facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Testy NE beta (14.x

Strona 21 / 27

pawelll
Posty: 200
Twórca tematu
(@pawelll)
Estimable Member

Kontynuacja OK. Płynność chyba też.

Nadal do poprawki wyszukiwanie stacji benzynowych po trasie.

Odpowiedz
wobo
Posty: 11
 wobo
(@wobo)
Active Member

Cześć

Tak, faktycznie poprawiła się płynność i stabilność.
Jednakże w nieokreślonych bliżej sytuacjach mapa się wywala - jest czarny ekran jakiś czas (do pół minuty) a następnie wraca ekran z listą ostatnich i "kontynuuj poprzednią trasę"
Przypomnę, mam AA bezprzewodowo przez carsifi.

Pozdrawiam
wobo

Odpowiedz
hardtmuth
Posty: 74
(@hardtmuth)
Trusted Member

U mnie cały czas pięknie chodzi. Zastanawiam się, czy opcja kontynuacji trasy nie powinna w razie czego przesłaniać pozycji jedną poniżej? Bo kontynuacja i ostatnio wprowadzany adres jest zawsze taki sam. Może pod kontynuacją wystarczyłoby zawrzeć kawałek adresu (by było wiadomo jaka ulica/miasto) pod jaki lecimy i schować ten poniżej? Od czasu wprowadzenia tej fcji widzę zawsze pseudo-dubel jak w opisie.

Odpowiedz
1 Odpowiedz
pawelll
(@pawelll)

Estimable Member
Posty: 200

To akurat jest drobiazg. A nawet może robić różnicę jesli kontynuacja trasy z telefonu zachowuje wszystkie ustawienia (punkty pośrednie, POI) zrobione na telefonie. Jeszcze nie sprawdziłem czy tak to działa ale t ale tak byłoby bardzo OK.

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member

Otóż to. Kontynuowanie ostatniej trasy ma sens jeśli są spełnione jednocześnie dwa warunki.
1. Jeszcze nie osiągnięto celu trasy.
2. Trasa ma punkty pośrednie.
W przeciwnych przypadkach zupełnie wystarczy, aby na początku listy proponowanych celów był końcowy punkt ostatniej trasy. A jeśli trasa nie miała punktów pośrednich i osiągnięto jej cel, to i to nie jest potrzebne. Właśnie jestem w A, więc po co mam teraz jechać do A?

Odpowiedz
lchmiel
Posty: 139
(@lchmiel)
Estimable Member

Teraz o pozycjach listy ulubionych celów. Dotąd jak we wtorki jeździłem najpierw do punktu X a potem do Y i do domu, to we wtorek rano miałem na początku X, potem Y, a dom zawsze gdzieś blisko. Teraz tego nie ma.

Na przykład w piątki zawsze odwożę żonę do pracy, jadę do piekarni, na targ, do domu, do marketu, do domu i po żonę do pracy, a potem do jednej restauracyjki. NE łatwo to znajdą w logach. Modyfikacje są rzadkie. No i szukam tych punktów, z których każdy jest "ulubiony", przewijając listę od początku do co najmniej połowy. A na drogę w tym czasie tylko zerkam :). Niebezpieczne!

Czy coś się zmieniło w tej funkcji?

Odpowiedz
4 Odpowiedzi
psur
 psur
(@psur)

Eminent Member
Posty: 31

Też mam wrażenie, że coś tu się zmieniło. Wcześniej było to chyba zależne od dnia tygodnia, a teraz jakby już nie. Szkoda.

Odpowiedz
hardtmuth
(@hardtmuth)

Trusted Member
Posty: 74

Dokładnie. Jeżdżę w dwa miejsca na treningi tenisa w tygodniu i dawniej ładnie to było ogarnięte, a teraz na topie mam jakieś powszechne miejsca jak praca... kto chce do pracy jeździć po południu?:)

Odpowiedz
Lukasz NE
Admin
(@lukasz-ne)

Eminent Member
Posty: 27

Doprecyzujcie proszę - piszecie o zakładce "często używane" czy "ulubione"? I od kiedy takie zmiany obserwujecie?

Odpowiedz
lchmiel
(@lchmiel)

Estimable Member
Posty: 139

Oczywiście "Często używane". Pomyliłem nazwy w pierwszym poście o tym.

Nie zauważyłem tego w jakimś określonym momencie. Raczej, w miarę używania NE na AA zauważa się coraz bardziej finezyjne niedoskonałości 🙂

Odpowiedz
Strona 21 / 27
Udostępnij: