naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Dla zawodowców i amatorów – optymalizacja tras wielopunktowych w Nawigacji Plus teraz za 0 zł 09.08.2019 Dla zawodowców i amatorów – optymalizacja tras wielopunktowych w Nawigacji Plus teraz za 0 zł

Podróżowanie, niezależnie od tego czy polega na przemierzaniu nieznanych dróg w poszukiwaniu miejsca wakacyjnego wypoczynku, czy też mieści się w ramach obowiązków zawodowych, wymaga zmysłu organizacji. Bez niego ciężko postępować zgodnie z ustalonym planem. Sytuacja zaczyna się jednak komplikować w momencie, w którym planowana trasa składa się z kilku lub kilkunastu lokalizacji, w których masz coś do załatwienia w określonym czasie. Co zrobić gdy zmysł organizacji nie wystarcza?

Organizacja podróży z Nawigacją Plus

Do niedawna usługa była dostępna w postaci dodatkowego abonamentu pod nazwą „Komiwojażer”. Nawigacja Plus postanowiła jednak rozszerzyć podstawowy pakiet i umożliwić korzystanie z opcji optymalizacji tras wielopunktowych za darmo, w ramach aktywnej subskrypcji Nawigacji Plus.

To udogodnienie, które zdecydowanie podniesie komfort wytyczania tras wielopunktowych– sprawdzi się zarówno w przypadku wakacyjnych wypadów, jak i dróg przemierzanych przez kurierów, przedstawicieli handlowych czy serwisantów.

Na czym polega „problem komiwojażera”?

Komiwojażer, czyli wędrowny sprzedawca, musi odwiedzić określoną liczbę miejsc. Na podstawie znanej odległości pomiędzy nimi, czasu trwania podróży bądź szacowanych kosztów, należy zaplanować trasę tak, by komiwojażer przebył możliwie najkrótszą, najtańszą i najszybszą drogę. Na podobnej zasadzie działa Komiwojażer dostępny w ramach abonamentu Nawigacji Plus. Dzięki zebranym od użytkowników informacjom, jest w stanie zoptymalizować wielopunktową trasę i zaproponować najkorzystniejsze i – przede wszystkim – najszybsze rozwiązanie.

Mobilne źródło informacji

Zastanawiasz się jak Komiwojażer jest w stanie z taką dokładnością zaplanować najbardziej optymalną drogę? Otóż wyznaczanie tras odbywa się na podstawie inteligentnej analizy aktualnej sytuacji na drogach. Ponadto, dzięki darmowej usłudze możesz optymalizować kolejności odwiedzanych punktów pośrednich w oparciu o:

  • odległość pomiędzy lokalizacjami, do których planujesz dotrzeć,
  • okna czasowe czyli czas podróży pomiędzy jednym punktem a drugim,
  • bieżące dane informujące o remontach, korkach i utrudnieniach na drodze,
  • czas postoju w konkretnym miejscu.

Jak skorzystać?

Nawigacji Plus wybierz następujące opcje:

Trasa >  Dodaj przez (dodaj punkty które planujesz odwiedzić) > Optymalizuj (opcja pojawi się w dolnej części ekranu) > Nawiguj.

Jeśli nie posiadasz jeszcze Nawigacji Plus, pobierz ją już dziś ze sklepu Google Play i wykorzystaj 30-dniowy darmowy test nawigacji. Jeżeli natomiast jesteś już w gronie naszych użytkowników – wypróbuj opcję optymalizacji tras punktowych i wkrocz na nowy poziom komfortu podróżowania!