t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Wybierz idealną trasę z Nawigacją T-Mobile! 24.03.2021 Wybierz idealną trasę z Nawigacją T-Mobile!

Najszybszą, najkrótszą czy głównymi– którą trasę wybierzesz, by dojechać do końcowego punktu podróży? Poznaj typy tras dostępne w Nawigacji T-Mobile!

Wstajesz rano i od razu myślisz o czekającej Cię podróży. Gdzie jedziesz tym razem? Musisz jak najszybciej przejechać przez centrum, by dotrzeć na ważne spotkanie czy może planujesz dłuższą samochodową wycieczkę? W zależności od celu i specyfiki podróży możesz wybrać najodpowiedniejszą trasę, którą przygotuje dla Ciebie Nawigacja T-Mobile

  • Trasa rekomendowana 

Klasyczne rozwiązanie, które wybiera większość użytkowników. Trasa rekomendowana to idealne zrównoważenie rodzaju drogi (na dłuższej trasie zazwyczaj autostrada, drogi ekspresowe i drogi krajowe), czasu przejazdu i długości trasy – a wszystko to na podstawie aktualnych danych o ruchu drogowym. Droga rekomendowana nie zawsze zagwarantuje Ci najszybsze dotarcie na miejsce, ale zadba o najbardziej zrównoważony typ podróży. Nie musisz się także martwić o korki, a to kluczowe gdy akurat mkniesz autem pośród gąszczu miejskich ulic, by być na czas 😊 

  • Trasa najszybsza 

Opcja dla prawdziwych profesjonalistów, którym niestraszne są lokalne skróty i trudne manewry. Ten typ trasy Nawigacja T-Mobile oblicza – jak zawsze – na podstawie aktualnych informacji o ruchu drogowym, które pozwalają na bezproblemowe ominięcie korków. Trasę najszybszą polecamy koneserom lokalnych dróg. 

  • Trasa ekonomiczna 

Los środowiska naturalnego nie jest Ci obojętny i zwracasz uwagę na ilość spalanego paliwa? A może jesteś typem oszczędnego kierowcy? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Przy układaniu trasy ekonomicznej zaawansowany algorytm bierze pod uwagę informacje takie jak liczba manewrów na drodze czy skrzyżowań. To dzięki tym danym nawigacja może obliczyć najbardziej oszczędną trasę przejazdu. Przed wyruszeniem nie zapomnij jednak wprowadzić liczby litrów paliwa spalanego na 100 km przez Twój samochód. Dokładne wyliczenia to przy oszczędzaniu absolutna podstawa! 

  • Trasami głównymi

Opcja dla tych, którzy ponad wszystko cenią komfort jazdy i bezpieczną drogę bez zbędnych zjazdów czy manewrów. Ten typ trasy nie uwzględnia aktualnych informacji dotyczących natężenia ruchu czy korków, ale w zamian dostajesz idealnie przygotowane do jazdy drogi. Jak to mówią, śpiesz się powoli! 

  • Trasa krótka 

Idealny wybór dla kierowców, którym zależy na jak najmniejszej liczbie pokonanych kilometrów. Trasa krótka nie uwzględnia jednak możliwych korków, ale omija niespodzianki takie jak drogi nieutwardzone. 

  • Trasa najkrótsza 4×4 

Najszybsza z możliwych dróg, która co prawda nie omija korków, ale wybiera najkrótsze ścieżki. Możesz jechać nowo oddaną drogą, a za chwilę zboczyć z trasy by oszczędzić cenne minuty dzięki… ścieżce polnej! Wiatr we włosach i zew przygody gwarantowane! 

  • Komunikacja miejska 

Opcja dostępna w ponad 40 miastach w Polsce. Zasada jest prosta – jakdojade.pl dostarcza nawigacji informacji o aktualnych rozkładach jazdy autobusów i tramwajów, a Ty w aplikacji wybierasz opcję: Trasa > ikona tramwaju > Ustawienia trasy. Komunikacja miejska to czasami o wiele szybszy i korzystniejszy sposób na dotarcie do celu, zwłaszcza w większym mieście. 

  • Pieszo 

W wyjątkowych romantycznych sytuacjach, gdy chcesz wybrać się na spacer w blasku księżyca z drugą połówką, lub w wyjątkowo irytujących sytuacjach, gdy do wybranego punktu możesz dotrzeć tylko pieszo. Dwie kompletnie różne sytuacje  jedno rozwiązanie – trasa piesza! Opcja dostępna po wybraniu: Trasy > Ikona idącej postaci

Konfiguracja tras w Nawigacji T-Mobile 

Zmiana preferowanej trasy w Nawigacji T-Mobile jest niezwykle prosta. Wystarczy wybrać Menu > Ustawienia > Ustawienia trasy > Rekomendowana i zaznaczyć odpowiedni typ trasy.

Chcesz dotrzeć na miejsce bez problemu i ominąć korki, ale wciąż nie wiesz, którą trasę wybrać? Zdecyduj się na drogę rekomendowaną, gdy zależy Ci na złotym środku pomiędzy długością trasy a czasem przejazdu. Trasa najszybsza to najkrótszy czas dojazdu, ale czasem także nadprogramowe kilometry. Opcja ekonomiczna natomiast stawia na minimalne spalanie paliwa i koszty przejazdu drogami płatnymi. Czas dojazdu nie jest tu najważniejszy. 

Wybór zależy od Ciebie 

Nawigacja T-Mobile pozwala na porównanie alternatywnych tras nie tylko przed wyjazdem, ale także w trakcie drogi. Dzięki temu dowiesz się jaki jest przewidywany czas dotarcia do celu, liczba kilometrów do pokonania i ewentualne koszty związane z podróżą. O zmiennej sytuacji na drodze nawigacja przypomni Ci także wtedy, kiedy znajdziesz się w pobliżu skrzyżowania lub rozwidlenia dróg, dając możliwość wybrania innej trasy. Brzmi zachęcająco? To w drogę!