facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Testy NE beta (14.x

Strona 5 / 27

Mentos11
Posty: 36
(@mentos11)
Eminent Member

Przejechalem się z nową wersją i mam kilka uwag.
W tunelach nawigacja staje od razu po utracie sygnału więc słabo!
Ekran wolno się odświeża, klatkuje, nawet przy wyborze punktu kliknąłem a w tym czasie dopiero przesunęła się lista i trasa przeliczylo do innego punktu?
Po info o kontroli lub fotoradarze brakuje przycisków potwierdzania odwloania powinny się automatyczne wyświetlać.
Widok mapy w trybie automatycznego zoomu jest słaby bo ustawiony jest na stałą wartość chyba 500m a w tęsknię jazdy autostrada taki widok jest do bani po zwiększeniu zoomu po 15s znów wraca do 500m, slabo!
Brakuje trybu jazdy bez nawigacji sam widok z góry mapy jest mało użyteczny podczas jazdy.
Czy da się coś zrobić z dodawaniem POI podczas nawigacji np stacji lub restauracji?

Ogólnie mam mieszane odczucia odnosnie jazdy w trasie z NE na AA, wygodniej i sprawniej jednak jeździ się na telefonie pomimo mniejszego ekranu choć na AA widok nawigacji nie jest wcale większy.
To chyba na tyle czekam na kolejne uprawnienia.
A i jeśli chodzi o dźwięk to u mnie wszystko działa dobrze.

Odpowiedz
3 Odpowiedzi
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

Jaki samochód? U mnie z takim telefonem brak problemów płynnościowych, zacinania itp.
Co do wyszukiwania punktów na trasie to kiedyś drążyłem temat ale na razie cisza.

Odpowiedz
Aga NE
Admin
(@aga-ne)

Estimable Member
Posty: 143

@mentos11
1. Tunele - powiedz proszę o jakim tunelu mówisz. Wcześniej w tym tunelu NE działał lepiej? Czy sprawdzałeś może inne nawigacje w tym tunelu? Musielibyśmy sprawdzić ten konkretny przypadek, ponieważ tunel tunelowi nierówny - to, czy pozycja będzie poprawnie odwzorowana w danym tunelu zależy od dostępności sieci wspomagających (pozycja z stacji bazowych, beaconów etc.) w danej lokalizacji.

2. Odnośnie wolnego odświeżania ekranu i klatkowania - zauważyłeś to dopiero w tej wersji? Czy nadal występuje? Dziś na betę wpadła 14.2.2 z dodatkowymi poprawkami błędów, czy w tej wersji jest tak samo?

3. Jeżeli chodzi o potwierdzanie kontroli etc. - obecnie AA nie pozwala na automatyczne pokazanie w takim przypadku przycisków potwierdzających. Zbliżając się do ostrzeżenia powinien na ekranie nawigacji pojawić się migający komunikat informujący o tym, aby kliknąć w ekran aby potwierdzić. Po kliknięciu w ekran pojawią się po prawej stronie przyciski potwierdzenia/zaprzeczenia. Taki komunikat informujący o konieczności kliknięcia w ekran pojawi się jako tutorial przy pierwszych 3 ostrzeżeniach do których się zbliżamy.

4. Odnośnie zoomu w trybie nawigacji - dzięki za uwagę, jeszcze nad autozoomem czy ręczną zmiana zoomu nie pracowaliśmy, będziemy się pochylać nad tematem.

5. Tryb mapy/często używanych - będziemy ten widok dopracowywać, ale w późniejszym terminie.

6. Dodawanie POI - tak, mamy w planach.

Odpowiedz
Mentos11
(@mentos11)

Eminent Member
Posty: 36

Witam
Ad.1 załączam zrzut z trasy chodzi o tunel wzdłuż wisly.
Ad.2 klatkowanie było zawsze ale nie przeszkadzało. Akurat teraz przeszkodziło, klatkowanie jest stale nie chodzi o chwilowe zawieszanie, dla mnie wygląda to na brak mocy obliczeniowej np przez brak wykorzystania grafiki do renderingu albo może chodzi o wąskie gardło komunikacji telefonu z AA nie jestem programistą więc tylko zgłaszam problem że jest uciążliwy.
Ad.3 według mnie przyciski zawsze powinny się wyświetlić samoistnie.
AD.4 czekam więc szczególnie jeśli chodzi o jazdę w trasie autostrady!
AD.5 czekam
AD.6 czekam
Pozdrawiam 😀

Odpowiedz
lukjod
Posty: 5
(@lukjod)
Active Member

Mam w aucie android auto bez dotykowego wyswietlacza, obsluga za pomoca pokretel i joysticka. Wszystko moge w sumie poprzestawiac jedynie przy wcisnieciu przycisku z trasami alternatywnymi nie moge wybraz 2 trasy, joystick nie dziala, pewnie powinno sie ja kliknac palcem ale u mnie tylko pokretla. Czy mozecie to poporawic?

Odpowiedz
4 Odpowiedzi
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

A w 14.2.1 można z AA trasy alternatywne wybierać z ekranu? Chyba nie.

Odpowiedz
lukjod
(@lukjod)

Active Member
Posty: 5

mozer ktos kto ma najnowsza bete i dotykowy ekran sie wypowie? jak nacisne ikone alternatywnej trasy to pokazuje 2 szara trase wiec powinno sie dac ja wybrac

Odpowiedz
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

owszem pokazuje. Ale nie ma możliwosci wyboru.

Odpowiedz
Aga NE
Admin
(@aga-ne)

Estimable Member
Posty: 143

@lukjod, potwierdzam, nie ma możliwości przeklikiwania się pomiędzy alternatywami. Dopiero po zjechaniu na alternatywę trasa automatycznie się przeliczy.

Jeżeli chodzi o alternatywy do wyboru przed rozpoczęciem nawigowania - mamy w planie, ale nie jestem w stanie podać konkretnego terminu.

Odpowiedz
Axel
Posty: 2
 Axel
(@axel)
New Member

Mam problem z głośnością komunikatów NE w AA: mimo, że muzyka (z internetowego radia lub odtwarzacza plików z AA) mocno jest wyciszana na czas komunikatu NE, to komunikat jest prawie niesłyszalny - bardzo cichy. Regulacja głośności jest wspólna dla muzyki i NE. W Yanosiku rozwiązaniem jest użycie innego kanału dźwiękowego. Czy dałoby się zrobić podobny mechanizm w NE? No chyba, że ktoś mi podpowie inne rozwiązanie - jeżdżę samochodem z AA od miesiąca.

Odpowiedz
3 Odpowiedzi
Aga NE
Admin
(@aga-ne)

Estimable Member
Posty: 143

@axel, jaki samochód? Rozumiem, że muzyka pomimo tego samego kanału jest głośna, a komunikat zdecydowanie cichszy?

Odpowiedz
Axel
 Axel
(@axel)

New Member
Posty: 2

VW Tiguan, fabrycznie nowy. Tak, muzyka jest głośno, a komunikaty prawie niesłyszalne.

Odpowiedz
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

Jak pisałem wcześniej u mnie takie zajawisko (b. cicho) dotyczy komunikatów Asystenta Google. Komunikaty NE mają normalną głośność. Oczywiście dotyczy to sytuacji z muzyką że źródeł z AA.

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member

Dziś NE na AA witał mnie komunikatem "Brak dostępu do GPS". Po odłączeniu telefonu od samochodu (USB) na telefonie GPS w NE oczywiście był. Po powtórnym połączeniu był też na samochodzie.

Dodatkowo, gdy włączam i po jeździe wyłączam NE tylko na samochodzie, miewam co jakiś czas na telefonie komunikat od NE na pasku, że brak sygnału GPS (np. gdy jestem w domu). A w tym czasie NE jest wyłączony. Więc go znowu wyłączam, i po jakimś czasie znów mam ten komunikat.

Odpowiedz
1 Odpowiedz
Aga NE
Admin
(@aga-ne)

Estimable Member
Posty: 143

@lchmiel, ale nie mogłeś wytyczyć trasy przez ten komunikat, co zmusiło Cię do odłączenia i ponownego podłączenia?

Jeżeli chodzi o notyfikację - gdy NE odnotuje brak lokalizacji (często na moment, po starcie) wysyłana jest notyfikacja o braku pozycji. Niestety nawet gdy NE odzyska lokalizację, nie jest w stanie "ściągnąć" notyfikacji - system Android na to nie pozwala.

Odpowiedz
Michal1983
Posty: 130
(@michal1983)
Estimable Member

Kiedy będzie jakaś poprawka dzięki, której telefon przestanie się w końcu przegrzewać? Całe szczęście w Xiaomi Redmi 5a nawigacja jakoś działa mimo wysokiej temperatury telefonu. W Nokii 1 już by tak nie podziałała zbyt długo.

Odpowiedz
Strona 5 / 27
Udostępnij: