facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Testy NE beta (14.x

Strona 25 / 26

lchmiel
Posty: 92
(@lchmiel)
Trusted Member

Wróćmy na chwilę do "często używanych". Może dlatego wydaje się, że gorzej to działa niż było na telefonach, że wyświetlają się tylko trzy pozycje z listy? Na telefonie widać siedem bez przewijania.

Mam 9-calowy ekran, to nie jest aż tak mało. Czy nie dałoby się zmniejszyć czcionkę albo zredukować długość nazw miejsc docelowych tak, żeby się zmieściło więcej? Żeby każda pozycja zajmowała jedną linię tekstu, nie wyłączając "ostatniej trasy" (o której już pisałem, że jest potrzebna tylko jeśli nie dotarliśmy jeszcze do celu)?

Odpowiedz
2 Odpowiedzi
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 151

Jak już będzie grzebanie w czcionkach to przypomnę o zwiększeniu czcionki w dymkach tras alternatywnych

Odpowiedz
psur
 psur
(@psur)

Eminent Member
Posty: 17

Tak samo w nazwach ulic, miejscowości oraz w aktualnej lokalizacji. Zdecydowanie zbyt małe.

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 92
(@lchmiel)
Trusted Member

Chcąc uniknąć takich przypadków, że NA na AA nie ma dostępu do GPS gry NE na telefonie nie jest uruchomione, włączyłem w NE opcję autostartu gdy do telefonu przyłącza się samochód (toyota Touch) przez Bluetooth. Za którymś razem telefon zapytał, czy startować NE gdy przyłączam słuchawkę przez Bluetooth (bez sensu). Odpowiedziałem że nie. Od tej pory NE nie autostartuje na telefonie, również gdy podłącza się samochód. W NE opcja autostartu przy połączeniu z Toyota Touch jest na tak, przy połączeniu z pozostałymi urządzeniami jest na nie.

Skoro tak, to przed jazdą staruję NE ręcznie. A po jeździe wyłączam, ale i tak co chwila informuje, że brak dostępu do GPS, jak dawniej. Trochę to wszystko denerwujące. Dlatego znowu o tym piszę. A wszystko przez brak opcji dostępu NE do GPS _zawsze_, a nie tylko podczas używania.

Odpowiedz
Mentos11
Posty: 32
(@mentos11)
Eminent Member

Po ostatniej aktualizacji zauważyłem że NE płynniej i szybciej działa, naprawdę jest dobrze .
Jedna rzecz mi się do końca nie podoba chodzi o zoomowanie przed manewrem, zoom jest taki jak odległość od skrętu i po powiększeniu zakręt znika poza ekranem co jest denerwujące szczególnie jak na skrzyżowaniu mam trasę alternatywna i czas dojazdu podany a nie widzę tego przez zbyt duże powiększenie, jeśli ma by zoom to o stopień więcej przed manewrem, 300m do skrętu zoom 500m!

Odpowiedz
pawelll
Posty: 151
Twórca tematu
(@pawelll)
Estimable Member

Zaczynam się niepokoić o pracę pod CW. Na dzisiaj poza GM i Waze żadna nawigacja nie pracuje poprawnie w oknie CW. Pytanie czy to Google stworzył jakieś bariery czy nikomu się nie chce tego zrobić? CW jest już praktycznie powszechny więc czas coś z tym zrobić.

Odpowiedz
tomasz.zbronski
Posty: 13
(@tomasz-zbronski)
Active Member

Czy coś się zmieniło w kwestii możliwości konfigurowania jakie POI mają się wyświetlać na mapie? Dziś chciałem poukrywać pewne kategorie i zupełnie nie mogę tego znaleźć w ustawieniach.
Ktoś coś wie? Dziękuję

Odpowiedz
2 Odpowiedzi
psur
 psur
(@psur)

Eminent Member
Posty: 17

Niestety, ta funkcjonalność zniknęła wraz z nową mapą. Nie można sterować wyświetlaniem POI - ani pokazywaniem, ani ukrywaniem kategorii. To wielka wada!

Odpowiedz
lchmiel
(@lchmiel)

Trusted Member
Posty: 92

Owszem, mnie też tego brakuje. Jednych kategorii potrzebuję, inne mi przeszkadzają.

Odpowiedz
Strona 25 / 26
Udostępnij: