facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Braki i wady nowej mapy


psur
 psur
Twórca tematu
(@psur)
Nowy Użytkownik

Chciałbym zebrać w tym wątku braki i wady nowej mapy - na podstawie doświadczeń własnych i komentarzy użytkowników w Google Play. Chodzi mi o mapę na tablecie/telefonie, a nie na AA.

Nowa mapa jest ładna, ma kilka zalet, ale też sporo wad, trudno więc niestety uznać ją za ulepszenie aplikacji.

1) Brak kolorów przy zgłaszaniu ostrzeżeń: wcześniej niebezpieczne miejsce było żółte, wypadek czerwony itp. Teraz wszystko się zlewa, trzeba się przypatrywać, co za kierownicą i przy mijaniu jakiegoś wypadku itp. jest bardzo trudne. Do tego też ikonki zgłoszeń są mniejsze.

2) Trudno taką sytuację odtworzyć przy biurku, więc piszę z pamięci: kiedy pojawia się ostrzeżenie to przykrywa ono miejsce do zgłaszania ostrzeżeń. Czyli np. nie da się zgłosić wypadku niedaleko fotoradaru itp.

3) Wyznaczona na niebiesko trasa przykrywa punkty POI przy trasie.

4) Jedna z największych wad: brak wyświetlania POI. Teraz jest ledwie kilka kategorii, niektóre dziwne np. warsztaty (naprawdę użytkownicy w każdej trasie warsztat potrzebują?), trudno się na tej mapie zorientować, zaplanować np. parkowanie w pobliżu czegoś. Nie ma tak oczywistych punktów jakie są na mapach jak np. dworce, kościoły, centra handlowe, ważne punkty turystycznie typu jakiś zamek itp. Nie można tego skonfigurować, jak np. chciałbym mieć sklepy albo apteki wyświetlone, bo akurat potrzebuję. Strzał w stopę, pozbawienie się istotnej funkcjonalności, która była przewagą NE w porównaniu np. z GM czy Y. Teraz oni są lepsi, bo choć też nie można u nich konfigurować to przynajmniej wyświetlają więcej.

5) Niedeterministyczne wyświetlanie POI. Jest z tym chyba trochę lepiej, ale wciąż jest źle: widzę parking, przybliżam mapę i on znika, a pojawia się jakiś inny POI w okolicy.

6) Brak wyświetlanej skali (np. 1000 m). Można to zrobić jako opcję domyślnie wyłączoną i wszyscy będą zadowoleni.

7) Bardzo małe czcionki w nazwach ulic czy miejscowości.

8) Bardzo mała czcionka przy określeniu bieżącej lokalizacji, nieczytelne wyświetlenie numeru drogi - aż się prosi czerwona tabliczka krajowych czy żółta dla wojewódzkich!

9) Słaby tryb poziomy - wyświetlanie pozycji w 1/4 z boku ekranu. Można by chociaż 1/3.

10) Czemu bieżąca pozycja jest tak bardzo na górze ekranu? W trybie poziomym ok. 40% widoku trasy to to co za nami, a nie co przed nami.

11) Wyraźnie mocniejsze nagrzewanie się urządzenia i apetyt na baterię.

12) W trybie nocnym traffic jest słabo czytelny. W ogóle zresztą traffic zbyt wyraźny nie jest (chodzi mi o "szczegółowe natężenie ruchu").

13) Jeśli zaraz po następnym manewrze jest kolejny to jest to jakoś słabo zaznaczone. Nie pamiętam jak było w starej wersji, ale tak czy siak warto to ulepszyć.

Sporo się tego zebrało... Przejechałem z NE ponad 70 tys. km, bardzo Was lubię i cały czas używam, ale ostatnio niestety dwa razy bardzo zawiedliście:
- bardzo opóźnione wydanie AA,
- nowa mapa - długo wprowadzana, niedorobiona.

Wcześniejsza mapa mogła robić różnicę w porównaniu z konkurencją, ta już raczej nie robi. Jak ktoś napisał - jest może i ładna, ale za to niepraktyczna. Warto się za to porządnie zabrać, żeby odbudować bazę użytkowników. Bo z malejącą liczbą użytkowników zniknie największa zaleta NE, czyli wyznaczanie trasy. Tak jak niestety zniknęły już - realnie rzecz biorąc - ostrzeżenia w NE.

Zapraszam innych użytkowników do dyskusji! Które punkty z powyższych najbardziej Wam doskwierają? A może jakieś inne?

Tagi Tematu
1 Odpowiedź
Michal1983
(@michal1983)
Zaufany Użytkownik

Dla mnie najgorsze jest przegrzewanie się telefonu i wygląd w trybie poziomym.

Odpowiedz
Udostępnij: