t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Nie daj się zaskoczyć w drodze na majówkę 30.04.2019 Nie daj się zaskoczyć w drodze na majówkę

Upragniony długi weekend przed nami. Jeśli tylko weźmiemy urlop 2 maja, to będziemy mogli cieszyć się 5 dniami wolnego. Jest to całkiem sporo czasu do zagospodarowania, np. na podróże w towarzystwie rodziny lub przyjaciół.

Skontrolowaliśmy jak wygląda sytuacja na drogach prowadzących z największych polskich miast, do najpopularniejszych miejscowości górskich, nadmorskich oraz mazurskich.

Podróż bez niespodzianek

Planując wypoczynek, należy wziąć pod uwagę nie tylko czas potrzebny na pokonanie danej drogi, ale także informacje na temat mogących pojawić się na trasach radarów, kontroli drogowych czy korków. Przygotowaliśmy zestawienie tras, jakie warto wybrać wyjeżdżając z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk i Łódź. Uwzględnione zostały informacje dotyczące wysokości opłat za autostradę, obecności kamer na światłach, czy odcinkowych pomiarów prędkości.

I tak, na trasie z Łodzi do Zakopanego w piątek przed weekendem kierowcy musieli się liczyć nawet z 15 fotoradarami i 9 kontrolami drogowymi. Należy jednak pamiętać, że o ile liczba radarów jest stała, tak już liczba i lokalizacje kontroli policji regularnie się zmieniają. Dla przykładu: na wspomnianej trasie w okresie ubiegłorocznej majówki kierowcy zgłaszali patrole drogówki łącznie aż w 17 różnych miejscach! Poza tym, w ścisłej czołówce pod względem liczby kontroli są także trasy Gdańsk – Zakopane (15), czy Kraków – Gdańsk (11). O aktualnej liczbie i lokalizacji kontroli powiadomi nas Nawigacja T-Mobile.

Jednocześnie Nawigacja T-Mobile apeluje do kierowców, aby nie polegać na zapamiętanej trasie z poprzedniego roku. Warunki drogowe, jak aktualne stany dróg, w tym objazdy czy remonty mogą różnić się diametralnie od ubiegłorocznych.

Niechciane zdjęcia

Wśród tras, które znalazły się w zestawieniu, prawdziwymi rekordzistami pod względem liczby żółtych skrzynek jest wspomniana już droga Łódź – Zakopane oraz Gdańsk – Zakopane, gdzie umieszczonych jest po 15 fotoradarów. Niewiele mniej, bo 12, to trasa Poznań – Mikołajki, czy Poznań – Zakopane, gdzie CANARD ustawił 10 „budek fotograficznych”.

Płatne odcinki

System nie tylko podpowie jak bezpiecznie jechać w góry czy na Mazury, ale także ominie zakorkowane odcinki oraz poda informacje o ewentualnych opłatach na bramkach. Nie zapominajmy, że niektóre trasy prowadzą przez płatne odcinki autostrad. Np. koszty bramek na drodze z Gdańska do Zakopanego oraz z Krakowa do Gdańska to prawie 50 zł. Nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów podróży, wystarczy w ustawieniach nawigacji włączyć opcję omijania odcinków płatnych.

Oszczędź na mandatach i omiń korki!

Mandat to nie jedyna przykrość jaka może nas spotkać w drodze na majówkę. Wylotówki większych miast oraz drogi dojazdowe do miejscowości turystycznych lubią się korkować. I tutaj Nawigacja T-Mobile pomoże zaoszczędzić czas omijając problematyczne odcinki dróg. Takie podpowiedzi są ważne, zwłaszcza podczas długich wypraw, jak na trasie Gdańsk – Zakopane czy Wrocław – Zakopane (ze względu na częste korki na A4 oraz A1 – właśnie w czasie trwania długich weekendów).

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez dostawcę nawigacji, w piątek – tuż przed weekendem poprzedzającym majówkę, w zależności od danej trasy – można było zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Informacje najszybciej podane

Nawigację T-Mobile można przetestować przez 30 dni za darmo.Z pierwszej ręki podane są nie tylko informacje o korkach, kontrolach drogowych, kamerach na światłach czy opłatach za autostradę. System pomoże także znaleźć wolne miejsce parkingowe, lepiej oszacuje czas dojazdu dzięki funkcji Moje Community Traffic, a także pozwoli Twoim bliskim obserwować Twoją aktualną lokalizację na mapie, jeśli tylko im na to pozwolisz.

Trasy rekomendowane przez Nawigację T-Mobile z większych aglomeracji do popularnych podczas majówki miejscowości turystycznych

Prezentowane na mapach trasy (przebieg, czas podróży) są trasami rekomendowanymi przez Nawigację T-Mobile i uwzględniają odcinki płatne. Na potrzeby badania wszystkie trasy zostały wytyczone przez system w poprzedzający majówkę piątek (26.04.2019) w godzinach popołudniowego szczytu. Analizując poniższe dane należy pamiętać, że system wyznaczając tę samą trasę innego dnia, o innej porze, w innych warunkach drogowych, może poprowadzić kierowcę przez inne miejscowości.

Dodatkowo na potrzeby raportu dostawca rozwiązania przeanalizował zgłoszenia miejsc kontroli drogowych dokonane przez kierowców podróżujących z Nawigacją T-Mobile, nawigacją NaviExpert i aplikacją Rysiek podczas ubiegłorocznej majówki (28.04.-06.05.2018).

Warszawa

Wrocław

Gdańsk

Poznań

Kraków

Łódź