t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Wrzesień z Nawigacją T-Mobile 29.08.2019 Wrzesień z Nawigacją T-Mobile

Słońce, które szybciej zachodzi, chłodniejsze wieczory i szeleszczące na chodnikach liście – to może oznaczać tylko jedno: nadchodzi wrzesień! A skoro wrzesień, to także początek roku szkolnego. Radość ze spotkania z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami dla dzieci oraz chaos organizacyjny dla rodziców. Problemy związane z powrotem do szkoły nie kończą się jednak na organizowaniu szkolnej wyprawki. Prawdziwa dezorganizacja pojawia się na drogach, które po wakacyjnym odpoczynku przeżywają istne oblężenie.

Szkolna (dez)organizacja

Początek i koniec zajęć, aktywności pozaszkolne, wycieczki – to tylko niektóre z „nadprogramowych” kilometrów, które rodzice wykonują w trakcie trwania roku szkolnego. Zawożenie pociech w miejsca rozsiane po całym mieście, i to akurat w momencie, kiedy wszyscy usiłują dotrzeć do pracy, nie pozostaje bez wpływu na sytuację drogową.

Potwierdza to analiza ubiegłorocznych danych*, z których wynika, że wraz z początkiem roku szkolnego korki najbardziej dały się we znaki mieszkańcom Wrocławia. W szczycie porannym czasy przejazdów po popularnych trasach w i poza centrum, wydłużyły się o prawie 30%! Jeśli więc w wakacje dojazd do pracy wrocławskim kierowcom zajmował 30 minut, w pierwszych tygodniach września musieli przeznaczyć na niego prawie 10 minut więcej.Na dalszych pozycjach znalazły się kolejno:

2. Warszawa +17%

3. Kraków + 16%

4. Łódź +15 %

5. Poznań +13%

Stolica Wielkopolski znalazła się też w czołówce miast pod względem czasu spędzonego w aucie podczas szczytu popołudniowego (+ 19%). Wartości dla pozostałych miast plasowały się popołudniami poniżej 10%.

Z kolei Gdańsk to typowo turystyczne miasto i z racji tego, że w sezonie wakacyjnym przebywa w nim wielu nadprogramowych kierowców, toteż nie powinien dziwić fakt, iż gdańszczanie w niewielkim stopniu odczuwają początek roku szkolnego na drogach – ci wracający z wakacji zastępują na drogach turystów.

Drogowy horror

Tym właśnie mianem większość kierowców określa wrześniową sytuację na drodze. Niezależnie od tego, czy zawozisz swoje dzieci do szkoły, czy jedziesz prosto do pracy, z pewnością odczujesz go na własnej skórze. Do szkolnej dezorganizacji drogowej dołączają standardowe utrudnienia takie jak długotrwałe, uciążliwe remonty, z którymi niestety spotkamy się w każdym większym mieście, czy… zwykła kultura jazdy.

Kultura jazdy

Brzmi znajomo? Niestety, dla wielu kierowców drogowy savoir-vivre to jedynie strata czasu, a nie ułatwienie pomagające w utrzymaniu płynności ruchu. Wjeżdżanie na zakorkowane skrzyżowanie, bądź nierespektowanie zasad jazdy „na suwak”, to tylko niektóre przykłady ich braku. Te z pozoru niewinne zachowania nie zawsze są zauważane, natomiast gdy przybierają na sile, stają się dla wielu kierowców mocno irytujące. Nic dziwnego – wzajemny szacunek to przecież podstawa funkcjonowania w społeczeństwie.

Omiń korki z Nawigacją T-Mobile

Nawet z najtrudniejszej sytuacji można znaleźć wyjście. Wrześniowy horror drogowy wcale nie musi negatywnie wpływać na Twój nastrój i przyczyniać się do niezamierzonych spóźnień. Istnieje bardzo proste rozwiązanie tego problemu:

  • Krok pierwszy – wstań kilkanaście minut wcześniej. To niewielkie poświęcenie, które może pomóc w ominięciu porannych korków.
  • Krok drugi – włącz Nawigację T-Mobile, która przeprowadzi Cię przez miejską dżunglę i z odpowiednim wyprzedzeniem poinformuje o utrudnieniach drogowych.

Z Nawigacją T-Mobile zdążysz odwieźć dziecko do szkoły i sam dotrzeć do pracy przed czasem!

Jeśli nie posiadasz jeszcze Nawigacji T-Mobile, pobierz ją ze sklepu Google Play, wykorzystaj przysługujący Ci darmowy 30-dniowy test nawigacji i bądź zawsze na czas.

*Metoda badania

Anonimowe dane o średnich czasach przejazdów dotyczą wybranych, popularnych odcinkach dróg w największych polskich miastach z końca sierpnia oraz początku września ubiegłego roku, w godz. 7.00-9.00 oraz 15.00-18.00 (bez weekendów). Dane te pochodzą od społeczności użytkowników Nawigacji T-Mobile, aplikacji NaviExpert oraz z profesjonalnego monitoringu floty i są wykorzystywane w nawigacji do układania tras omijających zakorkowane odcinki dróg.