naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Bliska osoba zadba o Twoje bezpieczeństwo na drodze 08.05.2019 Bliska osoba zadba o Twoje bezpieczeństwo na drodze

Nawigacja Plus to świetna pomoc w poruszaniu się po zakorkowanych ulicach miast, a dzięki najnowszej aktualizacji – mobilny strażnik bezpiecznej jazdy. Spersonalizowany komunikat uruchamiający się wraz z przekroczeniem dozwolonej prędkości zadziała jak zimny prysznic i zmniejszy ryzyko wypadku. Sprawdzi się także jako prezent dla bliskiej osoby 🙂

Nawigacja Plus – w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Będąc aktywnymi uczestnikami ruchu drogowego zyskujemy nie tylko niezwykłą mobilność i niezależność w podróżowaniu samochodem, ale jesteśmy także bardziej narażeni na wypadki. Kto z nas, spóźniwszy się do pracy, nie dodał przysłowiowego gazu i nie przekroczył dozwolonej prędkości? Traktując jazdę samochodem jako codzienną czynność, nie zastanawiamy się tak intensywnie nad tym, czy lekkie przekroczenie prędkości będzie bezpośrednią przyczyną wypadku.

Troskliwa funkcja

W trosce o bezpieczeństwo kierowców, Nawigacja Plus stworzyła innowacyjną wersję aplikacji umożliwiającą nagranie głosu bliskiej osoby. W przypadku zbyt szybkiej jazdy nagranie będzie miało za zadanie skłonić kierowcę, aby ten zwolnił. Statystki wypadków wyraźnie potwierdzają, że osoby będące w stałym związku lub też posiadające dzieci wykazują większą odpowiedzialność za swoje życie i zwracają większą uwagę na dbanie o swoje zdrowie, co przekłada się także na mniej ryzykowną jazdę samochodem.

Zdaniem eksperta…

Anna Małdzińska, psycholożka transportu, tłumaczy – Generalnie wystarczy, że jesteśmy w bliskiej relacji – mamy partnera, dziecko, o które się troszczymy – i już czując się odpowiedzialni za nich, dbamy bardziej także o siebie. Są jednak sytuacje, w których do większej brawury są skłonni nawet wspomniani rodzice i małżonkowie. Chodzi o samotne podróże, zwłaszcza te długie, gdy chęć jak najszybszego dotarcia do domu może być silniejsza od rozsądku. Zmęczenie, obniżony refleks, słaba ocena odległości, problemy z podzielnością uwagi i nadmierna prędkość to fatalne połączenie, często kończące się wypadkami.

Jak włączyć nową funkcję?

Skorzystanie z nowej funkcji jest niezwykle proste – wystarczy w menu aplikacji wybrać: Ustawienia > Dźwięki i opcję Komunikat Zwolnij. Po nagraniu własnego komunikatu (do 10 sekund), zastąpi on komendę Zwolnij. Tak przygotowane ostrzeżenie z pewnością przyczyni się do bezpieczniejszej jazdy. W końcu głos bliskiej osoby powinien działać na naszą wyobraźnię lepiej niż mijane po drodze znaki z ograniczeniami prędkości, a uświadomienie tego, że ktoś na nas czeka powinno bardziej skłaniać do refleksji.

Udoskonaloną wersję aplikacji Nawigacji Plus można pobrać ze sklepu Google Play – jeśli jesteś nowym użytkownikiem, po rejestracji przysługuje Ci darmowy okres próbny. W ciągu 30 dni możesz testować nawigację zupełnie za darmo.