naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Trasa szyta na miarę – podróżuj z Nawigacją Plus 24.03.2021 Trasa szyta na miarę – podróżuj z Nawigacją Plus

Lubisz mieć wybór i zmieniasz styl jazdy w zależności od okoliczności? W Nawigacji Plus masz aż sześć typów tras samochodowych do wyboru. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji nawigacji pieszej i transportu miejskiego. Dowiedz się, jak dopasować opcje trasy do własnych wymagań. Poznaj typy tras w Nawigacji Plus i ciesz się podróżą!

  • Trasa rekomendowana 

Jest to domyślny typ trasy, najchętniej  wybierany przez kierowców. Trasa rekomendowana ma wiele zalet – preferuje wyższe kategorie dróg, omija korki i utrudnienia na drodze na podstawie aktualnych danych o sytuacji na drodze, a także optymalizuje trasę pod kątem czasu i długości przejazdu. To uniwersalna trasa zarówno na długie podróże, jak i przemieszczanie się po mieście. 

  • Trasa ekonomiczna 

To typ trasy dla kierowców, którzy cenią sobie niskie spalanie podczas jazdy. Trasa zoptymalizowana jest tak, aby ominąć zbędne manewry i skrzyżowania. Wybierając ten typ trasy, pamiętaj aby wprowadzić do nawigacji wysokość spalania paliwa przez Twoje auto (Ustawienia > Ustawienia trasy > Zużycie paliwa), w innym razie aplikacja korzystać będzie ze standardowych wartości. Trasa ekonomiczna omija korki. 

  • Trasa najszybsza 

To typ trasy, który pozwala dostać się na miejsce w najkrótszym czasie. Oznacza to, że trasa może prowadzić przez lokalne skróty oraz wiązać się z trudnymi manewrami. Opcja ta polecana jest doświadczonym kierowcom, którym niestraszne zjechanie z głównej drogi i podążanie nieznanymi ścieżkami. Tak jak trasa rekomendowana i ekonomiczna, bazuje na aktualnych danych na temat ruchu drogowego, dzięki czemu omija korki. 

  • Drogami głównymi 

Nie lubisz przemieszczać się lokalnymi drogami, a myśl o zjeździe z głównej drogi wywołuje u Ciebie dreszcze? Trasa główna to idealna opcja dla Ciebie! Poprowadzi Cię do celu drogami wyższej kategorii czyli autostradami, drogami ekspresowymi i krajowymi. Ten typ trasy nie omija korków, gdyż tempo dotarcia na miejsce nie jest celem nadrzędnym. Opcja trasami głównymi to dobry wybór dla kierowców, którzy lubią spokojną jazdę. 

  • Trasa krótka 

Nie jest to najkrótsza z dostępnych tras, gdyż omija drogi nieutwardzone, jednak jest to świetna opcja dla osób, którym zależy na najmniejszej liczbie przejechanych kilometrów. Trasa nie omija korków. 

  • Trasa najkrótsza 4×4 

Nietuzinkowa trasa dla kierowców, którzy lubią wyzwania i posiadają auto z dobrym zawieszeniem. Dlaczego? Ponieważ trasa najkrótsza może prowadzić przez odcinki nieutwardzone lub drogi gorszej kategorii. Jeśli jesteś miłośnikiem przygód i masz auto z napędem 4×4 możesz świetnie bawić się na tej trasie. Korków nie ominiesz, ale zyskasz doświadczenie. 

  • Komunikacja miejska 

Są sytuacje, kiedy auto trzeba zamienić na komunikację miejską. Dla osób, które rzadko przemieszczają się autobusem lub tramwajem, podróżowanie transportem publicznym może stanowić nie lada wyzwanie. Nie z Nawigacją Plus – aplikacja bazuje na informacjach z portalu jakdojade.pl i dostępna jest w ponad 40 miastach w Polsce.

  • Pieszo 

Zwiedzanie, wizyta u lekarza w obcym mieście, a może miejsce do którego można dostać się tylko pieszo? Nawigacja Plus poprowadzi Cię do celu, wystarczy że wybierzesz ikonę idącej postaci, a aplikacja wyświetli na ekranie wskazówki, jak dotrzeć o własnych nogach w wybrane miejsce. 

Jak wybrać typ trasy?

Jeśli chcesz przetestować pozostałe typy tras dostępne w Nawigacji Plus, z menu aplikacji wybierz: Ustawienia > Ustawienia trasy > Rekomendowana i zaznacz odpowiedni typ trasy.

Wybór należy do Ciebie!

Z Nawigacją Plus porównasz też trasy alternatywne i wybierzesz najlepszą opcję trasy nie tylko przed startem, ale w trakcie jazdy! Gdy na drodze pojawi się nieoczekiwane utrudnienie, bez problemu możesz zmienić ustawienia, a aplikacja wyznaczy nową trasę. Nawigacja Plus poinformuje Cię też o zmiennej sytuacji na drodze, zbliżającym się skrzyżowaniu czy rozwidleniu. To Ty panujesz nad kierownicą, ale także nad przebiegiem trasy. Szerokości!