facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
NaviExpert 13.0 i n...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

NaviExpert 13.0 i nowy widok nawigowania

Strona 6 / 8

Michal1983
Posty: 127
 Michal1983
Twórca tematu
(@Michal1983)
Estimable Member

Ja mam MIUI 11.2 i nie ma problemu z ukrywaniem belek tak samo jak z przezroczystością.

Odpowiedz
tomasz.zbronski
Posty: 16
(@tomasz-zbronski)
Active Member

U mnie przy nowym widoku nie do końca działają 2 rzeczy: czasami nie są widoczne białe strzałki który pas powinien zająć kierowca, zamiast tego puste pole.
Druga rzecz widżet z którego korzystam od zawsze: jeśli jadę do punktu wyszukanego z belki szukaj nie pojawia się on na widżecie w ostatnich. Jeśli natomiast wyszukam go z poziomu trasa - pojawia się. Reszta ok.

Odpowiedz
hardtmuth
Posty: 74
(@hardtmuth)
Trusted Member

Cześć po długiej przerwie. Pojawiło się AA, więc wracam po ponad roku przerwy do NE :). Dzięki!
Pytanko, bo może zapomniałem, że tak jest w NE, ale czy nie dałoby się, by niebieska ścieżka z widokiem trasy była półprzeźroczysta lub węższa, by dało się zobaczyć jak wygląda pod nią (wyznaczoną trasą) ruch drogowy (prędkość). W tej chwili w przód nie widzę co się dzieje i czy warto się ładować w poważny korek.

Odpowiedz
Aga NE
Posty: 143
Admin
(@aga-ne)
Estimable Member

Cześć @hardtmuth
Na tej "niebieskiej" trasie też masz korki, tylko rysowane w inny sposób. W tym wariancie rysowane są faktyczne korki, a nie średnia prędkość w danym miejscu. Możesz powrócić też do starego traffica w Ustawieniach - Ustawienia trasy - Prezentacja korków w trakcie nawigacji.
🙂

Odpowiedz
1 Odpowiedz
hardtmuth
(@hardtmuth)

Trusted Member
Posty: 74

Nie chcę wracać do czegoś co sami nazywacie starym :). Ma być najnowsze :). Przyjrzę się temu w trakcie najbliższej wyprawy. Odzwyczaiłem się od NE 😉

Odpowiedz
Spinnek
Posty: 2
(@spinnek)
New Member

@AgNE, ALL

Heja 🙂
Nie chciałem tego robić podczas jazdy, kiedy NE się mnie zapytał, po co chcę zmieniać nowy interfejs na stary, zrobię to teraz.
Mam dwa powody:
1) Lubię wiedzieć, gdzie jestem (miejscowość, ulica); w nowym interfejsie Asystent pasa, kiedy się pojawi, zasłania mi informację o ulicy/miejscowości
2) w nowym interfejsie nazwa miejscowości/ulica ma tragicznie mały font

***

Z mega ważnych dla mnie pomysłów: czy dało by się zrobić, bym mógł zrobić coś takiego: mam już wyliczoną trasę, zerkam na jej podgląd, widzę, że jest wariant ekonomiczny; chciałbym wybrać ten wariant ekonomiczny dotykiem, a nie wracając z powrotem do podawania punktu docelowego i wybierając ekonomiczny wariant trasy 🙂

Mogę to wytłumaczyć jaśniej w razie potrzeby 🙂

Odpowiedz
3 Odpowiedzi
Michal1983
(@michal1983)

Estimable Member
Posty: 120

Jeżeli pojawia się sugestia lepszej trasy to można skręcić w daną drogę i nawigacja zacznie nawigować tą trasę. Można też użyć funkcji przeliczenia trasy.

Odpowiedz
Spinnek
(@spinnek)

New Member
Posty: 2

@Michal1983

Sugestia alternatywnej lub ekonomicznej trasy pojawia się np. 50-200 km przed dojechaniem do niej. Nie ma mowy o skręcie w nią w momencie wyliczenia. Przeliczenie trasy nie zmienia niestety nic - dalej mam wyznaczoną trasę rekomendowaną/optymalną, ale ja chciałbym już się wygodnie i szybko przełączyć na tą proponowaną trasę alternatywną lub ekonomiczną. Po co przełączyć? Bo raz, żeby np. ETA i odległość uwzględniały ją, dwa, żebym nie musiał pamiętać, że mam w nią za godzinę/dwie skręcić 🙂

Odpowiedz
Aga NE
Admin
(@aga-ne)

Estimable Member
Posty: 143

Cześć @spinnek 🙂
Dzięki za uwagi. Ze względu na kwestie techniczne obecnie zrezygnowaliśmy z takiego rozwiązania - ale nie mówimy, że nie wrócimy do tego tematu w przyszłości.

Odpowiedz
Strona 6 / 8
Udostępnij: