t-mobile

Nawigacja T-Mobile

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce – weekend czerwcowy bez niespodzianek 18.06.2019 Najczęściej kontrolowane drogi w Polsce – weekend czerwcowy bez niespodzianek

Też nie możesz doczekać się długiego weekendu czerwcowego? To pamiętaj, że jego początek wypada w tym roku tego samego dnia, co pierwszy dzień wakacji! Wraz z entuzjastami wyjazdów za miasto, na polskie drogi wyjadą również patrole drogówki. Z tej okazji sprawdziliśmy, gdzie szanse na spotkanie ze stróżami prawa są największe.

Ranking najczęściej kontrolowanych przez drogówkę odcinków dróg z podziałem na województwa oraz mapa miejsc, które szczególnie upodobały sobie patrole policji powstały w oparciu o ostrzeżenia zgłaszane przez użytkowników Nawigacji T-Mobile, nawigacji NaviExpert oraz aplikacji antyradarowej Rysiek.

Brany pod uwagę przy analizie 31-dniowy okres zaczął się w piątek, 26 kwietnia i trwał do 26 maja. W zestawieniu zatem uwzględniona została inna okazja do dalszych wyjazdów, jaką jest majówka. Jest to ważne na tyle, że wiele ze wskazanych na mapie miejsc to kontrole na popularnych „weekendowych” trasach w kierunku Bałtyku, gór, czy mazurskich jezior. A że w tym roku pierwszy dzień długiego weekendu przypada na pierwszy dzień wakacji – kontroli może być jeszcze więcej.

„Siódemka” numerem jeden!

Dzięki zestawieniu dowiemy się m.in. tego, która z dróg krajowych jest niekwestionowanym liderem, pod względem liczby często prowadzonych na niej kontroli drogowych.

I tak, pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła popularna „Siódemka”, czyli DK nr 7(E77). Liczne patrole drogówki spotkamy na niej bez względu na to czy pojedziemy nią z Warszawy na morze, czy w kierunku Zakopanego. Droga ta wiedzie prym pod względem najczęściej kontrolowanych odcinków w aż 3 województwach: małopolskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Na uwagę podróżujących po polskim wybrzeżu zasługuje z kolei  droga krajowa nr 6 (E28). Na jej zaledwie 85-kilometrowym odcinku między Gdynią a Nową Dąbrową (trasa na Słupsk) system NaviExpert odnotował najwięcej zgłoszeń kontroli drogowych w całym województwie pomorskim! Do innych szczególnie często odwiedzanych przez patrole policji dróg należą:

  • droga krajowa nr 1 (zarówno na jej odcinkach w województwie śląskim, jak i województwie łódzkim),
  • droga krajowa nr 10 (w województwie kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim),
  • droga krajowa nr 3 (w województwie dolnośląskim i zachodniopomorskim),
  • droga krajowa nr 11 (w województwie opolskim i wielkopolskim).

Przedstawione materiały mają charakter poglądowy, a sytuacja na drogach nieustannie się zmienia – radzimy więc, aby planując podróż nie jeździć na pamięć i skorzystać ze wsparcia jakie daje Nawigacja T-Mobile. Aplikacja nie tylko z wyprzedzeniem poinformuje Cię o kontrolach, odcinkowych pomiarach prędkości czy fotoradarach, ale również uchroni przed staniem w korkach.

Czy aplikacja ostrzegająca przed kontrolami drogowymi naprawdę może poprawiać bezpieczeństwo?

Jeśli wciąż masz wątpliwości, postaramy się je rozwiać. Po pierwsze: kontrole często (choć niestety nie jest to reguła) odbywają się w miejscach, w których rzeczywiście ze względów bezpieczeństwa warto zdjąć nogę z gazu. Po drugie: informacja o kontroli podana zawczasu eliminuje gwałtowne hamowania na widok policji. Po trzecie: kierowcy korzystający z Nawigacji T-Mobile są w uprzywilejowanej pozycji, bo aplikacja na bieżąco przypomina im o tym, jaka jest dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, a o tym by zwolnić może nam przypominać na przykład… głos bliskiej osoby. Jak się okazuje, takie spersonalizowane komunikaty działają lepiej na wyobraźnię niż mijane ograniczenia prędkości.

Najczęściej kontrolowane odcinki dróg krajowych w poszczególnych województwach