facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Propozycje zmian/no...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Propozycje zmian/nowych funkcjonalności w NE

Strona 4 / 4

PiT3R
Posty: 2
(@pit3r)
New Member

Szanowni,
Mam taką propozycję, ale na początku pytanie - dlaczego wyznaczam trasę, mam do wyboru trasę A (którą NE chce mnie domyślnie prowadzić) oraz B, która różni się czasem dojadu (np. +15 minut). Ruszam, początkowo obie trasy się pokrywają, zbliżam się do momentu podjęcia decyzji i teraz:
Robię widok podglądu i okazuje się, że jest jeszcze trasa C, która jest alternatywą po wybraniu trasy B, a jej czas to (+3minuty względem trasy A i -12minut względem trasy B) Dlaczego na NE początkowo nie daje wyboru trasa A (sugerowana) i trasa B (+3minuty)? Jestem wprowadzony w błąd bo nie widzę w czasie nawigacji trasy C! Dlaczego ja mam klikać w trakcie jazdy?
Skoro musi tak być to propozycja.
Proszę o czytelne wyświetlenie podczas nawigacji (dodatkowa churka, nie wiem), że istnieje jeszcze trasa C po tym jak wybiorę pierwotną trasę B.

Mam nadzieję, że mój wywód jest zrozumiały 🙂 Jest to moim zdaniem spory błąd. Ponieważ znam teren i trasa A prowadzi przez upierdliwy przejazd kolejowy i wolę wybrać trasę C, która jest bezkolizyjna z trasą kolejową tylko NE pokazuje mi - jedź na przejazd lub +15minut co nie jest prawdą.

Jestem ciekaw jak wygląda to u innych, przetestujcie to i co na to drogie NE.

Typ trasy: najszybsza

Pozdrawiam

Odpowiedz
1 Odpowiedz
PiT3R
(@pit3r)

New Member
Posty: 2

Witam. Szanowni wracam z tematem bo nie mogę uwierzyć w to, że nikt nie ma takiego problemu. Spróbuję raz jeszcze...dostaję propozycję 3 tras na start:

1. 33 min

2. 38 min

3. 45 min

Wybieram trasę nr 2 i po przejechaniu 700 m. dostaje propozycję alternatywną -8 min (roboczo nazwę ją trasą nr 2a) i jest to trasa zupełnie inna niż trasa nr 1.

Okazuje się po fakcie (pierwotnym wyborze), że trasa nr 1 nie była wcale najlepszym wyborem biorąc pod uwagę czas dojazdu. Dlaczego od razu nie mam propozycji trasy nr 2a? Dlaczego darmowa konkurencja odpalona równolegle widzi trasę zbliżoną do 2a od razu? Brakuje mocy by szybko przeanalizować wszystko i jest to uzupełniane w trakcie nawigowania?

Przyznam, że jest to irytujące i jak konkurencja się ogarnie i wyświetli alternatywne trasy w trakcie nawigacji na mapie to chyba pora się żegnać.

PS-równie irytujące jest usilne kierowanie trasami przez przejazdy kolejowe, które potrafią być w Poznaniu zamknięte na kilkanaście minut. I znów wspomniana konkurencyjna aplikacja unika wręcz tych miejsc bo przypomina to rosyjska ruletkę zwłaszcza w godzinach szczytu.

Odpowiedz
Cichy69
Posty: 1
(@cichy69)
New Member

Dobry wieczór wszystkim.
Dotychczas bardzo dobrze układała mi się współpraca z Działem Obsługi podczas zgłaszania problemów przez Google Play - teraz przyszła pora na Forum.
Sprawa dotyczy głośności podczas korzystania z aplikacji w Android Auto. W ustawieniach powinna być możliwość:
- regulacji głośności aplikacji - teraz jest tylko głośność systemowa AA,
- dodać opcję/możliwość wyłączenia ściszania muzyki podczas odtwarzania komunikatów (konkurencja ma takie opcję).

Odpowiedz
raketyp
Posty: 1
(@raketyp)
New Member

Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące ulepszenia starego forum, których nie ma tutaj, opublikuj je tutaj. Na przykład funkcja ustawiania objazdów w określonych odstępach czasu (np. 10, 20 lub 30 minut) może być przydatna podczas jazdy w nieznanych obszarach. Dodatkowo, wyświetlanie drugiego manewru nie poniżej 500 m, ale być może 1000 m dałoby kierowcom więcej czasu na zmianę pasa ruchu na zatłoczonych ulicach iw miastach.

Odpowiedz
jacekp1313
Posty: 12
Twórca tematu
(@jacekp1313)
Użytkownik

O drugim manewrze wspominam od kilku lat... Tak samo wybór wielkości czasu stania w korku dla którego ma być wyznaczany objazd (tak miało np. rewelacyjne iGO)

Odpowiedz
fobo
Posty: 7
 fobo
(@fobo)
Active Member

- wyłącz po rozłączeniu z CarPlay lub BT

Odpowiedz
1 Odpowiedz
jomamoto
(@jomamoto)

Active Member
Posty: 13

@fobo to koniecznie bo często się później nie da wyłączyć.

 

Odpowiedz
Strona 4 / 4
Udostępnij: