facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
NaviExpert 13.0 i n...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

NaviExpert 13.0 i nowy widok nawigowania

Strona 2 / 8

algi
Posty: 127
 algi
Twórca tematu
(@algi)
Estimable Member

Oczywiście zapamiętywanie ustawień dźwięku (all/ostrzezenia/mute) nie działa.
Czekaliśmy na to wiele lat i..... będzie szybko czy zaczynamy czekanie od nowa latami?

Odpowiedz
Michal1983
Posty: 127
 Michal1983
Twórca tematu
(@Michal1983)
Estimable Member

W systemie Android 8.1 przy próbie dodania do grupy aplikacja się zawiesza i uruchamia ponownie.
Aplikacja nie pamięta czy były ustawione wszystkie komunikaty, ostrzeżenia lub brak komunikatów.
Spadek poziomu energii do 28% z 80% po przejechaniu 68 minut i 34 kilometrów.

Odpowiedz
AgaNE
Posty: 127
 AgaNE
Twórca tematu
(@AgaNE)
Estimable Member

Hej,

Michal1983 napisał(a):
Brakuje informacji o średniej prędkości podczas przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości. Telefon znów się przegrzewa.

Michał, średnia prędkość powinna jak najbardziej być, to już jest od paru miesięcy, więc też na pewno nie kwestia starej wersji. Odtwarza Ci się ten przypadek? Czy może był to jakiś scenariusz, gdzie w trakcie odcinkowego pomiaru prędkości było inne ostrzeżenie?

W kwestii baterii - robiliśmy ostatnio kolejne testy, i nowa nawigacja zużywa bardzo zbliżone ilości baterii jak stara nawigacja, nie odnotowujemy też przegrzewania się telefonu. Czy inne aplikacje/czynniki w samochodzie nie mogą mieć na to wpływu? Np. uchwyt blisko nawiewu ogrzewania w samochodzie? (wiem, że pytanie trochę z kategorii "czy wtyczka jest włożona do kontaktu", ale już serio robiliśmy masę testów).

algi napisał(a):
Czy tylko u mnie nie działa dodanie punktu z ulubionych do grupy?
Ekran miga i wraca do "głównego widoku"

Błąd z dodawaniem ulubionych do grupy mamy wykryty, będziemy go w kolejnej wersji poprawiać.

algi napisał(a):
Oczywiście zapamiętywanie ustawień dźwięku (all/ostrzezenia/mute) nie działa.
Czekaliśmy na to wiele lat i..... będzie szybko czy zaczynamy czekanie od nowa latami?

W starej nawigacji też to ustawienie nie było zapamiętywane. I faktycznie ono zostało zaimplementowane trochę inaczej (w starej nawigacji - zapamiętywane dla całego jednego uruchomienia aplikacji, dla nowej - dla aktualnie wytyczonej trasy). Czy macie na myśli, aby działało to jak na starej nawigacji (czyli zmiana ustawienia raz/uruchomienie aplikacji) czy aby było zapamiętywane na stałe?

Odpowiedz
4 Odpowiedzi
lastbutnotleast
(@lastbutnotleast)

New Member
Posty: 2

Niestety mam ten sam problem co @Michal1983. Zgłaszałem wam przez support i otrzymałem info, że nowe GUI=większe zużycie. Nie wiem dlaczego Agnieszko twierdzisz, że problemu nie ma skoro ewidentnie coś jest na rzeczy skoro nie tylko jedna osoba się skarży. Chcę w spokoju używać nawigacji bez martwienia się o przegrzewanie telefonu czy drenowanie baterii. Wykonałem jazdy testowe na odcinku 300 km i kolejne jazdy na odcinkach ok. 150 km i powrót. Testowałem google maps, waze, NE stare GUI i NE nowe GUI. Najmniej ze wszystkich zużywa NE stare GUI, później google maps, waze i na sam koniec NE nowe GUI, które powoduje zaznaczanie wykresu drenowania baterii na bordowo. Jeśli nie widzicie problemu i nie chcecie go poprawić, to proszę tylko o informację kiedy zamierzacie usunąć stare GUI. Póki go nie usuniecie będę korzystał z waszej nawigacji. Po usunięciu/zablokowaniu będę zmuszony przesiąść się na Google Maps lub inny półprodukt nawigacyjny. Jestem z wami od 2015 roku i przejechałem na tej nawigacji ponad 250 tys. km (lata 2015-2019) + 70 tys. km (lata 2020-2022). Nie chcę zmieniać programu bo mi odpowiada w pełni. Nowe GUI tak naprawdę w ogóle mi nie odpowiada bo jest mniej czytelne (stare przyzwyczajenia ciężko zmienić) a drenaż aku całkowicie je dyskwalifikuje.

