zeszłorocznej udział wzięło ponad 30 tys. osób! W związku z wydarzeniem przewidziane są zmiany w organizacji ruchu dotyczące następujących ulic:

  • Starowiejskiej – w godz. 10:30 – 12:30 (odcinek od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z ul. 3 Maja- prawa strona jezdni objęta będzie zakazem zatrzymywania)
  • Dworcowej – w godz. 11:15 – 12:30
  • Podjazd i 10 Lutego – w godz. 11:45 – 13:00 (miejsca postojowe na odcinku pomiędzy ulicami Władysława IV i Świętojańską będą wyłączone z użytkowania).
  • Skwerze Kościuszki, Borchardta, Waszyngtona – w godz. 11:45 – 14:00 (odcinek od Skweru Kościuszki do ul. Hryniewickiego)

Poza tym w mieście odbywać się będą wystawy, koncerty i wydarzenia muzyczne, iluminacje oraz inne wydarzenia artystyczne.

Gdańsk

W Gdańsku odbędzie się sporo wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości, jednak jedynym, które może wpłynąć na poruszanie się autem po mieście będzie Parada Niepodległości. Jej uczestnicy wyruszają o 9:30 z ul. Podwale Staromiejskie. przejdą ulicami: Podmłyńską – Wielkie Młyny – Rajską – Jana Heweliusza – Korzenną – Kowalską przed pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym – Targ Węglowy – Długa – Długi Targ.

Sopot

Bieg Niepodległej

Sopot pobiegnie już 10 listopada, a więc start ten nie będzie kolidował z pozostałymi biegami niepodległościowymi. Uczestnicy biegu na dystansie 4,5 km zostaną podzieleni na trzy strefy startowe: białą – dla uczestników ubranych w stroje koloru białego, czerwoną – dla uczestników ubranych na czerwono oraz mieszaną. Dwie pierwsze strefy pobiegną równolegle do siebie, a trzecia zaraz za nimi. Start i meta biegu zlokalizowane będą na Skwerze Kuracyjnym, a sama trasa będzie wiodła reprezentacyjnym Parkiem Północnym i sopocką plażą.

Poza tym Sopot będzie świętował 101. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości m.in. paradą zabytkowych pojazdów, „Polonezem Niepodległości” na Monciaku i ciepłym poczęstunkiem.

Kraków

Krakowski Bieg Niepodległości

To już szósta edycja tego wydarzenia. Historyczna trasa ma długość 11 km, cel charytatywny i potrwa w godz. 14:00 – 16:00.

TRASA biegu: START al. Focha (ciąg pieszy i rowerowy) – most na rz. Rudawie – Królowej Jadwigi _ Malczewskiego – Zaścianek – Malczewskiego – most Zwierzyniecki – Zielińskiego – Bulwar Tyniecki – Bulwar Poleski – Bulwar Wołyński – Ludwinowska – most Retmański – Rollego – Bulwar Podolski – Nadwiślańska – kładka o. Bernatka – Bulwar Kurlandzki – Bulwar Inflancki – Bulwar Czerwieński – Bulwar Rodła – Flisacka – Kościuszki – Królowej Jadwigi – ul. Gryfity – ul. Emaus – most na rz. Rudawie i al. Focha – META.

Mapa trasy Krakowskiego Biegu Niepodległości

Pochód Patriotyczny

Pochód rozpocznie się o godz. 9:30 od złożenia kwiatów przy Pomniku Żołnierzy Polski Walczącej. Pozostałe etapy uroczystości wyglądają następująco:

  • Msza Św. w Katedrze Wawelskiej i przejście z Wawelu na ul. Grodzką: 10:00 – 11:30
  • Przemarsz pochodu trasą: Grodzka – pl. Wszystkich Świętych – Grodzka – Rynek Główny – Floriańska – przejście przez ul. Basztową – pl. Matejki: 11:45 – 12:15
  • Uroczystości patriotyczne na pl. Matejki oraz defilada na ul Basztowej: 12:15 – 14:30

Rajd rowerowy

O 10:00 z Rynku Głównego (na rogu ulic św. Anny i Wiślnej) wystartuje Rajd Niepodległości. Kolarze ruszą w kierunku Ojcowskiego Parku Krajobrazowego, po drodze odwiedzając m.in. Dolinę Prądnika i Tenczyński Park Krajobrazowy. Trasa o długości 101 kilometrów zakończy się na Kopcu Kościuszki, około godz. 15:00. 

Poznań

Bieg Niepodległości

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km. Ulice, przez które będzie przebiegać, nawiązują do Święta Niepodległości.

START, dostosowany dla dużej liczby uczestników i 7 fal startowych symbolizujących 7 historycznych Powstań, usytuowany został na alei Niepodległości na wysokości Urzędu Marszałkowskiego Województwa. Dalej trasa skręca w ulicę Przepadek, następnie generała Kazimierza Pułaskiego. W następnym etapie prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady, Za Cytadelą. Ponownie przez Aleje Armii Poznań i aleję Niepodległości – gdzie na wysokości Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 znajduje się META.

Trasa Biegu Niepodległości w Poznaniu

Poza biegiem w Poznaniu należy spodziewać się uroczystości na pl. Wolności czy imienin ul. Św. Marcin. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie poznan.pl.

Wrocław

Bieg Niepodległości z wąsem

Startując ze stadionu AWF biegacze pokierują się do głównej bramy kompleksu przy al. Paderewskiego. Następnie trasa prowadzi krótkim odcinkiem al. Paderewskiego i dalej w ul. Moniuszki. Po kilkuset metrach uczestnicy biegu skręcą w asfaltową aleję na tyłach kompleksu Morskie Oko. Dobiegną niemal do wałów i skręcą ponownie w ul. Chopina przy kortach tenisowych. Dalej w ul. Noskowskiego, w prawo w ul. Karłowicza, ponownie do ul. Moniuszki by skręcić w lewo w ul. Karłowicza. Ta prowadzi do ul. Wieniawskiego oraz ponownie Paderewskiego. Pozostaje już tylko długa prosta z agrafką i skręt w bramę boczną Stadionu Olimpijskiego, gdzie ulokowane są start i meta. Opisana trasa ma długość 5 km, a uczestnicy biegu pokonują ją dwukrotnie.

Utrudnienia w ruchu na trasie biegu rozpoczną się po godz. 16:00 i będą obowiązywać do godz. 19:30. Więcej na temat imprezy biegowej przeczytacie tutaj.

Marsz Niepodległości

Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu rozpocznie się o godz. 19:00 i wyruszy z Wyspy Słodowej. Następnie przejdzie ulicą Dubois, mostem Sikorskiego dalej przez pl. Jana Pawła II na pl. Solidarności, gdzie nastąpi finał manifestacji.

Pozostałe wydarzenia towarzyszące obchodom Dnia Niepodległości we Wrocławiu znajdziesz tutaj.

Bydgoszcz 

Bydgoski Bieg Niepodległości

To sportowe wydarzenie w świecie biegaczy jest uznawane za symboliczny koniec sezonu biegowego. W tym roku udział w imprezie zadeklarowało ponad 1,5 tys. osób. Początek i koniec 5-kilometrowego biegu zlokalizowano na Placu Wolności, a jego trasa będzie wiodła ulicami: Wolności – Gdańska – Kamienna (ścieżka rowerowa, chodnik) – Sułkowskiego (ścieżka rowerowa, chodnik) – Chodkiewicza (ścieżka rowerowa, chodnik) – 20 stycznia 1920 r. – Słowackiego (Park Kochanowskiego) – Staszica (buspas) – 3 maja (buspas) – Księdza Piotra Skargi – Konarskiego – Jagiellońska (chodnik) – 19 marca 1981 r. – Park Kazimierza Wielkiego.

Utrudnienia dla kierowców planowane są w godz. 13:00 – 16:30.

Mapa trasy Bydgoskiego Biegu Niepodległości

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości „Rzeszowska Dycha”

Start i meta biegu będzie znajdować się na Alei Tadeusza Rejtana. Tam też zmiany organizacji ruchu potrwają najdłużej, bo w godz. 5.00 – 15.00. Na pozostałych ulicach na trasie biegu utrudnienia potrwają w godz. 10.00 – 13.00

Przebieg trasy: START- most Zamkowy, ulice Kilara, Słowackiego, Kościuszki, 3 maja, aleje Lubomirskich, Szopena, Hetmańska, Żeglarska, ścieżka wzdłuż Wisłoka, Podpromie, Kilara, most Zamkowy, Kopist – META.

Mapa trasy 7. PKO Rzeszowskiego Biegu Niepodległości

Pobierz NaviExpert

sklep google play appstore

Podobne wpisy

23.04.2024 | Aktualności drogowe

Majówka 2024 – raport drogowy 

29.03.2024 | Aktualności drogowe

Wielkanocne podróże. Wiemy jak wyglądały...

30.01.2024 | Nawigacja NaviExpert

Podsumowanie 2023 roku w NaviExpert

21.12.2023 | Aktualności drogowe

„Driving home for Christmas”?...

01.12.2023 | Aktualności drogowe

Odcinkowy pomiar prędkości [LISTA miejsc]

25.11.2023 | Aktualności drogowe

Kierowcy pod czujnym okiem kamery [LISTA...