naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Zmiany w Nawigacji Plus w związku z pandemią 31.03.2020 Zmiany w Nawigacji Plus w związku z pandemią

W aplikacji dostępne są już udogodnienia, dzięki którym szybciej i wygodniej wyszukasz, a w rezultacie – także dotrzesz do najbardziej przydatnych w stanie epidemii miejsc, w tym szpitali zakaźnych.

O jakie zmiany chodzi?

Po pierwsze – nowe hasło w wyszukiwarce. Teraz, jeśli w górnym pasku wyszukiwania Nawigacji Plus wpiszemy koronawirus, to wyświetli się nam lista szpitali jednoimiennych znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia. Nowością w aplikacji jest także widoczna w szybkim wyszukiwaniu kategoria POI – „Szpitale zakaźne”. Po wybraniu jej, otrzymujemy listę wszystkich działających szpitali zakaźnych w Polsce, do których można się zgłaszać po zaobserwowaniu u siebie niepokojących objawów.

To jednak nie wszystko. Po kliknięciu w wyszukiwarkę nawigacja wyświetla teraz kategorie miejsc, które są ostatnio najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Kategorie takie jak kina, urzędy, czy rozrywka zostały zastąpione przez skróty do szybkiego wyszukania popularnych sklepów spożywczych, aptek, drogerii czy stacji paliw. Dzięki tym zmianom dostęp i nawigowanie do szczególnie przydatnych punktów stał się jeszcze szybszy.

Zmianie uległy też domyślne kategorie widoczne na mapie. Obecnie nie znajdziemy tam takich punktów jak choćby obiekty sportowe czy restauracje, a wyłącznie te najbardziej niezbędne w czasie pandemii. Chcąc przywrócić widok pozostałych lub wybranych kategorii POI wystarczy w menu aplikacji wybrać kolejno:  Ustawienia > Wygląd mapy > Wyświetlane kategorie POI.

Pamiętajmy o tym, że jeśli zaobserwujemy u siebie lub bliskich niepokojące objawy, to mamy dwa wyjścia: telefon do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub samodzielne zgłoszenie się własnym autem bezpośrednio na oddział obserwacyjno-zakaźny. Pod żadnym pozorem nie korzystajmy z komunikacji miejskiej w związku z ryzykiem zarażenia innych.

Nowe zmiany w Nawigacji Plus są bezpłatne i już dostępne w aplikacji. Znajdą je u siebie zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS bez konieczności dodatkowej aktualizacji programu.