t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Urlop z Nawigacją T-Mobile – jak przygotować się do wyjazdu? 11.07.2019 Urlop z Nawigacją T-Mobile – jak przygotować się do wyjazdu?

Każda wycieczka, niezależnie od tego czy jest organizowana na ostatnią chwilę czy z dłuższym wyprzedzeniem, wymaga choćby wstępnego planu działania i – w przypadku wyjazdu do obcego kraju – przygotowania odpowiednich dokumentów oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.

Skuteczna nawigacja to podstawa

Komfortowa podróż to taka, w trakcie której nie musisz dodatkowo stresować się dokładnym analizowaniem drogi czy sprawdzaniem skomplikowanych objazdów. Wystarczy Nawigacja T-Mobile, którą w przeciągu kilku sekund zainstalujesz na swoim smartfonie, a stanie się ona Twoim najlepszym przyjacielem każdej samochodowej podróży.

 • Nawigacja opracuje dla Ciebie alternatywne trasy, których atrakcyjność będziesz mógł porównać pod kątem czasu podróży, liczby kilometrów czy ewentualnych nakładów finansowych związanych z płatnymi odcinkami autostrad.
 • Nawigacja T-Mobile na bieżąco aktualizuje mapy, wytycza trasy omijające korki oraz ostrzega o znajdujących się na trasie fotoradarach bądź kontrolach.
 • Wybierając konkretny plan trasy nie musisz martwić się o późniejszy brak możliwości jej zmiany – w trakcie podróży możesz zdecydować się na inną drogę.
 • Jeśli pierwszy raz podróżujesz do nowego miejsca, o którym niewiele wiesz – nic straconego! Z pomocą przychodzi Nawigacja T-Mobile, która poinformuje Cię także o ciekawych miejscówkach znajdujących się w okolicy – Slow Road to świetny sposób na odkrycie nieoczywistych, zachwycających zakątków.
 • Ponadto, dzięki aplikacji udostępnisz swoim bliskim i znajomym aktualne położenie, a w sytuacji przekroczenia prędkości – to właśnie ich głos poinformuje Cię o tym, by zdjąć nogę z gazu.

Dzień dobry, kontrola!

Słowa, które wywołują dreszcz u niemal każdego kierowcy – szczególnie, jeśli kontrola odbywa się w trakcie podróży zagranicznej. Dlatego też polecamy wstępną analizę dokumentów wymaganych w konkretnych krajach, przez które będziesz przejeżdżał. Polisa OC, Zielona Karta, winieta czy pisemna zgoda pozwalająca na korzystanie z pożyczonego lub służbowego auta – to podstawowe elementy wyposażenia podręcznej teczki, które warto zabierać ze sobą w zagraniczne podróże.

Często zdarza się, że pomimo pełnej dokumentacji, kontrola pojazdu bywa dla kierowcy stresującym wydarzeniem. Obecność funkcjonariusza policji budzi dyskomfort, a Ty zaczynasz się zastanawiać, czy Twoje zachowanie na drodze na pewno było od początku do końca prawidłowe? Przygotowaliśmy więc uniwersalny poradnik przykładowego zachowania w trakcie niespodziewanej kontroli drogowej:

 1. Postępuj zgodnie z wytycznymi funkcjonariusza i zatrzymaj pojazd w wyznaczonym do tego miejscu.
 2. Nie wychodź z samochodu, ani nie wyłączaj silnika – chyba, że na wyraźne polecenie funkcjonariusza. Uchyl szybę, a ręce połóż na kierownicy.
 3. Umundurowany funkcjonariusz nie posiada obowiązku wylegitymowania się. W przypadku gdy kontrolę przeprowadza osoba nieposiadająca służbowego stroju, masz prawo zażądać pełnego przedstawienia się funkcjonariusza.
 4. Wysłuchaj przyczyny zatrzymania, a następnie wykonuj polecenia funkcjonariusza – zazwyczaj kolejnym etapem kontroli jest przygotowanie dokumentów takich jak prawo jazdy, dowód rejestracyjny czy dowód ubezpieczenia OC.
 5. W niektórych przypadkach funkcjonariusz może przeprowadzić kontrolę osobistą bądź kontrolę pojazdu i poprosić Cię o opuszczenie auta.
 6. W wyjątkowych sytuacjach możesz zostać poproszony o wejście do radiowozu – taka czynność najczęściej ma miejsce w przypadku przeprowadzenia badania wykrywającego zawartość niedozwolonych substancji we krwi, udzielenia pomocy rannemu lub też przeprowadzenia czynności procesowych.
 7. Jeśli kontrola drogowa odbywa się w obcym języku, którego nie znasz, masz prawo zażądać obecności tłumacza. Jeśli w grę wchodzi aresztowanie, możesz także skontaktować się z polskim konsulatem.

W drogę z czworonożnym przyjacielem

Zamiast zostawiać pupila u znajomych czy oddawać pod opiekę nieznanym osobom, zapewnisz mu niesamowitą rozrywkę zabierając go ze sobą. Przed każdą dłuższą wycieczką jednak warto odwiedzić weterynarza i zasięgnąć fachowej rady. Co jeszcze możesz zrobić, by zapewnić komfortową podróż swojemu pupilowi?

 1. Regularne postoje. Ty w tym czasie sprawdzisz ciekawe miejsca w okolicy, o których poinformuje Cię Nawigacja T-Mobile, a Twój zwierzak z chęcią coś zje.
 2. Bezpieczeństwo podczas jazdy. Wybierając się na urlop ze swoim pupilem, konieczne może się okazać ulokowanie zwierzaka w transporterze. Możesz go postawić pod tylnym siedzeniem, lub bezpośrednio na nim – konieczne zabezpieczone pasem. Duże psiaki mogą podróżować w bagażniku z dostępem do świeżego powietrza – najczęściej oddziela się go od tylnego siedzenia specjalną sztywną przegrodą.
 3. Dokumenty – w zależności od celu Twojej podróży, władze danego kraju mogą wymagać dokumentów potwierdzających stan zdrowia zwierzaka. Unia Europejska nakłada na każdego właściciela obowiązek wyrobienia paszportu dla pupila, a np. w Hiszpanii konieczne jest posiadanie aktualnej karty zdrowia z ważną pieczątką weterynarza.
 4. Zabawki – ulubione gryzaki i chwila zabawy na pewno pomogą w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.
 5. Ostatni posiłek Twój zwierzak powinien spożyć na około dwie godziny przed wyjazdem. Ulubione przekąski z kolei pomogą nieco rozładować stres zwierzaka znajdującego się w nieznanym dotąd miejscu. Nie zapomnij o wodzie!

Operacja samochód

Pojazd, do którego wsiadasz każdego dnia – to dzięki niemu możesz odbywać podróże swojego życia! Przed każdym poważniejszym wyjazdem warto więc zadbać o jego stan. Jeśli nie masz już czasu na profesjonalny przegląd w warsztacie, poproś znajomego lub sam sprawdź najważniejsze obszary. Warto zwrócić uwagę na komory silnika i okolice kół, bo to właśnie w tych miejscach mogą się pojawiać różnego rodzaju wycieki. A skoro o płynach już mowa, uzupełnij olej silnikowy i chłodniczy, sprawdź też poziom oleju wspomagania i oleju hamulcowego. Dalszy etap to kontrola prawidłowego działania hamulców i odpowiedniego ciśnienia w oponach. Wszystko działa bez zarzutu? Znakomicie, wykonaj jeszcze test świateł i wycieraczek, a my przechodzimy już do kolejnego punktu!

Podstawowe wyposażenie

Wyposażenie auta dzieli się na to regulowane przez przepisy oraz akcesoria przydatne, ale nieobowiązkowe. Do pierwszej grupy należy trójkąt ostrzegawczy oraz 1-kilogramowa gaśnica. Dodatkowo polecamy zabrać:

 • apteczkę pierwszej pomocy,
 • kamizelkę odblaskową,okulary przeciwsłoneczne,
 • latarkę,
 • wielofunkcyjne narzędzie pełniące funkcję kombinerek, śrubokręta i wielu innych narzędzi,
 • podnośnik i klucz niezastąpione przy odkręcaniu kół,
 • ładowarkę, która utrzyma Twojego smartfona przy życiu – nie chcesz przecież stracić dostępu do Nawigacji T-Mobile!

Bagażowe szaleństwo

Podróż samochodem daje wspaniałą wolność w wyborze bagażu, który zabierasz, ale przypominamy – co za dużo, to niezdrowo.

 • Wszystkie torby powinny zmieścić się w wyznaczonej do tego przestrzeni, czyli bagażniku.
 • Największe i najcięższe walizki zaleca się umieścić na dnie bagażnika, a miejsce pomiędzy nimi wypełnić mniejszymi torbami.
 • Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć konstrukcję, możesz wykorzystać specjalne linki bądź siatki mocujące – zestaw pierwszej pomocy, odblaskową kamizelkę i trójkąt ostrzegawczy koniecznie zostaw w łatwo dostępnym miejscu.

Bagażnik spakowany, stan techniczny samochodu – OK, najnowsza wersja Nawigacji T-Mobile zainstalowana – pozostaje ruszać w drogę!