facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Testy NE 15.x.x

Strona 7 / 12

lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member

W nowej wersji podoba mi się, że trasa już przejechana staje się szara. To rozwiązuje problemy z zapętlonymi trasami powrotnymi, bardzo pomocna funkcjonalność.

Owszem, informacja o czasach i odległościach do punktów pośrednich, albo przynajmniej do najbliższego, byłaby pomocna. Teraz nawet nie mam pewności, czy punkt pośredni został włączony do trasy. Muszę trasę pomniejszać, przesuwać i oglądać fragmentami, w czasie jazdy nie do zrobienia.

Odpowiedz
mciesi
Posty: 7
(@mciesi)
Active Member

Jestem bardzo zadowolony z ostatnich zmian! 🙂
Wreszcie skończyły się crashe w moim Kijowym AA! 😉
Wyszarzanie trasy też działa bardzo dobrze.
Kanały dźwięku w AA - nie słyszę różnicy w moim samochodzie, ale skrócenie wyciszenia jest super! Wreszcie mogę ponownie włączyć komunikaty nawigacyjne. 🙂

A jak już jesteśmy przy kanałach dźwięku to przypomnę się ze zmianą w aplikacji mobilnej. W drugim samochodzie nie mam AA, więc jeszcze jej używam. I od lat czekam, żeby komunikaty były odtwarzane na głośniku telefonu a nie przez Bluetooth, gdzie ich nie mogę usłyszeć jak słucham radia... Jak na zmianę korzystam z AA i mobilnej, to ciągłe przestawianie tego w opcjach Bluetooth jest absurdalne... 🙁

 

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member

Komunikaty graficzne o ostrzeżeniach są OK.

Nie miałem dotąd odcinkowego pomiaru prędkości, jestem ciekaw widoku ze średnią. W wersji na telefon to było bardzo wygodne!

Odpowiedz
1 Odpowiedz
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

@lchmiel 

Komunikaty mogą być, nie było to wprawdzie must have dla mnie. Zakładam że znikają też same po kilku sekundach (odruchowo klikałem żeby zamknąć).

Niestety wyświetlanie ograniczeń na mapie działa u mnie losowo. Tego samego dnia rano nie działa, po południu działa a wieczorem znowu nie. Bez żadnych manewrów (restarty, zabijanie aplikacji itp) w międzyczasie. Co więcej miałem wczoraj sytuację że pojawił się nowy komunikat o radarze ostrzeżenie słowne a nie było ikonki radaru na ekranie (wcześniej w tej lokalizacji była).

Na dzisiaj jest to jedyny problem 

Oczywiście poza wyświetlaniem ogleglosci/czasu do punktu pośredniego. To jest konieczne do kompletności funkcjonalności.

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member
  1. Nareszcie widziałem wizualizację średniej prędkości na odcinkowym pomiarze. Jest OK, czytelnie, podoba mi się. Podobałoby się jeszcze bardziej, gdyby ikona z liczbą były blisko znaku ograniczenia prędkości, czyli nie na środku części ekranu przydzielonego dla trasy, ale z prawej strony. O ile Google pozwala...
  2. Telefon zażyczył sobie, abym się ponownie zalogował do NE. Android Auto napisał, że jest konieczność mojej interwencji na telefonie. Mogłem się bez trudu zalogować, bo login (e-mail) i hasło było zapamiętane; gdyby nie było, to nic bym nie zrobił, bo tekst jest czarny i tło także... Używam stale trybu nocnego. Niemniej, w nocnym też powinno się dać zalogować. Załączam screen. (A z jakiego powodu logowanie było potrzebne?)
Odpowiedz
wobo
Posty: 11
 wobo
(@wobo)
Active Member

Cześć

Ostatnie zmiany, to bardzo dobry kierunek! Wyszarzanie trasy przejechanej, średnia na odcinkowym, powiadomienia drogowe. Wersja AA coraz bardziej zbliża się do wersji androidowej. W połączeniu bezprzewodowym mapa przestała się zawieszać i rozłączać. To dobre zmiany.

A teraz problemy:

1. Irytujący problem zmiany trybu dzień/noc

Mapa w AA często startuje w trybie nocnym, mimo dnia (Toyota Corolla 2019 + adapter bezprzewodowy carsifi)

Czasem pomaga reset radia przez dłuższe przytrzymanie przycisku włącznika, ale nie zawsze.

Za to przełącza zawsze na właściwy tryb po wjechaniu do tunelu i wyjechaniu z niego (prawdopodobnie korzysta z czujnika światła w aucie?)

Czasem od początku włącza się właściwy tryb dzienny za dnia.

 

2. Wyszukiwanie głosowe Google z ikonki mikrofonu AA nie zawsze przynosi spodziewany efekt.

Dziwne, bo na Google Maps działa sprawnie a w przypadku NE czasem nie zwraca właściwego adresu lub nie tak dokładnie jak na Google Maps.

Wersja NE 15.4.0(m)

Adapter wireless AA z tej strony https://carsifi.com/ działa bezbłędnie już od 6 miesięcy.

Smartfon Xperia 1V

Odpowiedz
Strona 7 / 12
Udostępnij: