naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Zadbaj o swój styl jazdy razem z Nawigacją Plus 03.01.2023 Zadbaj o swój styl jazdy razem z Nawigacją Plus

Uważasz, że jesteś dobrym kierowcą, a Twój styl jazdy nie pozostawia wiele do życzenia? Czas się przekonać! Od dziś Twój styl jazdy oceni Nawigacja Plus.  

Przekroczenia prędkości? Nieprzepisowe parkowanie? Stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze? Na każde z tych pytań z pewnością mimowolnie odpowiedzieliście nie!, ale… złudzenie ponadprzeciętności dotyczy wielu z nas. To praktyka o tyle niebezpieczna, że może przekłamywać rzeczywistość i prowadzić do stwarzania ryzyka drogowego i narażania zdrowia nie tylko Waszego, ale także współpasażerów i innych uczestników ruchu.  

Wasze bezpieczeństwo to nasz priorytet. W Nawigacji Plus znajdziecie zakładkę „Mój styl jazdy”, za sprawą której możecie przejrzeć się w oczach algorytmów.  

Dowiedz się, jakim kierowcą jesteś 

Na jakiej zasadzie działa nowa funkcja? Aplikacja archiwizuje wszystkie przejechane z Nawigacją Plus trasy i na tej podstawie dostarcza wiarygodne dane algorytmom, które weryfikują: 

  • przepisowość jazdy (m.in. przestrzeganie ograniczeń prędkości),  
  • płynność hamowań,  
  • płynność przyspieszeń.  

Algorytmy oceniają styl jazdy na skali od 0 do 100%. Zielony kolor wskaźnika to znak, że jeździcie wzorowo, żółty powinniście potraktować jako sygnał ostrzegawczy, a czerwony jako wezwanie do natychmiastowej poprawy.  

Prowadzisz? Skup się! 

Oprócz oceny stylu jazdy w naszej aplikacji znajdziecie także wskaźnik Skupienie. Głównym celem tej zmiany było zmniejszenie rozproszenia w postaci sięgania po telefon w trakcie jazdy. Jak wiadomo, tego typu zachowania mogą prowadzić do znacznego zwiększenia ryzyka wystąpienia kolizji drogowej.  

Jak działa nowy wskaźnik? Wyczuwa ruchy telefonu i na bazie zebranych danych ocenia poziom skupienia konkretnego kierowcy. Koniec długich rozmów z telefonem przy uchu! Podobnie jak w przypadku stylu jazdy, możecie dostać ocenę pozytywną, czyli zieloną lub negatywną, czyli czerwoną.  

Uspokajamy, nie musicie martwić się o swoją prywatność. Nasza aplikacja nie weryfikuje w jakim celu wykorzystujecie smartfon, wykrywa jedynie ruchy telefonu. Właściwie miejsce smartfona jest w uchwycie – właśnie o tym chcemy Wam przypomnieć.  

Aby skorzystać z nowych funkcji, wystarczy zaakceptować zgodę na Mój styl jazdy, który znajdziecie w: Menu > Moje konto > Moje zgody.

Bądźcie bezpieczni!