naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Na ferie zimowe bez korków i mandatów 15.01.2019 Na ferie zimowe bez korków i mandatów

Województwa: kujawsko – pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie właśnie rozpoczęły ferie. Którędy najlepiej jechać na zimowy wypoczynek?

Którędy najlepiej dojechać do Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Krynicy Zdrój? Sprawdziliśmy sytuację panującą na trasach dojazdowych do popularnych polskich ośrodków narciarskich oraz podpowiadamy jak wybrać optymalną trasę, by uniknąć niespodzianek czekających na kierowców.

Wybierając się na zimowy odpoczynek pamiętajmy, że oprócz trudnych warunków pogodowych, należy liczyć się także ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Odradzamy więc jazdę na pamięć, ponieważ  trasy, które sprawdziły się w ubiegłym roku, w tym mogą nas niemile zaskoczyć.

I tak np. z Poznania do Zakopanego – w zależności od trasy, którą wybierzemy – możemy na swojej drodze spotkać 10 fotoradarów i 15 kontroli policyjnych. Tak jak liczba i lokalizacja fotoradarów jest od dłuższego czasu niezmienna, tak miejsca kontroli drogowych zmieniają się w zależności od dnia i godziny. Dlatego wybierając się w podróż, warto korzystać z powiadomień CB w Nawigacji Plus, które poinformują o tym, gdzie stoi patrol policji, fotoradar czy odcinkowy pomiar prędkości.

Trasy oszczędzające czas

Natężenie ruchu na drogach zmienia się dynamicznie, a wraz z rozpoczęciem ferii zimowych można być niemal pewnym, że popularne drogi dojazdowe do górskich miejscowości będą się korkowaćJak wynika z naszych analiz, we czwartek poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych, w zależności od wybranej trasy, kierowcy mogli zaoszczędzić od kilkunastu do – jak w przypadku m.in. trasy z Poznania do Szklarskiej Poręby – ponad 30 minut. Podobne różnice występowały w przypadku tras z Krakowa do Szklarskiej Poręby, czy z Zielonej Góry do Krynicy Zdrój.

Po rozpoczęciu ferii i pojawieniu się na drogach większej liczby samochodów, kierowcy udający się na południe Polski, wybierając optymalną trasę, będą mogli zaoszczędzić średnio kilkadziesiąt minut. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić trasę na serwisie: traffic.naviexpert.pl.

Pamiętajcie jednak, że warunki, zwłaszcza na długich trasach, potrafią się dynamicznie zmieniać, dlatego przede wszystkim warto zaufać wskazówkom Nawigacji Plus, by ominąć najbardziej zakorkowane odcinki.

Trasy rekomendowane przez Nawigację Plus z większych aglomeracji do najpopularniejszych zimą miejscowości turystycznych*

Gdańsk:

 

Kraków:

Łódź:

Poznań:

Warszawa:

Wrocław:

Zielona Góra:

*Dane z czwartku, 10 stycznia, w godzinach popołudniowego szczytu drogowego.

Szerokiej drogi!