naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Długi weekend czerwcowy bez niespodzianek – miejsca najczęstszych kontroli drogówki 18.06.2019 Długi weekend czerwcowy bez niespodzianek – miejsca najczęstszych kontroli drogówki

Sezon urlopowy za pasem. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie miejsc, w których najczęściej można spotkać drogówkę oraz ranking najczęściej kontrolowanych odcinków dróg krajowych w poszczególnych województwach.

Ranking opiera się na ostrzeżeniach o kontrolach policji na drogach krajowych zgłaszanych przez użytkowników Nawigacji Plus, aplikacji NaviExpert oraz ostrzegacza Rysiek od 26 kwietnia do 26 maja. Co ważne, analizowany okres obejmował weekend majowy, czyli inną, równie popularną wśród polskich kierowców okazję do wyjazdów za miasto. Podczas weekendu czerwcowego patroli może być więcej – w tym roku jego początek nakłada się z początkiem wakacji!

„Siódemka” ulubienicą drogówki

Zdecydowanym zwycięzcą raportu jeśli chodzi o liczbę często prowadzonych kontroli drogowych jest krajowa „Siódemka”. To droga, którą przyjdzie nam pokonywać zarówno w trasie z Warszawy do Zakopanego jak i nad Bałtyk. DK 7 należy do czołówki rankingu aż w trzech województwach: małopolskim, świętokrzyskim i mazowieckim.

Podróżując po polskim wybrzeżu warto mieć się także na baczności na drodze krajowej nr 6, a w zasadzie na jej krótkim, bo 85-kilometrowym odcinku między Gdynią o Nową Dąbrową (w stronę Słupska). Nawigacja Plus odnotowała na nim największą liczbę zgłoszeń kontroli w całym województwie pomorskim! Gdzie jeszcze warto zachować szczególną ostrożność? Z odpowiedziami na to pytanie przychodzą przygotowane zestawienia.

Poniższe dane mają charakter poglądowy, a sytuacja na drogach dynamicznie się zmienia. Dlatego odradzamy jazdę na pamięć i zachęcamy do sięgnięcia po sprawdzoną nawigację – Nawigację Plus.

Pamiętaj! Rolą nawigacji wyposażonej w ostrzeżenia o zdarzeniach drogowych nie jest zachęcanie kierowców do omijania przepisów, ale poprawa bezpieczeństwa. Po pierwsze: kontrole często odbywają się w miejscach, w których rzeczywiście ze względów bezpieczeństwa warto zdjąć nogę z gazu. Po drugie: informacja o kontroli podana zawczasu eliminuje gwałtowne hamowania na widok policji. W tym miejscu warto też przypomnieć, że podróżując z Nawigacją Plus jesteś na bieżąco informowany o obowiązujących na danym odcinku drogi ograniczeniach prędkości, a o tym by zwolnić kiedy jedziesz za szybko może przypominać Tobie głos bliskiej osoby.

Najczęściej kontrolowane odcinki dróg krajowych w poszczególnych województwach