facebook
naviexpert

NaviExpert

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
[Android Auto] ciem...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

[Android Auto] ciemna mapa na start


ruszok
Posty: 3
Twórca tematu
(@ruszok)
Active Member

Dzień dobry,

Czy Wy też macie taki problem w AA, że po starcie aplikacji mapa jest zawsze (95% przypadków) ciemna? A w tym czasie Google Maps są takie jakie powinny być wg aktualnych danych z czujnika światła w pojeździe. Jak odpalę jako pierwsze GM albo Yanosik to jest w NE dobrze. Ale jak odpalę pierwszego NE a po tym Y - on też jest ciemny wtedy, dokładnie tak samo zachowuje się TomTom GO (jakby NE miał na to wpływ). Za to Google Maps jest zawsze perfekcyjnie. Co ciekawe jeśli powinien być jasny, a odpalił się ciemny - przejadę pod większym mostem tak że odpalą się światła, to jak zgasną po wyjechaniu z cienia to NE robi się jasny.

Sprawdziłem to w kilku radiach: Dacia Duster MR2023, KIA xceed MR2022, KIA Rio MR2021, KIA ceed MR2019 - zupełnie różne radia. I efekt jest ten sam.

Telefon to OnePlus 8T z OOS12, teraz OOS13 i nie ma różnicy. Teorie o tym, że to telefon obala to że inne aplikacje poza NE jeśli startuja pierwsze to 100% prób są w odpowiednim trybie. A Google Maps zawsze - nawet jeśli włącze je po NE (a ten jest w tym czasie ciemny). 

Zgłaszałem to, wyrażałem chęć głębszej współpracy przy tym bugu, ale do aktualnej wersji nie udało się tego naprawić.

1 Odpowiedź
Lukasz NE
Posty: 27
Admin
(@lukasz-ne)
Eminent Member

@ruszok czy w ustawieniach Android Auto masz zaznaczony motyw mapy dzień/noc na automatyczny? Na jakiej wersjki aplikacji Android Auto oraz NaviExpert obserwujesz ten problem?

Odpowiedz
Udostępnij: