Cześć,
mamy dla Was coś nowego do przetestowania. W NaviExpert pojawił się Asystent AI, czyli funkcja, która pozwala głosowo sterować wybranymi elementami aplikacji.
Na razie jest to wersja testowa, więc mogą zdarzać się błędy, niezrozumiane komendy albo sytuacje, w których Asystent odpowie, że nie potrafi jeszcze czegoś zrobić. I właśnie dlatego chcemy zaprosić do testów osoby, które dobrze znają NaviExpert i potrafią wyłapać rzeczy, których my możemy nie zauważyć.
Ważna informacja: Asystent AI jest dostępny tylko na telefonach z Androidem 12 lub wyższym. Na starszych wersjach Androida funkcja nie będzie działać.
Jak uruchomić testy?
- Pobierz najnowszą wersję beta (16.5.4) NaviExpert z Google Play.
- W aplikacji wpisz w wyszukiwarkę hasło: asystent AI
- Uruchom ponownie aplikację.
- Po restarcie w aplikacji pojawi się dodatkowa ikona Asystenta.
Co potrafi Asystent AI?
Aktualnie możecie testować m.in.:
- wyszukiwanie miejsc i punktów,
- wytyczanie trasy,
- wyszukiwanie punktów wzdłuż aktualnej trasy,
- usuwanie punktów z trasy,
- dodawanie głosowo zdarzeń drogowych,
- głosowe potwierdzanie i odwoływanie zdarzeń drogowych.
W kolejnych wersjach będziemy rozszerzać zakres obsługiwanych komend — m.in. o zmianę wybranych ustawień aplikacji.
Dajcie znać, jak poszło
Interesuje nas wszystko: czy Asystent rozumie Wasze komendy, czy działa intuicyjnie, czego brakuje, co przeszkadza, a co jest faktycznie przydatne podczas jazdy.
Im więcej konkretnych przykładów, tym lepiej — np. jaka komenda została wypowiedziana, co chcieliście zrobić i jak zachował się Asystent.
Dzięki za pomoc w testach!