naviexpert

Nawigacja Plus

Pobierz i testuj za darmo!

Pobierz pobierz
Bądź na czas! Nawigacja Plus uwzględni Twój styl jazdy 05.02.2019 Bądź na czas! Nawigacja Plus uwzględni Twój styl jazdy

Włącz funkcję Moje Community Traffic w menu aplikacji, aby poprawić szacowanie czasu trwania podróży.

Jak to działa?

Do tej pory Nawigacja Plus szacowała czas dojazdu do punktu docelowego na podstawie średnich prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy na danej drodze, oraz obowiązujących ograniczeń prędkości.

Dzięki funkcji Moje Community TrafficNawigacja Plus określi czas dojazdu do wybranego punktu docelowego w oparciu zarówno o dane o średnich prędkościach na drogach, jak i dane generowane przez konkretnego kierowcę – czyli z jaką prędkością porusza się on zwykle po drogach szybkiego ruchu.

Styl jazdy w przypadku każdego kierowcy jest inny. Jedni przestrzegają obowiązujących przepisów, pozostali, gdy tylko nadarzy się okazja, lubią wcisnąć „gaz do dechy”.  Największe różnice w prędkościach z jakimi poruszają się użytkownicy występują na trasach szybkiego ruchu, tj. autostradach i drogach ekspresowych. Dlatego też Moje Community Traffic jest tak istotne.

Jak skorzystać?

Aby aktywować tę funkcję wystarczy w aplikacji wybrać zakładkę: Moje konto > Moje zgody, a następnie zaznaczyć pole Zgoda na Moje Community Traffic.

Prywatność pod ochroną

W trosce o prywatność naszych użytkowników, funkcja Moje Community Traffic jest domyślnie wyłączona w aplikacji. Dopiero dobrowolna zgoda na nieanonimowe przetwarzanie danych o lokalizacji GPS jest równoznaczna z aktywacją tej funkcji. Zgodnie z regulaminem MCTnie przekazujemy żadnych informacji na temat lokalizacji użytkownika ani też wskazań prędkości podmiotom trzecim, w tym policji.

Jeśli nie masz jeszcze tej funkcji, zaktualizuj aplikację w sklepie Google Play.