t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Nawigacja T-Mobile z głosem bliskiej osoby zwiększy bezpieczeństwo na drodze 08.05.2019 Nawigacja T-Mobile z głosem bliskiej osoby zwiększy bezpieczeństwo na drodze

Specjalna wersja Nawigacji T-Mobile z funkcją nagrania głosu bliskiej osoby, który w razie zbyt szybkiej jazdy będzie zachęcał kierowcę do zdjęcia nogi z gazu, jest już dostępna w Google Play.

Jak wynika ze statystyk, opartych na analizie setek tysięcy zdarzeń drogowych dokonanej przez ubezpieczycieli, kierowcy będący w związku małżeńskim, posiadający dzieci lub po prostu znajdujący się w bliższej relacji – jeżdżą bezpieczniej.

Każdemu z nas jednak zdarzają się długie i męczące podróże w pojedynkę, kiedy to chcemy jak najszybciej dotrzeć do upragnionego celu. Jak nietrudno się domyślić, zmęczenie to obniżony refleks, słabsza ocena odległości oraz nierzadko kłopoty z podzielnością uwagi. Kiedy dojdzie do tego pośpiech, to wychodzi nam iście wybuchowa mieszanka, która może zakończyć się tragicznie.

Tylko w 2018 roku doszło do 533 wypadków z powodu zmęczenia kierującego, w wyniku których 762 osoby zostały ranne, a 76 poniosło śmierć.

W najnowszej wersji aplikacji dodana została opcja umożliwiająca nagrywanie głosu bliskiej osoby, który zastępuje domyślny dźwięk „Zwolnij”, uruchamiający się po przekroczeniu obowiązującej na drodze prędkości o określoną liczbę kilometrów na godzinę.

Niezależnie od tego czy jesteśmy w związku, posiadamy dzieci, rodziców czy dobrych znajomych – zawsze warto pamiętać, że mamy do kogo wracać.

To funkcja w szczególności dla tych wszystkich użytkowników, którzy:

  • są świadomi swojej „ciężkiej nogi”
  • bliska im osoba lubi poszaleć za kierownicą

A tymczasem, być może wystarczy powiedzieć „Kocham Cię. Zwolnij” i wyposażyć taką osobę w nawigację z już nagranym komunikatem, zachęcającym do bezpiecznej jazdy 🙂

Jak skorzystać

Aby nagrać własny komunikat wystarczy w menu aplikacji wybrać: Ustawienia > Dźwięki > Komunikat Zwolnij. Aby korzystać z nowej funkcji należy wybrać prędkość po przekroczeniu której, chcemy by dźwięk się odtwarzał (do wyboru: 0, 10, 20, 30 i 50 km/h), a następnie nagrać własny komunikat.

Długość nagrania to maksymalnie 10 sekund. Po nagraniu dźwięku domyślny komunikat „Zwolnij” zostanie zastąpiony spersonalizowanym przekazem.

Nawigację T-Mobile z funkcją nagrywania można pobrać za darmo w sklepie Google Play. Przypominamy, że każdy nowy użytkownik aplikacji ma możliwość skorzystania z całkowicie darmowego i niezobowiązującego, 30- dniowego testu nawigacji 🙂