Odpowiedz
Ogromny
(@ogromny)

New Member
Posty: 1

Też od pewnego czasu mam problem z przegrzewaniem się smartfona. Można jajka ugotować po paru minutach. Na nawigacji google to nie występuje

Odpowiedz
lastbutnotleast
(@lastbutnotleast)

New Member
Posty: 2

Przykre jest to, że Telematics nie widzi problemu. Wystarczy przeczytać komentarze w google play by dowiedzieć się, że nowe GUI to optymalizacyjny potworek, napisany na kolanie, niedopracowany, nieprzetestowany. Po wielu latach wykupowania abonamentu zrezygnowałem z NE. Jeśli Samsung 22 Ultra nie radzi sobie z NE i przegrzewa się po 15 minutach w klimatyzowanym samochodzie, to gdzieś tutaj został popełniony poważny błąd. Oby Telematics ogarnęło się zanim będzie za późno i większość użytkowników odejdzie do darmowej konkurencji.

Odpowiedz
Michal1983
(@michal1983)

Estimable Member
Posty: 130

Rzadko mam okazję jechać przez odcinkowy pomiar prędkości więc nie wiem czy coś się zmieniło.
Ostatnia podróż wczoraj, 200 km z NE podłączonym kablem do centrum multimedialnego w Clio V i bateria miała 19%. Kiepsko zwłaszcza, że telefonu nie można chyba podłączyć tam bezprzewodowo i nie można go doładowywać. Nawet jak trochę ładuje się podłączony w ten sposób to jest za mało aby wystarczyło.
Potwierdzanie zdarzeń w Android Auto też jest kłopotliwe, bo wymaga dwukrotnego dotknięcia ekranu.

Odpowiedz
algi
Posty: 127
 algi
Twórca tematu
(@algi)
Estimable Member

Re: [Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Postprzez algi » piątek, 8 kwi 2022, 10:14
Zapamiętywanie na stałe. Jeżdżę codziennie z NE znaną trasą i komunikaty o każdym rondzie nie są mi potrzebne. Ostrzeżenia tak. Zerkam tylko czy nie ma zmienionej trasy bo korek plus zbieram traffik dla innych. Jak jadę gdzieś indziej to sobie kliknę i komunikaty włączę (jak wczoraj omijając korki na S8 bocznymi dróżkami lokalnymi).

Więc po prostu niech przycisk komunikatów zapamiętuje swoją ostatnią wartość i tyle.

Odpowiedz
1 Odpowiedz
hardtmuth
(@hardtmuth)

Trusted Member
Posty: 74

Aga pisała, że jest to w kolejce do zrobienia, ale najważniejsza jest w tej chwili zgodność i działanie na max liczbie urządzeń + usprawnienie dźwieków.

Odpowiedz
algi
Posty: 127
 algi
Twórca tematu
(@algi)
Estimable Member

I przeliczanie trasy plis na pierwszy ekran menu.

I samo menu: jadę w nocy, mapa w trybie nocnym - jest zdarzenie i chcę je zgłosić a ru w twarz BIAŁE rażące pole zgłaszania zdarzenia. To jest wręcz niebezpieczne. W trybie nocnym menu musi być także ciemne!!!

Odpowiedz
Strona 2 / 8
Udostępnij: